18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Przebieg kremacji

erpe5 • 2016-05-01, 20:50

nie polecam ogladać do posiłku :-/

kwasix

2016-05-01, 20:57
A w trakcie posiłku?

mlekozklasa

2016-05-01, 20:58
Jak Ci niedobrze na sam widok ognia i zamkniętej trumny chłopcze to chyba powinieneś poprosić admina o usunięcie konta.

tarcer123

2016-05-01, 21:16
Uważam że kremacja to najlepsza metoda pochówku. Tradycyjne chowanie ciała do ziemi jest pod prawie każdym względem gorsze. Zajmuje więcej miejsca na cmentarzu, jest niehigieniczne-w przypadku powodzi ciała z cmentarza są wstanie wypłynąć i być zabrane przez wodę. Poza tym każdy chce mieć pomnik bliskiego jak najdłużej. A miejsc na pochówek jest coraz mniej. Powinno się umożliwić bliskim w PL aby mogli z prochami zrobić co chcą np. rozsypać na rodzinnej ziemi, zakopać w dowolnym miejscu itp. Wtedy nie występowałby problem z brakiem miejsc na cmentarzach. Nie każdy wie ale ciała osób z nowotworem kremują się trochę dłużej. Podsumowując jestem jak najbardziej za kremacją. No i zawsze człowiek na koniec porządnie się wygrzeje. :krejzi:

st...........ug

2016-05-01, 21:24
Walicki już nawet na sadola dotarł buahahaha :D


A swoją drogą kremacja to ch*j, już pomijam wierzenia, że podobno skremowani nie wstaną w dniu sądu ostatecznego ale ja osobiście dam się zbalsamować, żeby moi krewni mogli przez długie lata przychodzić do mojej komnaty i podziwiać jak wyglądał ich przodek, nic tak nie wzmacnia więzi rodzinnych oraz przynależności do tradycji jak właśnie wiedza o przodkach itd itp

Misiek_KRK

2016-05-01, 21:26
tarcer123 - też jestem za kremacją ze względów epidemiologicznych, ale jeśli chodzi o miejsce to przynajmniej w Krakowie nic to nie zmienia. Na cmentarzu Batowice zrobili ścianę z zamykanymi wnękami na urny, ale koszt takiego miejsca jest droższy niż normalny nagrobek. Więc każdy chowa urnę do zwykłego grobowca.
Do tego w innych krajach do kremacji używa się innej tańszej trumny, albno nawet kartonowej. W Polsce w większości przypadków spala się normalną drewnianą trumnę, co jest zbędnym kosztem i wydłużaniem czasu spalania.

MDMA13

2016-05-01, 21:30
alebowiem jest to metoda zapobiegająca zombie

Halman

2016-05-01, 22:00
czy to na niemieckiej licencji?

Aqualinespirit

2016-05-01, 22:32
Jak to powiedział Geralt, to co mi zrobią po śmierci, to już mnie mało interesuje.

Ptoon

2016-05-01, 22:41
@up'y nie ma problemu z brakiem miejsc na cmentarzach. Może na największych polskich nekropoliach, przy ładnych alejkach tak, ale ogólnie rzecz biorąc miejsca jest dużo. Jeżeli grób nie zostaje opłacony po 20 latach od pochówku (prolongata na kolejne 20 lat), można go zlikwidować, bez informowania rodziny, nawet jeżeli jest zadbany itd.. Mało kto opłaca groby przodków, którzy zmarli np. 40 lat wcześniej więc te miejsca się zwalniają. Do tego w Polsce leża setki tysięcy żołnierzy armii czerwonej (podobno ok. 600 tys.), no i niemiaszków też jest sporo i to wszystko utrzymywane przez skarb państwa. Także można by raz a porządnie to wszystko zebrać i wywalić na granicy z Obwodem Kaliningradzkim, a i miejsca zrobiłoby się trochę więcej.

Hubertus999

2016-05-01, 23:15
Ładnie,krótko,zwięźle, tylko te tnące się napisy wk***iają :evil:

karoldeicide

2017-04-28, 20:38
trumna ekologiczna - a wygląda jak karton po lodówce