18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Przerzucanie do strefy Było.pl a materiały pierwotne

Inszy • 2010-07-31, 20:52
Dziś naszła mnie taka myśl, żeby modzi przy przerzucaniu tematów do strefy Było.pl podali linka do wersji pierwotnej. Skoro zwykłych użytkowników to obowiązuje przy zgłaszaniu, to w przypadku porządkowych powinno być tak samo.
Bo jeżeli wrzuca się temat, którego nie można znaleźć ani po opisie ani po tagach, a on znika jako powtórzony i nie ma żadnego dowodu, to coś jest mocno nie tak.
Oczywiście, jeden film może zostać opisany na 100 osób w taki sposób, że inne tego nie skojarzą, więc się go nie znajdzie, ale teraz to wygląda na za dużą samowolkę modów typu "Widziałem to i na pewno na Sadisticu więc wywalam". Niestety pamięć ludzka bywa zawodna i sam się kilka razy łapałem na "przecież to ostatnio było" po czym okazywało się, że owszem było, ale na innym serwisie.
Więc nie wierzę, że ani jeden film czy zdjęcie nie wyfrunęły całkiem bezpodstawnie.

~Faper Noster

2010-07-31, 21:32
Bardzo często oryginalny materiał pojawia się w bloku z tematami powiązanymi, wtedy sprawa jest na tyle oczywista że dawanie linka by było bezsensem.

Zdarza, że dubel jest opisywany i tagowany zupełnie inaczej niż oryginał (np. autor jednego podszedł do tematu rzeczowo, drugi przenośno-humorystycznie).
Na szczęście my, Morderatorzy, spędzajmy na słoistic dostatecznie dużo czasu by na pierwszy rzut oka ocenić, czy dany materiał już się pojawił czy też nie.
W razie jakichkolwiek wątpliwości (rzadko bo rzadko, ale się to zdarza) konsultujemy się między sobą, a jeśli nikt z nas nie jest pewien czy było czy nie- materiał zostaje na swoim miejscu do czasu znalezienia oryginału.
E.O.T.

Ra...........og

2010-07-31, 21:32
Inszy, masz 19 tematów w było.pl... A takich jak Ty są setki, czasem btwają takie dni że 70 jak nie 80% tematów wrzucanych to duble. Nie chce mi się szkuać dla Ciebie specjalnie wszystkich linków, szczególnie gdy jestem pewien że widziałem to na sadsiticu. Nie mam też na to czasu. Moderatorzy robią wszystko społecznie i z dobrej woli, więc szanuj ich prace ;-)

p.s. po co zakładałeś nowy temat, skoro jest już temat z propozycjami zmian i temat ze skargami na prace moderatorów?

Lashlo

2010-07-31, 21:38
Zdarza się też, że jedna wrzuta jest wałkowana przez kilka dni, po kilka razy dziennie. Nawet z takimy samymi tagami i tematem, wiec podawanie linka do oryginału mija się z celem.

Inszy

2010-07-31, 22:13
Gdy są takie same tagi i opis (a pewnie niektórym nie chce się nawet sprawdzić komunikatów o takim samym rozmiarze pliku), to nie budzi mojej wątpliwości, ale są przypadki, że jest zupełnie coś innego pod takim samym filmem/zdjęciem i właśnie o nie mi chodzi.
Ale skoro odbywają się grupowe "dyskusje", to zapewne nic się nie zmieni i temat do zamknięcia ;)

Nostry napisał/a:

Na szczęście my, Morderatorzy, spędzajmy na słoistic dostatecznie dużo czasu by na pierwszy rzut oka ocenić, czy dany materiał już się pojawił czy też nie.


Więc widać jestem człowiekiem nadzwyczaj małej wiary, bo nie wierzę, że pamiętasz gdzie trzy lata temu widziałeś każdy materiał ;)


Cthulhu napisał/a:

p.s. po co zakładałeś nowy temat, skoro jest już temat z propozycjami zmian i temat ze skargami na prace moderatorów?


Bo to nie jest ani propozycja zmian w takim sensie jak tam, jak i nie jest to skarga na pracę moderatorów?

