18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rasistwoski n-word

reeaac • 2020-07-09, 23:45
Myślałem dzisiaj nad słynnym n-wordem. Pierwsze co przychodzi mi do głowy związane z tym słowem to rasizm. I tak, uważam to słowo za rasistwoskie, ale czemu?

W definicji słowa Nigger możemy znaleźć:
"Od połowy XX wieku często używane pogardliwie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, sugerowało, że osoba w ten sposób nazwana jest bardzo prosta. Sens wyrazu jest współcześnie pejoratywny i wyraża pogardę dla Murzynów."

oraz

"Warto jednakże zauważyć, że Afroamerykanie między sobą używają słowa nigger (zwłaszcza w slangowym wariancie zapisu: nigga) w znaczeniu dla nich pozytywnym i by podkreślić swoją tożsamość, a także nawiązać do historii niewolnictwa i „odzyskać” ten wyraz."
(zaj***ne z wikipedii)

Czarni mogą używać tego słowa dowoli. Gdy biały użyje tego słowa przy czarnym, jest wielkie oburzenie, a nawet zrozumienie dla nadchodzącego wpie**olu, bo przecież jak tak można mówić.

Czy nie jest to właśnie idealny przykład rasizmu? Tylko przez kolor skóry rasa czarna ma możliwość wymawiania tego słowa, gdzie jest to zakazane u rasy białej. Uważam to za rasizm i prosze środowiska lewicowe o "równość"!

chorym

2020-07-09, 23:57
to samo mozna powiedziec o zabojstwach, oni moga siebie wyrzynac tysiacami rocznie, nazywac siebie nygusami, okradac, bic... ALE bron boze jakis bialas im to zrobi raz na rok i wielkie halo ze rasizm haha

es1892

2020-07-10, 00:08
A racja racja

castagir

2020-07-10, 00:28
Ty to wiesz, ja to wiem i wielu innych ludzi, którzy mają powyżej 99 IQ, ale wytłumacz to j***nej lewackiej amebie lub typowemu właśnie niggerowi.

Problem ludzkości polega na tym, że jest za dużo sp***olonych i słabych genów w obiegu, a obecne społeczeństwo nie pozwala działać podstawowej zasadzie jaką jest "selekcja naturalna". Będzie tylko gorzej.

sa...........os

2020-07-10, 00:38
Zajebiste miejsce na takie wynurzenia.

KaprysLosu

2020-07-10, 00:42
jak na forum powiesz komuś "ty sadolu" to będzie raczej dobrze odebrane, powiedz to na innych forach :)

Swinkwizytor

2020-07-10, 06:51
Ja w swojej ojczyźnie mówię do murzynów: asfalty, nygasy itp.
Nigdy burzy nie było wiec nie wiem po co sie spinacie

Eknen

2020-07-10, 06:57
tak, ale normalni czarni co próbują coś ze sobą zrobić nie używają tego słowa , a czarnych którzy używają uważają za czarną hołotę , patologię i śmieci.
Ponadto używanie słów obraźliwych np. w stosunku do przyjaciół nie jest rzadkie . Świadczy o poufałości i ma raczej sadolsko pieszczotliwy charakter .

aaaaaaaaaaaaaa

2020-07-10, 07:35
A "życie czarnych ma znaczenie"? To jest OK, walka z rasizmem. A "wszystkie życia są ważne" to oczywiście Faux Pas, rasizm...
Nie jestem w stanie pojąć, jak można nie rozumieć, że jest odwrotnie...

0_rafiks_0

2020-07-10, 08:36
Otwieram dziś sadola, czytam pierwszy temat i co? I pierwsze co przychodzi mi do głowy, to gimbaza! Temat do rozkminki w 3 klasie gimnazjum.

Dobrze ze nie ma już gimnazjów. Może takich rozkminek na poziomie średnio rozgarniętego szympansa nie powinno tu być?

MalcolmX

2020-07-10, 09:23
0_rafiks_0 napisał/a:

Otwieram dziś sadola, czytam pierwszy temat i co? I pierwsze co przychodzi mi do głowy, to gimbaza! Temat do rozkminki w 3 klasie gimnazjum.
Dobrze ze nie ma już gimnazjów. Może takich rozkminek na poziomie średnio rozgarniętego szympansa nie powinno tu być?



Oj, daj Mu spokój. To przyjemne ciepełko w serduchu kiedy zaczynasz cokolwiek rozumieć z otaczającego świata. Nie odbieraj Mu tego :-) .

SpeedyG

2020-07-10, 09:40
Przecież tutaj chodzi wyłącznie o zdobycie przywilejów i władzy przez pewne grupy społeczne lub mniejszości. Tak czarni dostają w usa jakieś bony na żarcie, socjal i mogą więcej robić a wszystko uchodzi im płazem. Do tego jakiś inny czarny zostanie burmistrzem i nakręca karuzele nienawiści, żeby się utrzymać jak najdłużej przy korycie.
W Polsce jest analogiczna sytuacja z cyganami, którzy dostają socjal a nawet mieszkania za darmo, a nie pracują.
Nie wspominając o kobietach i ich protestach czarnych piątkach, piekle kobiet, itp. Kobieta w Polsce ma w ch*j przywilejów, a zero obowiązków. System dyskryminuje mężczyzn na rzecz kobiet, a te ciągle płaczą jakie to pokrzywdzone. Co z tego, że pracują 5 lat krócej i dostają emeryturę, do której dopłacają mężczyźni (nie wspominając że macierzyńskie wlicza się do lat pracy). Przy rozwodach sąd przyznaje opiekę matce w 91 %, chociaż dama nigdy nie pracowała i sama bez alimentów nie utrzyma rodziny.
Mężczyźni są tylko po to, żeby zapie**alać i chociaż to my tworzymy gospodarkę Polski to przez system jesteśmy gównem.

maddog77

2020-07-10, 09:42
Jak ktoś oglądał Sprzedawców 2 to jest tam taka jedna scena obnażająca hipokryzję ,,czarnych,,


Maciasty667

2020-07-10, 09:53
Nie mogę się do końca zgodzić że chodzi tylko wyłącznie o kolor skóry. Doskonałym przykładem są Albańczycy: siebie nazywają "Shqiptarë" (dla ciekawskich, etymologicznie Albaniaę można przetłumaczyć jako "kraj orłów"), a w języku serbskim istnieje pejoratywne ich określenie "Šiptar". Czyli mamy analogiczną sytuację jak z n-słowem, Albańce mogą siebie nazywać Sziptarami, ale z kolei jak już ktoś innych ich tak nazwie to już rasizm :D więc mit na temat koloru skóry jest obalony. O ile Albanię można uważać za Europę, bo umysłowo im bliżej do mudżynowa ;)

Pietruchm

2020-07-10, 09:53
Ale z was chamy i rasiści... Ja nie jestem rasistom dlatego uważam, że trzeba zrobić zrzutkę i wysłać z biletem w 1 str, wszystkich doktorów i inżynierów afro z powrotem do Afryki gdzie w końcu nikt im nie będzie przeszkadzał i odpoczną psychicznie i mentalnie od tych rasistów ;D