18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przyuczenie do zawodu

pazuzu • 2017-06-19, 15:17
Praktyki dla małego humanisty




Tak wiem jebie kwejkiem, ale trochę śmieszne

~Velture

2017-06-19, 21:56
nelbox napisał/a:

@velture
skąd jesteś? Pytam się , bo nigdy nie słyszałem sformułowania "po ch*ju fest".


Tak w warszawie się mówiło.

MiotaczBobruf

2017-06-19, 22:29
Jako programista ronię "krokodyle łzy" nad losem humanistów. Naprawdę. Nie żartuję :amused:

BrianGriffin

2017-06-19, 22:45
Velture napisał/a:

Humanista czy inżynier to jeden ch*j gówno warty na rynku pracy.



Wszystko zależy jaki humanista i jaki inżynier.
Oczywiście rynek w pracy w Polsce jest jaki jest, ale jak ktoś przez studia przechodzi na wikipedii i PDFach to co poradzisz.

Nie chciało się uczyć pilnie całe ranki ze swej zreformowanej pierwszej czytanki...

dzorczKlunej

2017-06-19, 23:00
Cytat:

(de facto prawnik to też humanista)



Że niby prawo takie prestiżowe i wszyscy będą się zabijać o młodego ambitnego absolwenta tego kierunku? Powiem Ci że od momentu kiedy prawo możesz studiować na Wyższej Szkole Czesania Trawy Widelcem- filia w Zapiździejowicach (czyli od jakichś 10 lat) wykształcenie prawnicze tak się zdewaluowało, że jak nie masz znajomości to na rynku pracy jesteś śmieciem. Sam zastanawiałem się między medycyną, a prawem i cieszę się że nie wybrałem prawa. Mimo, że w Polsce zarobki lekarza to ch*j, to przynajmniej można stąd sp***olić za granicę jak już naprawdę będzie źle- prawo takiej możliwości nie daje. Zatem jeżeli prawo to wśród kierunków humanistycznych top of the tops, to ja naprawdę współczuję ludziom, którzy poszli na te gówniane politologie i inne socjologie licząc że będą mieć pracę odpowiednią dla człowieka z wyższym wykształceniem.

Valsorim

2017-06-20, 02:32
Velture napisał/a:

Tak w sumie na spokojnie wam powiem, że nie za bardzo wiem na ch*j się naśmiewać z humanistów.
I nie mówię tego sarkastycznie.
Samemu studiowałem chemię i mam ch*ja warty papier w ramce wiszący mi w sypialni jako ozdoba a w zawodzie pracy nigdy nie znalazłem. Raz trafiłem na ofertę i dymałem tam o 6 rano aby być pierwszym w kolejce. No i zaoferowano mi pracę 'kontrolera jakości' w fabryce leków pewnej firmy.
Praca za 2tyś na rękę a za zadanie było sprawdzać na taśmie czy każdy listek jest pełen i odrzucać te wybrakowane. Po ch*ju fest.

Teraz bez znajomości znaleźć dobrze płatną pracę po dowolnym kierunku to jak wstrzelić się przypadkiem w dupę własnym ku*asem.

Humanista czy inżynier to jeden ch*j gówno warty na rynku pracy.

Niby bezrobocie niskie w ch*j ale przed napisaniem tego akapitu wszedłem na kilka portali z ofertami pracy aby sprawdzić co i jak.
No oferty po ch*ju zajebiste. 13-15zł/h brutto a niektóre miały jeszcze w opisach, że do tego atrakcyjne premie 100-200zł miesięcznie. Po ch*ju fest.

Jedyne co uważam za zj***ny wybór studiów to te nowe kierunki w USA typu "Gender" (tak, są takie kierunki tam.)

No a wracając do istoty to powiedzcie mi jaką w POLSCE można mieć pracę po fizyce teoretycznej albo po filologii łacińskiej.
Pytanie zostawiam otwarte a jego celem jest aby pokazać, że nie tylko humany mają przesrane.



A Breaking Bad oglądałeś ? ;]

SpijaczWymiotów

2017-06-20, 04:53
Velture napisał/a:

Tak w sumie na spokojnie wam powiem, że nie za bardzo wiem na ch*j się naśmiewać z humanistów.
I nie mówię tego sarkastycznie.
Samemu studiowałem chemię i mam ch*ja warty papier w ramce wiszący mi w sypialni jako ozdoba a w zawodzie pracy nigdy nie znalazłem. Raz trafiłem na ofertę i dymałem tam o 6 rano aby być pierwszym w kolejce. No i zaoferowano mi pracę 'kontrolera jakości' w fabryce leków pewnej firmy.
Praca za 2tyś na rękę a za zadanie było sprawdzać na taśmie czy każdy listek jest pełen i odrzucać te wybrakowane. Po ch*ju fest.

