18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przeciętny Polak po obejrzeniu "Wiadomości"

nowynick • 2019-06-26, 09:21
Ja z tego dobrobytu to już nie wiem na co wydawać....



stiuardPL

2019-06-27, 09:42
~Velture napisał/a:

Równie dobrze mogę odbić piłeczkę i chronologicznie przedstawić wydarzenia z przeszłości:
- do koryta dochodzi tusk
- mówi słynne słowa, że jeśli ktokolwiek w jego rządzie będzie chciał podwyższenia podatków to go wypie**oli na zbity pysk
- ... tusk podwyższa vat
- ludzie się wk***iają, ceny lecą po ch*ju do góry
- tusk pie**oli, że to tymczasowa podwyżka i po bodajże 2 latach czy tam 3 wróci do normy
- ...
Także tego.



Bo PiSiory to tylko odbijać piłeczkę potrafią...

Ti...........ch

2019-06-27, 11:51
ojcieckogut napisał/a:

Temat pietruszki mnie zaskakuje. Zrobił się z tego jakiś urban legend.
W Łodzi, na rynku wiązka pietruszki kosztuje 1 zł. Jeśli dosypujesz pietruszkę do zupy i na ziemniaki to starczy ci na kilka dni. Nie wiem ile waży taka wiązka, może ze 100 g? nawet jeśli 1 kg pietruszki kosztuje 10-15 zł to kto kupuje 1 kg pietruszki?!
Dla porównania opakowanie pieprzu w którym jest 20g kosztuje ok 1,7 zł w markecie. To ok 85 zł za 1 kg pieprzu! Drożyzna! Pieprz dla bogaczy!
Tylko kto kupuje 1 kg pieprzu ?
Inna sprawa to że taka wiązka pietruszki nie może kosztować taniej niż 1 zł. Nawet jeśli pietruszka by rosła za darmo, to są jeszcze koszty jej zebrania, spięcia gumką i przywiezienia na rynek + straty, bo przecież nie wszystkie wiązki sprzedasz, a niesprzedane do jutra zmarnieją. Kwota 1 zł wydaje mi się odpowiednia, bo co - ma być 50gr? To ile marży na pęczku? 10gr? Przecież to tak groszowe sprawy w porównaniu np. z paliwem ze wsi do miasta, że szkoda gadać.



Pomyliłeś pietruszkę (taka biała marchewka :kawa: ) z natką pietruszki (takie zielone co się sypie do rosołu).

lesiot

2019-06-27, 13:57
ziajos napisał/a:

Podoba mi się, jak debile przypisują ceny żywności rządowi. Nie ważne czy temu czy poprzednim.

Jak ktoś wyjeżdża z takim argumentem, to najlepiej niech wyjedzie z kraju i wiecej nie wraca - jednego debila mniej.



Serio?
Aż tak tępy jesteś, że nie widzisz ile dodatkowych kosztów rząd generuje każdemu obywatelowi?
- dotacje dla rolników pod warunkiem że gospodarstwo spełnia idiotyczne wymogi - teraz kasa, później droższe utrzymanie gospodarstwa
- wysokie koszty zatrudnienia (wzrost płacy minimalnej, składki ZUS, biurokracja)
- utrzymanie wysokiej akcyzy i podatków na paliwo - wysokie koszty transportu
- 500+ i cały socjal - ludziom już nie opłaca się zbierać truskawek za niską stawkę i trzeba pracownikom płacić więcej
- podatek od banków i ubezpieczeń - droższa obsługa gospodarstwa i OC auta
- podatek od marketów (w końcu jednak chyba wejdzie) - też ma wpływ na końcową cenę produktów
- podobijanie inflacji durnym konsumpcjonizmem i socjalizmem
to jest raptem kilka elementów które mają wpływ na ceny produktów, którą ostatecznie masz w sklepie.

Susza... ok, rozumiem też ma wpływ, te jest teraz widoczny efekt skokowy zmiany ceny... ale ceny warzyw i owoców nie wzrosły o te 60-100% w ciągu miesiąca, a w ciągu całego roku... kiedy suszy nie było jeszcze.

Generalnie cenę może i kształtuje rynek... ale im bardziej rynek zależny od polityki i rządu, tym ceny idą szybciej w górę (przy opiekuńczym państwie i interwencjoniźmie państwa rząd praktycznie nigdy nie wpływa na ceny, żeby malały).
Obecny rząd naprwdę w najgorszy z możliwych sposobów wpływa na gospodarkę i rynek... przepisy co prawda da się zmieniać w miarę szybko, ale naleciałości, patologię i roszczeniową postawę trzeba będzie tępić przez kolejne pokolenia.

Wpisane masz 35 lat w profilu, ale pojęcie masz jakbyś jeszcze na garnuszku u rodziców siedział i nie wiedział ile tak naprawdę na co wydajesz i co się składa na ostateczną cenę.

nano50 napisał/a:

Kolejny debil


Dobrze, że masz tak ważkie argumenty...

Cyjanek

2019-06-28, 16:25
@ Jajcarz , niektórym tego za ch*j nie wytłumaczysz. Według tej części społeczeństwa powinniśmy się cieszyć, że jest pietruszka za 20 zł, a nie za 30 zł.

ojcieckogut, pietruszka to tylko k***a przykład, ''osiole'', z poczynań tego waszego j***nego pisu. Teraz pietruszka, niebawem coś innego, a polaki jak j***ne cielaki patrzą co z nimi robią. Mentalni niewolnicy. Polskie społeczeństwo w 80% do utylizacji, co powoli robi z wami właśnie ta j***na władza uchwałodawcza i ustawodawcza, którą wybieracie. W ramach odpowiedzi nie wyjeżdżaciej mi tu, k***a, z Tuskiem, Kwaśniewskim i innymi premierami/prezydentami, bo mnie to ch*j obchodzi co było kiedyś. Kiedyś nie istniałem.