18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Przejazd przez tunel

phrontch • 2018-08-04, 11:42
Motop*zdeczki nie przewidziały, że wyjeżdżając z tunelu mogą zostać oślepieni przez światło


Budrys2000

2018-08-04, 12:15
Hehehe hehe, tyle mam do powiedzenia

kr...........81

2018-08-04, 12:24
moto c*pki i debile poza stwarzaniem zagrożenia nic innego nie potrafią zupełnie jak matoły u nas

bleblebator1

2018-08-04, 12:54
Cudowny widok, motop*zdki leżące na własne życzenie. Esencja sadola

BojowyWombat

2018-08-04, 13:26
A mówili - Idź w stronę światła.

Ti...........ch

2018-08-04, 14:03
Chwilunia. Moto p*zdeczki? Nie widzę tam typowego motop*zdeczkowego zapie**alania... Pytanie brzmi raczej dlaczego ten samochód stał na wyjeździe z tunelu.

forshow

2018-08-04, 14:08
"wyjeżdżając z tunelu mogą zostać oślepieni przez światło" - nie do konca tak jest - kazdy lepszej klasy kask [niekoniecznie taki za milion monet] ma szybe z filtrem/polaryzacje, owszem zmienia sie obraz w oczach ale nie tak drastycznie jak to widac na kamerce ktora tego filtra nie posiada. :)
Mnie sie wydaje ze wylatywali z tunelu i zmiana swiatla sie przyczynila tylko po czesci, a glowna wina lezy bardziej w fakcie ze nikt nie spodziewal sie tam stojacego w miejscu auta/kilku...


Podobalo sie, wiecej! :amused:

htp

2018-08-04, 14:11
Tilg_die_Schmach napisał/a:

Chwilunia. Moto p*zdeczki? Nie widzę tam typowego motop*zdeczkowego zapie**alania... Pytanie brzmi raczej dlaczego ten samochód stał na wyjeździe z tunelu.


Nie mógł jechać dalej, bo korek?

Sonal

2018-08-04, 14:20
Linię ciągłą tez uznali za obowiązującą tylko frajerów. Więc szkoda, że przeżyli.

Ti...........ch

2018-08-04, 14:44
htp napisał/a:


Nie mógł jechać dalej, bo korek?



Nie wygląda to jak korek.

hellbwoi

2018-08-04, 14:55
ch*ja tam mam do motocyklistów ale to, że na wideo jest biała plama nie znaczy, że oni nie widzieli, kamery, szczegolnie te tansze sa znacznie gorsze w przystosowaniu sie do zmiennych warunkow oswietleniowych niz ludzkie oko. Na moje po prostu był łuk a pan w czerwonym zmienił pas w ostatniej chwili. Oczywiscie jakby nie zapie**alali byłby i czas na reakcje.

Seraph

2018-08-04, 17:29
Akurat tunele projektuje się by natężenie światła oświetlającego tunel rosło w miarę zbliżania się do jego końca i początku, aby ludzkie oko miało czas by się przyzwyczaić. Polecam rozporządzenie Ministra Budownictwa w sprawie budowy tuneli kto nie wierzy. Nie mieszajmy do tego beznadziejnej kamery.

EdmundKemper

2018-08-04, 17:40
Skoro tak bronicie p*zdeczek to co się stało? Nie zauważyli samochodu stojącego? Czerwone są niewidzialne? Bo nie ma tam aż takiego zakrętu żeby, skoro nie zapie**alali, wyłonił im się nagle 20 metrów przed nimi.

darkalex1

2018-08-04, 19:32
Głównie panika. Zauważ, że jest dość sporawy łuk, plus wysoka prędkość. Chcąc ostro wyhamować większość osób podświadomie prostuje motocykl. Do tego dochodzi tzw, fiksacja wzroku ( czyli skupiasz się na danym przedmiocie w tym przypadku samochód i zamiast go wyminąć wpie**alasz się w sam środek ) Był kiedyś fajny filmik jak motocyklista zaj***ł w rowerzystę, a mógł go spokojnie wyminąć. Ogólnie rzecz ujmując brak doświadczenia. Opis odnośnie światła całkowicie nietrafiony. Jadąc w tunelu nie będziesz miał takiego efektu jak śpiąc ktoś cie budzi i włącza jebiące po oczach światło. Zauważ, że nie ma tunelu do którego słonce wpadało by pod kontem prostym, do tego dodatkowe oświetlenie. Mądrzejsi od nas to projektowali i tunele nie oślepiaja...

Tak, jestem motocyklistą. Jeżdżę dużo, głównie po torach, bo się ch*jnia zrobiła na drogach publicznych ( za dużo samochodów ) i widzę niestety jakie błędy młodzi popełniają. Tak, mam doświadczenie większe niż 90 % jeżdżących młodziaków.

Nie bronie nikogo, nie ruszaja mnie zwroty typu motop*zdy etc,

Milego weekendu

Tryper

2018-08-04, 22:39
Dawać nazwę końcowego utworu, w k***e j***na.