18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Przejazd kolejowy

~_Yarko_ • 2022-06-28, 19:46

Brazylia, ofiar nie było.

spoiler

Kutasiarz

2022-06-28, 20:05
Tego...maszynista ch*j nawet nie próbował skręcać

Heliar

2022-06-28, 21:23
I w p*zdu, następny przejazd przez tory za 50 km.

Kurisu

2022-06-28, 21:53
Nie wierzę w to, że pociąg nie może wyhamować, że długa droga hamowania etc... Na większości filmików widać, że pociąg jechał z prędkością 40- 60km/h (wyliczenie na oko, totalnie z dupy:P) CO innego gdyby zasuwał 80 - 160. Jak zaciągnąłem ręczny w skmce to zatrzymała się bardzo szybko. Tak więć da radę zatrzymać pociąg. Natomiast na większości filmików z przejazdu nawet nie widać śladów hamowania, nic nie zwalnia nawet nie ma pisku hamulców(jeśli jest dzwięk). Hamuje codopiero po zderzeniu gdy wytraca prędkość na tym z czym się zderzyło :D Wiadomo pociąg jednak ma jakąś drogę hamowania, no ale żeby wyhamować trzeba najpierw zaciągnąć te hamulce a nie jechać twardo do przodu.

psotna_cipka

2022-06-28, 22:21
Facepalm

Kurisu napisał/a:

Nie wierzę w to, że pociąg nie może wyhamować, że długa droga hamowania etc... Na większości filmików widać, że pociąg jechał z prędkością 40- 60km/h (wyliczenie na oko, totalnie z dupy:P) CO innego gdyby zasuwał 80 - 160. Jak zaciągnąłem ręczny w skmce to zatrzymała się bardzo szybko. Tak więć da radę zatrzymać pociąg. Natomiast na większości filmików z przejazdu nawet nie widać śladów hamowania, nic nie zwalnia nawet nie ma pisku hamulców(jeśli jest dzwięk). Hamuje codopiero po zderzeniu gdy wytraca prędkość na tym z czym się zderzyło Wiadomo pociąg jednak ma jakąś drogę hamowania, no ale żeby wyhamować trzeba najpierw zaciągnąć te hamulce a nie jechać twardo do przodu.


Mzimu

2022-06-28, 22:21
@up
Co innego SKM, co innego 500 metrowy pociąg towarowy.

radek225

2022-06-28, 23:19
Kurisu napisał/a:

Nie wierzę w to, że pociąg nie może wyhamować, że długa droga hamowania etc... Na większości filmików widać, że pociąg jechał z prędkością 40- 60km/h (wyliczenie na oko, totalnie z dupy:P) CO innego gdyby zasuwał 80 - 160. Jak zaciągnąłem ręczny w skmce to zatrzymała się bardzo szybko. Tak więć da radę zatrzymać pociąg. Natomiast na większości filmików z przejazdu nawet nie widać śladów hamowania, nic nie zwalnia nawet nie ma pisku hamulców(jeśli jest dzwięk). Hamuje codopiero po zderzeniu gdy wytraca prędkość na tym z czym się zderzyło Wiadomo pociąg jednak ma jakąś drogę hamowania, no ale żeby wyhamować trzeba najpierw zaciągnąć te hamulce a nie jechać twardo do przodu.



Ty tak k***a na serio teoretyku-gawędziarzu? I porównujesz pociąg towarowy do skm :lol: . Za dzieciaka gdy bawiłem się kolejką elektryczną, to jak wyłączyłem zasilanie kolejka stanęła w sekundę na torowisku. Do tramwaju mogłeś porównać ten pociąg.

htp

2022-06-29, 09:51
radek225 napisał/a:

Ty tak k***a na serio teoretyku-gawędziarzu? I porównujesz pociąg towarowy do skm . Za dzieciaka gdy bawiłem się kolejką elektryczną, to jak wyłączyłem zasilanie kolejka stanęła w sekundę na torowisku. Do tramwaju mogłeś porównać ten pociąg.



Może to członek komisji Macierewicza?

Duczki1234

2022-06-29, 10:05
To już poznałem idee sloganu TIRY na tory :D

rara

2022-06-29, 13:57
Ponoć maszynista celował w niego od tygodnia wreszcie sk***ysynka upolował,następny ma być autobus singbada

Ps. En57 czy inny podmiejski kibel może wyhamować nawet w kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście metrów o ile się na łuku z toru nie zjebczy ale taka masa po wdrożeniu zespolonego hamulca nawet nagłego zaczyna reagować po kilkunastu sekundach następnie wytracać prędkość do minuty a nawet kilku a jeśli siła hamowania będzie zbyt duża i zacznie blokować poszczególne koła na zniekształconych naturalnie szynach to tragedia straty i skutki nie są warte rozj***nego w połowie tira choćby debilnemu kierowcy i jego dziwce przy tym dupy pourywało amen!

Kurisu

2022-06-29, 18:19
Ale nie miałem na myśli tylko tego przypadku z filmiku. Jest sporo nagrań, zwłaszcza z Polski jak ktoś wjeżdza na przejazd, pociąg trąbi, ale absolutnie nie widać by chociaż odrobinkę zwolnił.