18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ptaszek

Don_Beck • 2020-05-12, 12:30
Według opisu obronił syryjski czołg przed ATGM


Czy to możliwe? Czekam na zdania ekspertów.

Halman

2020-05-12, 12:37
Don_Beck napisał/a:

Według opisu obronił syryjski czołg przed ATGM


porównując przed i po, to ptaszek co najwyżej zdążył gówienko zrobić...

Don_Beck

2020-05-12, 12:44
Czyli opis kłamał :lol:

xtz171

2020-05-12, 18:15
ten ptaszek musiałby lecieć z prędkością porównywalną do wystrzelonego pocisku, więc raczej nie

HosE83

2020-05-12, 18:20
Podobno polska poligon czołg obok strzelił przez pomyłkę w ten sam cel i tak wyszło ;)

vippero

2020-05-12, 18:27
to jest nowoczesny system antyrakietowy "PTASZEK", piekielnie skuteczny i ściśle tajny

korowiow777

2020-05-12, 18:58
xtz171 napisał/a:

ten ptaszek musiałby lecieć z prędkością porównywalną do wystrzelonego pocisku, więc raczej nie



Fizyka na poziomie podstawówki - ptaszek mógłby nawet stać nieruchomo. Przecież jego tor lotu jest PROSTOPADŁY do lotu pocisku...
Inna sprawa czy trafienie w tak mały cel aktywuje zapalnik czy co tam jest w tym czymś. Tego nie wiem, w wojsku nie byłem.

mesjans

2020-05-12, 19:02
Mógł to być pocisk przeciwpancerny kumulacyjny którego inicjację wybuchu rozpoczyna czujnik zderzenia z obiektem, takie coś może już nawet spowodować uderzenie w cienką blachę lub siatkę chroniącą czołg więc ptak może i mógł to zrobić. Wtedy taki pocisk wybucha przedwcześnie przed czołgiem rozpraszając ładunek który miał cienką wiązką z dużą siłą przebić pancerz i dostać się do kabiny.

Karboksylator

2020-05-12, 19:10
"Czy to możliwe? Czekam na zdania ekspertów."

tak, to możliwe

St...........on

2020-05-12, 19:21
mesjans napisał/a:

Mógł to być pocisk przeciwpancerny kumulacyjny którego inicjację wybuchu rozpoczyna czujnik zderzenie z obiektem, takie coś może już nawet spowodować uderzenie w cienką blachę lub siatkę chroniącą czołg więc ptak może i mógł to zrobić. Wtedy taki pocisk wybucha przedwcześnie przed czołgiem rozpraszając ładunek który miał cienką wiązką z dużą siłą przebić pancerz i dostać się do kabiny.



rozpisałeś się a bzdury piszesz, ptak ma za małą masę aby uruchomić zapalnik kontaktowy TOW (a nie czujnik, czujnik to masz w samochodzie halla np.), druga sprawa cienka blacha (zapwene chodzi o system obrony twardej ERA) w rzeczywistości to kostka trotylu zapakowana w blache, w momecnie detonacji rozprasza siłe balistyczną pocisku, a siatka , o której piszesz to ekran ochronny ma zupełnie inną gęstość i masę ze względu na stałe przymocowanie do kadłuba pojazdu.

mesjans

2020-05-12, 19:53
alexandrus napisał/a:

rozpisałeś się a bzdury piszesz, ptak ma za małą masę aby uruchomić zapalnik kontaktowy TOW (a nie czujnik, czujnik to masz w samochodzie halla np.), druga sprawa cienka blacha (zapwene chodzi o system obrony twardej ERA) w rzeczywistości to kostka trotylu zapakowana w blache, w momecnie detonacji rozprasza siłe balistyczną pocisku, a siatka , o której piszesz to ekran ochronny ma zupełnie inną gęstość i masę ze względu na stałe przymocowanie do kadłuba pojazdu.



W zapalniku na samym czubku pocisku kumulacyjnego znajduje się czujnik pizoelektryczny. Nie chodzi mi o system ochrony reaktywnej (kostki wybuchowe) i wiem jak działają. Jeśli chodzi o tę siatkę to wpisz w google ANALIZA NUMERYCZNA EFEKTYWNOŚCI SIATKOWYCH SYSTEMÓW OCHRONY POJAZDÓW PRZED POCISKAMI KUMULACYJNYMI. Znajdziesz pdf gdzie się dowiesz że nie trzeba super masywnej przeszkody by taki pocisk powstrzymać a zwykła siatka może doprowadzić do wybuchu są też tam zdjęcia takowej ochrony pojazdów.

TheAndyboy888

2020-05-12, 20:03
mesjans napisał/a:

W zapalniku na samym czubku pocisku kumulacyjnego znajduje się czujnik pizoelektryczny. Nie chodzi mi o system ochrony reaktywnej (kostki wybuchowe) i wiem jak działają. Jeśli chodzi o tę siatkę to wpisz w google ANALIZA NUMERYCZNA EFEKTYWNOŚCI SIATKOWYCH SYSTEMÓW OCHRONY POJAZDÓW PRZED POCISKAMI KUMULACYJNYMI. Znajdziesz pdf gdzie się dowiesz że nie trzeba super masywnej przeszkody by taki pocisk powstrzymać a zwykła siatka może doprowadzić do wybuchu są też zdjęcia takowej ochrony pojazdów.



Mało tego, jest nawet na jutubach filmik, gdzie amerykański wóz opancerzony dostaje w bok z RPG i z racji tylko tego, że pocisk detonował na siatce/osłonie przeciwkumulacyjnej, załoga wyszła z tego cało, a wóz bez szwanku (oczywiście siatka nie przetrwała).

TłustyManat

2020-05-12, 20:59
Jak dla mnie fake. Dźwięk wybuchu za szybko doszedł do operatora kamery...

mesjans

2020-05-12, 21:14
TłustyManat napisał/a:

Jak dla mnie fake. Dźwięk wybuchu za szybko doszedł do operatora kamery...



Słuszna uwaga pocisk leciał ~6 sekund do celu i nawet gdyby był to jeden z najwolniejszych pocisków to dźwięk wybuchu doszedłby po około jednej sekundzie od wizji.

jbone

2020-05-12, 22:25
kłóccie sie polaki-robaki o pociski ppanc a zus was wyr*cha 10-tego


pozdro -testo(tak żyje)