Teraz bez znajomości znaleźć dobrze płatną pracę po dowolnym kierunku to jak wstrzelić się przypadkiem w dupę własnym ku*asem.

Humanista czy inżynier to jeden ch*j gówno warty na rynku pracy.

Niby bezrobocie niskie w ch*j ale przed napisaniem tego akapitu wszedłem na kilka portali z ofertami pracy aby sprawdzić co i jak.
No oferty po ch*ju zajebiste. 13-15zł/h brutto a niektóre miały jeszcze w opisach, że do tego atrakcyjne premie 100-200zł miesięcznie. Po ch*ju fest.

Jedyne co uważam za zj***ny wybór studiów to te nowe kierunki w USA typu "Gender" (tak, są takie kierunki tam.)

No a wracając do istoty to powiedzcie mi jaką w POLSCE można mieć pracę po fizyce teoretycznej albo po filologii łacińskiej.
Pytanie zostawiam otwarte a jego celem jest aby pokazać, że nie tylko humany mają przesrane.



Trzeba szukać od skutku a nie brać pierwsze lepsze gówno, jak masz papierek a pracodawca nie docenia to olać taką firmę. Jak jesteś po chemii zapraszam do mnie, wymagania: wiedza o węglowodorach na fest (alkany, alkeny, kraking, izomeria etc no wszystko na temat chemii nieorganicznej z naciskiem na technologię przetwarzania ropy naftowej), chociaż średnia znajomość języka norweskiego (podstawy+kilka chemicznych zwrotów i wsio) - reszta sama przyjdzie, na start byś miał 110zł/h, potem +20-30zł więcej po 2-3 latach (przeliczam na PLN). Czasami się pojawia oferta od nas na wszelakich stronach nie tylko PL.
Mi kiedyś koleś w pralni w polszy (nie wiedziałem co będę robić - jak pralnia to chyba coś "na poziomie") zaproponował 8 zł za godzinę, miałem brudne szmaty sortować. Myślałem, że typ żartuje...nie żartował - osoba z papierem, co ja k***a jakiś seba po zawodówce wiec ten tego :lodowka:

goshaq

2017-06-20, 08:20
Ja zrobiłem licencjat z ratownictwa medycznego, a teraz robię jako wulkanizator :) . Ale robotę se chwale, zero stresu i całkiem dobrze płatna.

miken1200

2017-06-20, 09:03
Co to k***a za chemik po super studiach, co pisze 2 tyś. Co to jest tyś. geniuszu?

Podporucznik_Bao_Bao

2017-06-20, 10:19
krz2 napisał/a:


Widać że jesteś debilem z płytkiej i mało lubianej rodziny miejskiej. Studia nie są po to żeby mieć pracę a się rozwinąć w danym kierunku. Ale co wy socjaliści możecie wiedzieć o życiu :roll:



Co ty pie**olisz ? ch*j ci z tego rozwoju jak, później masz problem związać koniec z końcem. Filozof się k***a znalazł.

emsiberet

2017-06-20, 12:14
Cytat:

"Teraz bez znajomości znaleźć dobrze płatną pracę po dowolnym kierunku to jak wstrzelić się przypadkiem w dupę własnym ku*asem. "



Absolutnie się nie zgadzam. Skończyłem dwa kierunki, podczas studiów napie**alałem po znajomych, rodzinie, gdzie popadło, a po studiach chodziłem od jednej fajnej firmy do drugiej z pytaniem o zatrudnienie. Teraz najlepsze - zajęło mi to TYDZIEŃ. Pracę dostałem u spoko kolesia, ale miałem robić coś, czego kompletnie nie chciałem. Szybko jednak udowodniłem, że mi zależy i dostałem takie stanowisko jakie chciałem.
Popracowałem kilka lat, ale firma się rozsypała, więc założyłem wraz z byłym szefem kolejną i dalej napie**alamy całkiem spoko hajs.
Zaczynałem od zera, nie miałem nic poza gruchotem od starego. Zero znajomości, zero hajsu. Teraz jestem łysiejącym tatuśkiem z uzależnieniem od Sadola, co jakiś czas zatrudniającym jakichś młodych szajbusów.