~Faper Noster

2010-07-31, 23:21
Inszy, Dołączył: 03 Maj 2010
Nostry, Dołączył: 28 Sty 2008
Za jakiś czas też zauważysz, że niektóre nowe materiały wyglądają dziwnie znajomo. Szczególnie w Hardzie.

Inszy

2010-07-31, 23:28
Akurat w ten dział bardzo rzadko zaglądam. I jak mówiłem już kilka razy coś mi wyglądało na materiał do Było.pl, po czym okazywało się, że widziałem to, ale na innym serwisie - pamięć lubi płatać nam figle :)

Skupek

2010-08-01, 09:19
Inszy napisał/a:

Akurat w ten dział bardzo rzadko zaglądam. I jak mówiłem już kilka razy coś mi wyglądało na materiał do Było.pl, po czym okazywało się, że widziałem to, ale na innym serwisie - pamięć lubi płatać nam figle :)


Dlatego ja przeglądam tylko harda i kawały i mam spokój z dublami (tak częstymi) :hitler:

Inszy

2010-08-14, 09:52
I dziś dostałem dowód na to, że moderatorzy którzy się tu wypowiedzieli nie mają racji.
Mój temat został po raz drugi usunięty. Pierwszy raz bo jakiemuś leniwemu modowi nie chciało sprawdzić co wrzuciłem i tylko patrząc na screena usunął temat jako dubel (to nic, że było tam coś innego niż w tym, który został podany za pierwszą wersję), a jak wrzuciłem ponownie, to temat został usunięty "bo było".
No pewnie, że było, tylko to niesłusznie usunęliście i nie ma!

Nie wiem który to robił, ale dowiódł tego, że kasowanie tematów na podstawie widzi-mi-się a nie faktów jest błędem.

Po...........wa

2010-08-14, 10:56
A czemu wy robicie z tego taką tragedię? Ostatnio żadne fajne materiały się nie pojawiały, odnoszę wrażenie, że tu o piwa się rozchodzi co jest trochę żałosne.

~Angel

2010-08-14, 11:49
i kto to mówi



na forum od wczoraj i 0 postów. :idzwch*j:

Co tak marudzicie że kasowane są tematy. Nie zawsze da się odnaleźć temat pierwotny ze względu na złe otagowanie lub ich brak, dziwną nazwę tematu itp. Poleciał do było to poleciał nie ma co płakać i sapać. Zacznijcie porządnie tagować tematy to dubli będzie mniej. Jak by ktoś nie zauważył to w ostatnim czasie i tak wiele rzeczy zostało poprawionych aby dubli było jak najmniej.

Po...........wa

2010-08-14, 13:47
Na forum od roku a rejestracja dopiero teraz :idzwch*j: Jedyne co muszę nadrobić to hard

Inszy

2010-08-15, 09:50
angel napisał/a:

Co tak marudzicie że kasowane są tematy. [...] Zacznijcie porządnie tagować tematy to dubli będzie mniej.


No właśnie chodzi o to, żeby nikt nie kasował tematów, które dublami nie są.
Z moim jednym sprawa chyba do końca rozwiązana i na razie wisi, ale nie wątpię, że inne takie przypadki się zdarzały.

A Porządkowa ma rację - chodzi o piwa. I nie ma co się dziwić skoro za 10 tys. piw otrzymuje się koszulkę gratis, za 50 tys. telewizor LCD 42', a za 100 tys. dwutygodniowe wakacje w ośrodku wypoczynkowym na Kubie, więc każde jedno się liczy :roll:

~Vuko

2010-08-15, 11:42
Inszy ja się dziwię, że jeszcze warna nie dostałeś za ośli upór... :roll:

~angel ma rację. Zaczniecie porządnie tagować to nie będzie problemów z wyszukiwaniem i z dublami. Tylko że średnio co drugi user musi być zajebisty i zamiast "murzyn" wpisuje "mudżin".

Inszy

2010-08-15, 14:26
Gawith napisał/a:

Inszy ja się dziwię, że jeszcze warna nie dostałeś za ośli upór... :roll:


Widać nie każdy to prostak rozdający warny na lewo i prawo.
A że w regulaminie nie ma "użytkownik nie ma prawa uzasadniać swoich racji" czy coś takiego, więc notabene warn się nie należał.