18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Rajdowiec

danon910 • 2018-02-28, 10:41
Ku przestrodze. Akcja sprzed paru miesięcy. Jadąc jakieś 40km/h swoim pasem, wszyscy hamowali, bo gość przed nami zamierzał skręcić w lewo, nagle z dupy gościu z drugiego pasa nie ogarnął swojej maszyny i leciał praktycznie na czołówkę na drugi pas. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Uważajcie na debili jadących z naprzeciwka. Materiał własny.

Śmiało od 0:20s.


~Velture

2018-02-28, 10:52
Jakaś dziwna akcja. W sumie na nagraniu nie widać kto, co i jak.

saves

2018-02-28, 10:58
Według mnie biały bus spanikował. Miał jeszcze kawałek drogi, choć ten niebieski też skręcał jakby jajka luzem wiózł. Robota dla policji w ocenie, kto zawinił.

janlew

2018-02-28, 11:11
Jak dla mnie wina tego z naprzeciwka. W ogóle nie musiał hamować, a już na pewno nie tak deptać w opór. No i hamulce to miał chyba przeszczepione z Łady.

tarcer123

2018-02-28, 11:23
Nie mam pewności czy winny jest tutaj granatowy, skręcający w lewo bus. Dlatego że było jeszcze sporo miejsca i moim zdaniem nie można tutaj mówić o wymuszeniu.

Gość z białego szmelcu spanikował do tego pewnie auto niesprawne. No bo co to za samochód który przy mocniejszym hamowaniu na suchej drodze ściąga w bok tak że napie**ala czołowe.
To już zestawem z 22T ładunku sprawniej bym wyhamował. Poważnie.

No ale po co zadbać o samochód, zrobić hamulce i kupić nowe opony skoro można jeździć na gównie i się rozj***ć. Zawsze parę stówek zostanie w kieszeni na wódkę i tanią kiełbasę. Żenada.

PS: obejrzałem kilkakrotnie. Sąd i policja mogą uznać to jako wymuszenie przez granatowego busa. Niestety ale było na styk.

zairland

2018-02-28, 11:35
Czy ja wiem czy miał tak dużo miejsca? Fakt, auto niesprawne, ale wg. mnie granatowemu zajebiście się śpieszyło, a biały miał może do niego 10-20 metrów. W chwili skręcania w 0.32s. w lewo granatowego widać już światła białego w niewielkiej odległości. Jak dla mnie wymuszenie, szczególnie jeśli biały zapie**alał. Tak że jak dla mnie wina granatowego, biały był dosłownie metry w chwili wykonywania skrętu przez granatowego.

nowynick

2018-02-28, 11:49
ależ polski krajobraz jest monotematyczny (w większości), akcja równie dobrze mogła by się dziać w całym mazowieckim, łódzkim czy kujawsko pomorskim

Essent

2018-02-28, 18:25
Debil jechał białym bo chciał szybko skręcić nie robiąc korku za własną dupą,granatowym jechał kolejny debil co za szybko spanikował i depnął po hamulcach gdzie,te odmówiły posłuszeństwa. :kawa:

tarcer123

2018-02-28, 20:41
Up odwrotnie chyba...

mazga50

2018-02-28, 21:30
Velture napisał/a:

Jakaś dziwna akcja. W sumie na nagraniu nie widać kto, co i jak.



Bus skręcający w lewo zajechał gościowi jadącemu z naprzeciwka. Ten się ratował zjeżdżając na lewy pas. Ślepi jesteście?

sereja3

2018-03-01, 17:06
DK 62 przed węzłem Włocławek Południe?

songoqu12

2018-03-01, 21:23
Przeanalizowałem sobie to klatka po klatce i według mnie granatowy po prostu wymusił pierwszeństwo. W 0.31 widać że biały samochód jest jakieś 40-50m od zjazdu i zaczyna od razu hamować (w 0.32 widać już że stracił panowanie i zaczęło go ciągnąć na prawo od nagrywającego). Droga to najprawdopodobniej jakaś krajówka, więc możemy przypuścić, że biały jechał przepisowo te 90km/h, co daje nam 25m/s. Manewr granatowego trwał 2 sekundy, czyli biały bus bez hamowania przejechałby te 50m, które dzieliło te dwa auta.

korowiow777

2018-03-01, 21:45
@nowynick
w stanach byłeś?....

bamboocha

2018-03-01, 21:52
Typ w białym/jasnym spanikował bo pewnie coś na telefonie grzebał albo ma problemy ze wzrokiem. Zobaczcie jak daleko był od niego i już go stawiało bokiem (niesprawne hamulce):