Tu sprawa okazuje się dosyć prosta, ponieważ albo przychodzą normalni ludzie, którzy chcą na pysk 2-3k i w miarę sukcesów dorabiają się lepszych pensji, albo przychodzą przegrywy z ego jak ch*j murzyna z oczekiwaniami 5k-autosłużbowe-ajfonik-laptop, bo skończyli STUDIA, IM SIĘ NALEŻY.

Otóż ludzie, nikomu NIC się nie należy. Najpierw każdy musi udowodnić swoją przydatność.

Jak chcesz pracować to pracuj, po drugiej stronie biurka rozmawia z Tobą taki sam człowiek, który też był w takim wieku, więc nie pie**ol o wymaganiach jak z tytułem magistra nie umiesz nawet poradzić sobie z tabliczką mnożenia (sic!) albo z przeliczaniem kwot netto/brutto.

Powiem Wam Sadole i Sadolki, że bardzo ciężko jest znaleźć dobrego pracownika. Dam Wam jednak rady jak szukać dobrej pracy:

1. Napisz szczere i prawdziwe CV oraz list motywacyjny.
Nie wpisuj NICZEGO, czego nie jesteś pewien. W relacjach z przyszłym przełożonym totalnym idiotyzmem jest zaczynanie od kłamstwa. Przed napisaniem listu zastanów się dobrze co chcesz robić, w czym jesteś dobry, a w czym słaby. Jeśli powiesz uczciwie, że jesteś dokładny, ale potrzebujesz kogoś do sprawdzenia swojej pracy - on to na pewno doceni.

2. Zrób rozeznanie w okolicy - przejedź się na rowerze albo idź z laczka po WSZYSTKICH firmach i zobacz jakie są możliwości. Nie idź na łatwiznę, pt. mam obok market, dużą fabrykę czy inny korpo-szajs. Oni Cię przemielą i wyplują - szkoda czasu. Zwróć uwagę na małe i średnie firmy o profilu, który Ci odpowiada. Potem wróć do domu i przeczytaj coś o nich, sprawdź co robią i kogo poszukują.

3. Dobrze się ubierz, musisz wyglądać tak, żeby ktoś chciał Cię wziąć z miejsca do siebie. Weź teczkę wydrukowanych papierów i walcz. Wybieraj godziny poranne lub późne popołudnia - wtedy jest najmniejsza szansa na odbicie się od klamki.

4. Po wejściu do firmy zawsze się przedstaw i powiedz uprzejmie, że chciałbyś porozmawiać z kimś na temat zatrudnienia, że wiesz co nieco o tej firmie i chciałbyś przestawić swoją osobę komuś decyzyjnemu. Jeśli Ci się poszczęści - ten ktoś będzie na miejscu i może się z Tobą umówi. Jeśli nie, zostaw swoje papiery i napisz na nich DLA KOGO je zostawiasz.

4'. ROZWIĄZANIE ALTERNATYWNE - poszukaj imprez targowych, na których pojawiają się firmy Cię interesujące i wykonaj pkt 4. podczas pierwszych dni targów. Nie będą mieli wtedy dużo czasu, ale z pewnością będzie to zauważone i pozytywnie docenione przez pracodawcę.

5. Teraz najważniejsze - jeśli ktoś chce z Tobą rozmawiać na pewno sprawdzi co masz do zaoferowania i poprosi Cię o propozycję wynagrodzenia. Przemyśl zawczasu ile hajsu chcesz dostać na początek, ile po okresie próbnym, a ile docelowo. Przypomnij sobie podstawy swojej wiedzy z zakresu jakim możesz zajmować się w firmie. Jeśli nie znasz odpowiedzi na pytania zawsze możesz przekierować je na zagadnienia, które znasz najlepiej.

6. Negocjuj zaangażowaniem a nie kasą. Jeśli chcesz zarobić więcej ale ktoś nie chce Ci zapłacić zaoferuj większe zaangażowanie a nie niższe wynagrodzenie. Cenisz swoją pracę i musisz dać to do zrozumienia pracodawcy. Zależnie od stanowiska możesz zaoferować mnóstwo: od dodatkowych prac porządkowych, przez dodatkową robotę papierkową nawet do mycia i tankowania aut. Bądź kreatywny, to liczy się najbardziej.

