18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przyszłość szkolnych strzelanin w USA

~Velture • 2019-02-04, 11:30
Już nigdy więcej problemu pustego magazynka :krejzi:



Presty

2019-02-04, 18:01
Strzelam troszkę.
Jak do karabinu załaduję więcej niż 5 naboi, nigdy nie wiem, czy wystrzeliłem 8, 12 czy 15.
W pistolecie naboi mniej, na strzelnicy sie doliczę, ale...
Nigdy nie strzelałem do ludzi z pistoletu, więc nie wiem, jak sie strzela w stresie i czy liczy się wówczas własne naboje, gdy pociski przeciwnika śmigają obok. Rzut oka na licznik może pomóc. Tak mi się wydaje.
Prawdziwa strzelanka to nie amerykański film, gdzie filmowe pistolety mieszczą po 50 naboi :D :D :D
Chciałbym mieć taki gadżet, pod warunkiem, że - jak niektórzy zauważyli - nie wiadomo, jaka będzie wytrzymałość ekraniku.
I jeszcze jedno - jeśli licznik pokazuje liczbe naboi i w magazynku i w komorze, znacznie poprawiło by to bezpieczeństwo.
PS:
Pamiętacie broń Ripley w II części "Obcego"?
Też mial licznik :P
I wlasnie o tym pomyślałem co napisałem powyżej, jak to na filmie zobaczyłem.



svc2000

2019-02-04, 18:31
U Ripley licznik był raczej dla widzów

Presty

2019-02-04, 18:38
svc, wierz mi, że jakbyś napie**alał więcej pocisków,, sam bys chętnie - jako widz - spojrzał, kiedy będzie konieczne przeładowanie ;)

krasnal_hałabała

2019-02-04, 18:48
Cryo napisał/a:

, Witaj na Sadisticu. Tu każdy gimbus jest weteranem wojny w Wietnamie i specjalistą od wszystkiego. "Ile czasu to wytrzyma? Pęknie od wstrząsów".
Tak k***a, bo firmy zbrojeniowe czerpią wiedzę z call of duty.



Krabi On- Sam Wiesz Krabi Kto, przecież był weteranem wojny w Wietnamie, nie kłam mi że nie.

MadDave

2019-02-04, 18:51
[quote="Shephards"]Ale ty głupi jesteś. Widziałeś jakiś pistolet półautomatyczny (z filmu chyba Glock17) lub automatyczny (w przypadku bliźniaka z filmu Glock18) żeby działał bez systemu blowback? Chyba tylko w sklepie z zabawkami.
Chryste panie co za dzban.

A no dzban i to jaki!
Znam ten przypadek z licznych imprez asg na ktore niegdyś chętnie uczęszczałem. Zleci ci się właśnie taka banda ekspertów i zaczynają dywagować na temat swoich replik tak jakby to była ostra broń a oni są jedynymi i prawdziwymi powiernikami najświętszych praw i wiedzy o niej.
A wiem to stąd właśnie że tylko w replikach asg występuje blowback i nikt o zdrowych zmysłach i zdrowiu nie użyłby tego terminu w odniesieniu do broni ostrej bo to jest jawne podłożenie się.
I właśnie z tego powodu kilka lat temu opuściłem to środowisko ponieważ bolało mnie to pie**olenie, specjalistów od pistoletów na kulki

:evil:

St...........on

2019-02-04, 19:06
Jeszcze jak by w tym wyświetlaczu wj***li czytnik linii papilarnych to już w ogóle kosmos

ManBearPig

2019-02-04, 21:23
Up, to jest myśl. Może nie w wyświetlaczu, ale np na rękojeści. Broń przypisana do konkretnej osoby i bezużyteczna w innych rękach. Przykładowo napastnik ci wyrywa gnata, ale nie odda strzału, albo kradzież broni czy coś

Cryo

2019-02-04, 22:42
krasnal_hałabała napisał/a:

Krabi On- Sam Wiesz Krabi Kto, przecież był weteranem wojny w Wietnamie, nie kłam mi że nie.


Haha, Krabi Król to akurat wyjątek :D

Dżizas_kurde

2019-02-04, 22:47
Cytat:


Wszystko spoko tylko ciekawe ile wstrząsów od wystrzałów wytrzyma ta elektronika.


