18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Pytanie odnośnie nagrywania wypadków w Polsce

marinis • 2018-04-17, 14:56
Jak to jest z polskim prawem odnośnie tej kwestii?

Czy osoba, która nagra ofiary śmiertelnego wypadku w Polsce może zamieścić takie nagranie w internecie (powiedzmy lekko zamazując twarz/oczy) czy nadal takie postępowanie byłoby nielegalne?

Na Sadistic i nie tylko, praktycznie wszystkie takie ofiary (morderstw/wypadków) pochodzą z krajów innych niż Europa czy USA (Brazylia i inne egzotyczne), a o Polsce nawet nie wspominając.
Nie widziałem ani jednej martwej osoby z naszego kraju uwiecznionej na zdjęciu lub w filmie.

W Polsce są również wypadki śmiertelne czy morderstwa.
Nawet ostatnio była mowa o śmiertelnych potrąceniach przez samochody i tramwaje.
Czy nikt w Polsce tego nie nagrywa?

~Angel

2018-04-17, 15:06
Nagrywają i wrzucają np: https://www.sadistic.pl/mzk-w-akcji-vt468573.htm czy https://www.sadistic.pl/mezczyzna-spalil-mieszkanie-i-powiesil-sie-na-balkonie-vt469614.htm

Nie jest to nielegalne ale jak to bywa z każdą publikacją filmu czy zdjęcia trzeba się liczyć że może znajdzie się ktoś komu to się nie spodoba (tak jak w przypadku publikacji zdjęć z Jeżewa) i taką sprawę zgłosi obsłudze forum. Było wiele filmików i zdjęć własnych z wypadków czy samobójstw ale jeżeli były kasowane takie tematy to na prośbę ich autorów.
Za publikację zdjęć z Brazylii czy Meksyku nikt z rodziny poszkodowanego nie będzie ścigał i prosił o skasowanie materiału ale jak zdarzenie będzie miało miejsce już w Polsce to istnieje takie prawdopodobieństwo. Jedynie z powództwa cywilnego mogą grozić jakieś konsekwencje ale to mało prawdopodobne aby komuś chciało się toczyć batalię sądową.
Jeżeli wrzucający taki materiał zrobi to w formie dokumentu/artykułu z linkiem (i skopiowaną treścią) do portalu informacyjnego to może czuć się bezpieczniejszy niż jak wrzuci fotkę/film z debilnym tekstem.

Ve...........ek

2018-04-17, 18:14
Angel napisał/a:Toś się popisał :facepalm:

Za to ty się rozpisałeś do gościa który pyta czysto teoretycznie a i tak nie wrzuci żadnego filmiku tutaj ani niczego he he he

marinis

2018-04-17, 21:34
@~Angel

Czyli z tego co napisałeś wynika, że były takie tematy dotyczące Polski, ale wiele z nich zostało usuniętych ze strachu przed konsekwencjami prawnymi.

Z drugiej strony nawet jeśli ktoś zrobi zdjęcie/film to raczej zachowa dla siebie lub swoich znajomych, a nie wrzuci do internetu.

Droga od uwiecznienia czegoś do zamieszczenia na Sadistic (czy podobnych stronach) jest bardzo daleka niestety.

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni w Polsce było głośno o wypadkach śmiertelnych.


http://www.expressbydgoski.pl/polska-i-swiat/a/tragedia-na-ul-kopcinskiego-w-lodzi-dziecko-wpadlo-pod-tramwaj-ustalono-tozsamosc-dziewczynki-filmy-zdjecia-aktualizacja,13090581/

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/warszawa/samochod-wjechal-w-rowerzystow-nie-zyja-trzy-osoby/fb9ehfj

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/viktorija-sokolova-zabojstwo-14-latki-w-wolverhampton/cy8ht8q