7. Daj się jakoś zapamiętać - wróć następnego dnia, wyślij maila, zostaw list, cokolwiek. Poinformuj, że np. myślałeś jeszcze o Waszej rozmowie i pomyślałeś, że ... (nadaję się jeszcze do tego i tego, albo mam jeszcze taki i taki pomysł). To bardzo silne zagranie i jeśli dobrze to rozegrasz to masz pracę jak w banku.

8. Powodzenia, czekamy na takich!

dth

2017-06-20, 19:48
Przychodzi świeżo po studiach, bez żadnego doświadczenia i brzydzi go praca za 2000 zł na czysto na miesiąc :D No wiadomo, z magistrem to od razu na szefa firmy, 100zł/h, telefon, samochód i mieszkanie służbowe na szczycie apartamentowca.

Każdy kiedyś pracował za ch*jowe pieniądze, jak będziesz wybrzydzał na początku, to nie zrobisz doświadczenia i nie dostaniesz nigdy więcej pieniędzy.

lordindycznik

2017-06-20, 20:12
Raczej problem nie jest z studiami, tylko studentami hehe, ja studiowałem, ale przerwałem, raz że zawaliłem jeden przedmiot bo nie chodziłem, dwa że mi się nie chciało. Obecnie pracuje w dziale technicznym, nie zarabiam kokosów, ale mało też nie :) Mi wystarczy, ale jest jeden problem, trzeba myśleć :)

orelll

2017-06-20, 21:05
Velture napisał/a:

Tak w sumie na spokojnie wam powiem, że nie za bardzo wiem na ch*j się naśmiewać z humanistów.
I nie mówię tego sarkastycznie.
Samemu studiowałem chemię i mam ch*ja warty papier w ramce wiszący mi w sypialni jako ozdoba a w zawodzie pracy nigdy nie znalazłem. Raz trafiłem na ofertę i dymałem tam o 6 rano aby być pierwszym w kolejce. No i zaoferowano mi pracę 'kontrolera jakości' w fabryce leków pewnej firmy.
Praca za 2tyś na rękę a za zadanie było sprawdzać na taśmie czy każdy listek jest pełen i odrzucać te wybrakowane. Po ch*ju fest.

Teraz bez znajomości znaleźć dobrze płatną pracę po dowolnym kierunku to jak wstrzelić się przypadkiem w dupę własnym ku*asem.

Humanista czy inżynier to jeden ch*j gówno warty na rynku pracy.

Niby bezrobocie niskie w ch*j ale przed napisaniem tego akapitu wszedłem na kilka portali z ofertami pracy aby sprawdzić co i jak.
No oferty po ch*ju zajebiste. 13-15zł/h brutto a niektóre miały jeszcze w opisach, że do tego atrakcyjne premie 100-200zł miesięcznie. Po ch*ju fest.

Jedyne co uważam za zj***ny wybór studiów to te nowe kierunki w USA typu "Gender" (tak, są takie kierunki tam.)

No a wracając do istoty to powiedzcie mi jaką w POLSCE można mieć pracę po fizyce teoretycznej albo po filologii łacińskiej.
Pytanie zostawiam otwarte a jego celem jest aby pokazać, że nie tylko humany mają przesrane.



Facet ja nie wiem co Ty studiowałeś za chemię, albo gdzie. Inżyniera też chyba nie widziałeś. Z swojego doświadczenia wiem, że jak ktoś chce znaleźć pracę, to ją znajdzie, szczególnie, gdy ma wiedzę/zdolności techniczne.
Nie mam zamiaru Ci tu cisnąć, chwalić też się nie chcę. Po prostu trochę słabi mnie to gadanie o robocie. Zainteresuj się IT. Ja Mam doświadczenie niecałe 2 lata w zawodzie, 4500-5500 miesięcznie do ręki, na umowie o pracę (plus dupny zestaw socjalowy). Jak do połowy roku nie dostanę podwyżki, to pracę zmienię. Idź na programistę (.NET ma zajebiste branie), celuj w duże korporacje. Odpowiedzialność żadna, kasa fajna, a robota pełna kultura. I wcale nie jest to zawód z kosmosu, lata doświadczenia na starcie to zwykłe pie**olenie.
Załóż profil na goldenline/linkedin, wpisz cokolwiek, byleby profesjonalnie brzmiało, telefon sam zacznie dzwonić.

W zespole (programiści .NET, hurtownia danych) mam ludzi po uwaga:
- romanistyce
- bankowości
- filozofii

Może orłami nie są, ale robota jest. Wystarczy chcieć.

Pozdro.