18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pszczelarz i jego rój

Kiciok • 2016-06-27, 13:43
W taki oto sposób pszczelarz złapał pszczółki 8-)


woli123

2016-06-27, 14:22
Ale mu musi z pachy j***ć :mikolaj:

jbone

2016-06-27, 14:36
pewnie ma miód pod pachą

Nizaryta1

2016-06-27, 15:33
Jakie ładne pszczółki, hmmm, kiziu kiziu.

Konczerito

2016-06-27, 16:38
Teraz taki okres ,że pszczoły się roją. Matka ucieka z ula a za nią część rodziny. Fajne zjawisko

nerusss

2016-06-27, 17:02
Konczerito napisał/a:

Teraz taki okres ,że pszczoły się roją. Matka ucieka z ula a za nią część rodziny. Fajne zjawisko



Gówno prawda, pszczoły przestały się roić jakieś 3tygodnie temu, więc nie ma ryzyka. Posiadam 6uli, a kolega 17, jeszcze inny kolega 10, i tak dalej i u każdego przestały się roić, więc nie pierdziel jak się nie znasz.

SaveTheTrees

2016-06-27, 18:48
@up
Tak? To co moje zrobiły w sobotę? Wyszły na spacer z matką?

nerusss

2016-06-27, 20:25
SaveTheTrees napisał/a:

Tak? To co moje zrobiły w sobotę? Wyszły na spacer z matką?


Trochę przemyślałem to co napisałem i doszedłem do wniosku, że przecież każdy mieszka gdzie indziej, w jednej części Polski mogą się roić a w mojej nie.

Nutzz

2016-06-27, 20:54
To zapewne Neruss jesteś z południowej Polski? To by się zgadzało z ilością dni ciepłych i wegetacją :D

dziaad

2016-06-27, 21:00
nie dalej jak dwa tygodnie temu też miałem rójkę na wierzbie za ogrodzeniem. telefon do kumpla, szybka akcja i finał - mam obietnicę trzech dużych słoików miodu od niego (za rójkę można wołać od 50 do nawet 200 zł) i wdzięczność kumpla, a on nową rodzinę pszczelą i stawia jako bonus flachę. wszyscy zadowoleni. grejt sukces!!!

kaktus83

2016-06-27, 21:04
Pytanie do ekspertów powyżej - jak się zrzuca takie pszczoły do Ula i czemu one nie gryzą ?

wieszzeniewiesz

2016-06-27, 21:07
@Konczerito @nerusss
k***a aż się zalogowałem. Chyba pierwszy raz w historii tego serwisu ktoś przyznaje się do błędu, co więcej dodaje, że w wyniku myślenia ! Nie no Panowie, piwo dla Was w tej historycznej chwilii, idę po rodzinę i sąsiadów żeby im to pokazać.

nerusss

2016-06-27, 21:30
kaktus83 napisał/a:

Pytanie do ekspertów powyżej - jak się zrzuca takie pszczoły do Ula i czemu one nie gryzą ?



Ja bym wyciągną z jakiegoś ula ramkę zmiótł z niej pszczoły potem przystawił bym sobie tą ramkę do ciała, a zapomniałem dodać, najlepiej taką ramkę gdzie jest trochę miodu, pszczoły sobie powoli na nią przechodzą i jest git.

A czemu nie gryzą? Pszczoły to mimo pozorów mało agresywne zwierzęta, wystarczy się poruszać powoli nie sapać na nie, nie drzeć ryja i nie żądlą, czasami zaglądam do ula bez stroju, tak wiem głupota, ale czasem nie chce mi się lecieć do domu po strój.

Konczerito

2016-06-27, 22:31
@neressus @wieszzeniewiesz
Wasza ilość uli wskazuje bardziej na rekreację ale to fajnie bo od czegoś musicie zacząć. A do drugiego Pana, ja nie przyznałem się do błędu bo go nie popełniłem. Pszczoły to fascynujące stworzenia, pracowite i inteligentne

ikar_22

2016-06-28, 02:36
kaktus83 napisał/a:

Pytanie do ekspertów powyżej - jak się zrzuca takie pszczoły do Ula i czemu one nie gryzą ?



Z tego co mi się wydaje, to dużo daje odymianie pszczół. Kiedyś mój dziadek miał pszczoły, (a może pradziadek? w sumie jaka różnica) to z opowieści wiem, że jak się pszczoły roiły, to młotkiem w kose walili, ten dźwięk podobno powodował że przestawały latać i siadały. Potem je odymiali a po tym zabiegu można je już było ręką zgarniać. Być może je to ogłupia, a może poddusza. Tak czy siak nie żądlą ponoć (a przynajmniej mniej) i można je wyłapać.