Wszystkie. Odrzut nie jest duży - i nie jest mocno gwałtowny>
Jest sto tysięcy kolimatorów które można zamontować na zamku pistoletu.

Cytat:


Jak pistolet jest w systemie blowback, a na taki wygląda, to przy dobrym pie**olnięciu powrotnym lufy uszkodzi ekran. Głupi i drogi gadżecik dla gówniarzy z bogatymi tatusiami.


Poj***ło ci się synek... blowback to system stosowany w replikach ASG i wiatrówkach (część gazu CO2 lub GreenGas idzie na tłok umieszczony w zamku aby symulować zachowanie prawdziwej broni)
W broni palnej nie ma czegoś takiego jak blowback.. jest naturalny odrzut zamka spowodowany wystrzałem.... (potem ryglowanie zamka przez przekoszenie lufy)


Jak działa blowback jako ciekawostkę pokazuję poniżej:

Cytat:


Wszystko spoko tylko ciekawe ile wstrząsów od wystrzałów wytrzyma ta elektronika.


Wszystkie. Odrzut nie jest duży - i nie jest mocno gwałtowny>
Jest sto tysięcy kolimatorów które można zamontować na zamku pistoletu.

Cytat:


Jak pistolet jest w systemie blowback, a na taki wygląda, to przy dobrym pie**olnięciu powrotnym lufy uszkodzi ekran. Głupi i drogi gadżecik dla gówniarzy z bogatymi tatusiami.


Poj***ło ci się synek... blowback to system stosowany w replikach ASG i wiatrówkach (część gazu CO2 lub GreenGas idzie na tłok umieszczony w zamku aby symulować zachowanie prawdziwej broni)
W broni palnej nie ma czegoś takiego jak blowback.. jest naturalny odrzut zamka spowodowany wystrzałem.... (potem ryglowanie zamka przez przekoszenie lufy)


Jak działa blowback jako ciekawostkę pokazuję poniżej:



afryk

2019-02-04, 22:54
Ale po wyciągnięciu magazynka zostaje mu pocisk w komorze a tego nie pokazuje :-/

zadol

2019-02-05, 02:52
Wszystko fajnie tylko nie naładuj bateryjki i na ch*ja se możesz ten gadżet wsadzić . Pozostanie rzucanie kamieniami w dinozaury.

Cz...........as

2019-02-05, 06:08
Dżizas_kurde napisał/a:

Poj***ło ci się synek... blowback to system stosowany w replikach ASG i wiatrówkach (część gazu CO2 lub GreenGas idzie na tłok umieszczony w zamku aby symulować zachowanie prawdziwej broni)
W broni palnej nie ma czegoś takiego jak blowback.. jest naturalny odrzut zamka spowodowany wystrzałem.... (potem ryglowanie zamka przez przekoszenie lufy)



Reszta u góry też pie**oli :roll:

Po Polsku zamek swobodny a po angielsku, kto by się spodziewał "blowback"

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_swobodny
https://en.wikipedia.org/wiki/Blowback_(firearms)

lysout

2019-02-05, 08:34
AyCaramba napisał/a:

Reszta u góry też pie**oli
Po Polsku zamek swobodny a po angielsku, kto by się spodziewał "blowback"



Tylko w Glocku nie zamka swobodnego, Glock jak większość konstrukcji na 9x19 jest ryglowany przez przekoszenie lufy. RYGLOWANY, czy nie ma tam zamka swobodnego. Zamek swobodny był i jest dalej stosowany w przypadku naboju .22 LR, .25 ACP, .32 ACP 9x18 Makarowa itd.
Ogólnie zamek swobodny oznacza, że lufa jest na sztywno zamontowana do szkieletu. Z Glocka można lufę wyjąć. Tyle w temacie.

golip

2019-02-05, 11:49
Co robisz?
Ładuję pistolet

zdun

2019-02-05, 13:57
Mam nadzieję że wypuszcza APK na androida że będziesz mógł sobie sprawdzić w robocie ile masz naboi w magazynku i od razu zakupić na aliexpress