18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pytanie do ekspertów

tycho • 2018-05-06, 15:22
Witam wszystkich jako, że szanuje naszą społeczność i liczę się ze zdaniem użytkowników tego portalu oczywiście z małymi wyjątkami, ale na razie oszczędzę sobie ubliżania tym ludziom, chciałbym przedstawić pewien problem natury prawnej i prosić o poradę. Mógłbym oczywiście iść do radcy prawnego, ale to będzie wymagało wyjścia z piwnicy i zapłacenia za poradę, a tego bym nie przeżył bo to pewnie ze sto albo i nawet dwieście złotych będzie. Mój problem oprócz stulejki i dziwnych wyprysków na plecach od paru tygodni wygląda następująco. Korzystam z komunikacji miejskiej w Poznaniu za którą posłusznie płacę w postaci biletu miesięcznego, dlatego z pełna pogarda traktuje kanarów podczas kontroli bo gówno mi mogą zrobić i oczywiście nie ustępuję miejsca starym ludziom, którzy korzystają z komunikacji na krzywy ryj. Na komunikacje korzystam ze zniżki metropolitarnej jest jej nie dużo ale zawsze coś. Zniżka ta przysługuje osobom rozliczającym się w Poznaniu. Parę dni temu dostałem pismo od zarządu transportu miejskiego w którym wzywają mnie do stawienia się w punkcie obsługi klienta z pitem w zębach i udowodnienia prawa do zniżki metropolitarnej. Moje pytanie do was sadole brzmi. Czy taki zasrany zarząd transportu miejskiego ma prawo do wzywania mnie. Czy dożyłem czasów kiedy to nie tylko policja i inne organy mogą mnie sprawdzać, ale także taki nic dla mnie nie znaczący zarząd transportu miejskiego ma nade mną jakąś władzę. Czy może jednak za dużo sobie pozwalają korzystając z ludzkiej nie znajomości prawa i mogę im odpisać oficjalne pismo w którym grzecznie odpowiem im żeby mnie pocałowali w dupę. Proszę o poradę i rzeczową dyskusje na ten jak i inne nie powiązane tematy jak np. czemu obciągnąłem sąsiadowi w windzie.

Halman

2018-05-06, 15:31
wydaje mi się ze mogą bo masz z nimi jakiś tam układ wiążący a co do którego szczegółów regulaminu nikt się oczywiście nie zapoznaje więc w tym regulaminie może być że mogą cię mieć w garści i wezwać jak prokuratura.

Gymnorhinus

2018-05-06, 15:33
No dobra, ale rozwiń dalej tą sytuację z sąsiadem bo może mieć kluczowe znaczenie w tej sprawie. A tak na poważnie to przeczytaj regulamin tej zniżki metropolicośtam i jak tam nie ma nic o tym, że musisz coś udowadniać, to możesz położyć na to lachę. Ja bym jeszcze proponował jakieś zdjęcie tego pisma wrzucić czy coś.

PS
Welur i tak to pewnie zaro wyjebie w p*zdu.

St...........on

2018-05-06, 15:33
Nic im nie przynoś, do kontroli uprawnieni są funkcjonariusze Izby Skarbowej, jeśli przyniesiesz im PIT z poświadczeniem, że rozliczałeś się w innej miejscowości mogą na jego podstawie dopie**olić Ci grzywnę. Odpisz że nie posiadasz PITu bo sadolowy chomik Ci go opie**olił.

lakeroll

2018-05-06, 15:37
Wszystko zależy od tego jaki jest regulamin korzystania ze zniżki metropolitalnej, czy powołali się w piśmie na podstawę prawną, czy jest pouczenie i czy pismo zostało wysłane poleconym z potwierdzeniem odbioru.

ChodaBoy

2018-05-06, 15:44
napisz oświadczenie, że w związku z brakiem jakichkolwiek przychodów w 2017 roku nie składałeś PITa. Kropka.
(nie masz dzieci, nie pracujesz, nie dorabiasz (oprócz wspomnianego sąsiada w windzie - ale to bardziej barter - usługa za "materiał siewny"))

Jestem Studentem Prawa

Azus

2018-05-06, 15:50
wyślij im kopie pitu i niech sobie sprawdzają , jak masz sumienie czyste to się niczego nie obawiaj . Ty nie musisz się do nich stwiać , to nie sąd czy pały lub urząd skarbowy

tycho

2018-05-06, 15:54
lakeroll napisał/a:

Wszystko zależy od tego jaki jest regulamin korzystania ze zniżki metropolitalnej, czy powołali się w piśmie na podstawę prawną, czy jest pouczenie i czy pismo zostało wysłane poleconym z potwierdzeniem odbioru.


Pismo było wysłane poleconym. Nie powołują się w nim na żaden paragraf, który by uprawniał do wezwania mnie ani na żaden inny. Jest za to groźba, że jak się nie stawie odbiorą mi ulgę i dowalą jakąś kare.

Lizodup

2018-05-06, 15:54
to z buta zapie**alaj jak sie nie podoba

Kaight

2018-05-06, 16:04
Przeczytaj uważnie regulamin korzystania z komunikacja, w szczególności warunki ulg i sposób z nich korzystania. Zwróć uwagę na zapis mówiący o wymogu posiadania i wykazania przysługiwania ulgi w cenie (coś jak legitymacja emeryta czy orzeczenie o niepełnosprawności żeby móc korzystać ze zniżek/darmowych przejazdów lub legitymacja studencka żeby korzystać ze zniżek). Na pewno jest taki punkt, bo jest to ulga dla Ciebie i Ty jako z niej korzystający masz obowiązek wykazać, że Ci taka przysługuje.

~Velture

2018-05-06, 16:11
Ta ściana tekstu... Boże to aż ciężko czytać.


MakKfacz

2018-05-06, 16:27
Masz jak ch*j wywalone w regulaminie, że musisz potwierdzić rozliczanie się w Poznaniu. Inaczej może ci (specjalnie z małej bo jesteś roszczeniowym debilem) mogą domagać się zwrotu bezzasadnie uzyskanej ulgi. Że też tacy ludzie mają prawa wyborcze...

PlackiZiemniaczane

2018-05-06, 16:37
"wyjścia z piwnicy"
" stulejki i dziwnych wyprysków na plecach"

gość z was drwi

a ci tak ochoczo mu odpowiadają :)

Rinko

2018-05-06, 17:27
Nie jestem studentem prawa ani lewa

info z google:

Jeżeli nie masz przychodów idź do US złóż pit zerowy.
"Aby wypełnić taki pit należy złożyć PIT 37 i wpisać tylko dane osobowe."

Noside

2018-05-06, 18:46
Doczytaj regulamin i postąp według niego. Jeżeli będą tam pisać, że trzeba poświadczyć odpowiednim dokumentem, że rozliczasz się tu, czy tam, to (o ile nie piszą o oryginale) skan takiego dokumentu wyślij im mailem i niech się bawią. Jak już sobie wymyślili takie warunki, to powinieneś je potwierdzić i mieć z głowy. Sądy i takie tam to ch*j, niewarte tych nerwów i pieniędzy. Chyba, że jako rodowity Poznaniak kombinujesz na podatkach i ten miesięczny to lipa, ale trzeba było od razu to napisać :)