18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

proponowane zmiany w hardzie

Raven Trismegistos • 2011-05-31, 23:22
Do wszystkich Modów i Administratora forum.

W ostatnim czasie z działu hard zostały usunięte moje tematy. Było ich kilka, i były naprawdę ostre, przyznaję to. Powodem usunięcią było cyt: "materiały zawierające brutalne sceny przemocy wobec ludzi i zwierząt mogą być dodawanie jedynie w formie linku - zabrania się uploadowania zdjęć/filmów na nasz serwer, nie chcemy tego typu materiałów hostować, nie chcemy by użytkownicy je rozpowszechniali za pomocą naszego serwisu."

Jest to dla mnie zupełnie zrozumiałe jednakowoż w zaistniałej sytuacji nie ma żadnej możliwości umieszczania tak ostrych tematów na forum sadistic.pl. Przyczyna jest to, że serwis zabrania nam - użyszkodnikom - umieszczania kodów embeddujących materiały z innych stron, zdjęcia, filmy i inne pliki, jednocześnie zabraniając ich uploadu na własne serwery - mój pierwszy temat został usunięty za to, że był link do filmiku a filmik nie był uploadowany na serwer sadistic.pl. Te ostre tematy uploadowałem za pozwoleniem moderatorów.

Jeśli moderatorzy, którzy usunęli moje materiały zapoznali się wcześniej z komentarzami do nich, zauważyli zapewne, że dzięki moim uploadom rozgorzało kilka poważnych i ciekawych dyskusji na różne tematy, nie były to zwykłe pierdoły typu gore dla samego gore'u. Oczywiście, że były to materiały bardzo kontrowersyjne, ale miały dobry odbiór pośród społeczności portalu, a o to chyba chodzi.

Jestem na sadistic.pl od niedawna, ale ludziom, którzy mieli okazję mnie poznać pokazałem się chyba z odpowiedniej strony, chciałem zaznaczyć, że ten temat ma tylko na celu rozwiązanie tej patowej sytuacji z korzyścią dla nas - użyszkodników - oraz dla właściciela serwisu, który jak wiemy musi dbać o kwestię reklamodawców.

Centurion

2011-06-02, 00:03
Cent czyta, tylko nie ma za dużo czasu chwilowo na odpowiadanie.

Zacznijmy od początku. A na początku hard był miejscem gdzie miał być wrzucany w zasadzie tylko humor erotyczny (+18). Tak było przez prawie 1,5 roku, kiedy to pojawili się pierwsi userzy, którzy zaczęli wrzucać inne rzeczy, potem pojawiły się te wszystkie podziały na podfora. Dzisiaj tych userów w większości na forum już nie ma a działy pozostały.

Jeśli chodzi o legalność tych materiałów to problemu być nie powinno, temat był zresztą konsultowany z policjantem kryminalnym. Kilka(-naście) lat temu istniało papierowe pismo "Zły" wydawane w Polsce całkiem legalnie, gdzie było dużo trupów i śmierci. O ile użytkownicy nie zamieszczają materiałów które sami nagrywają, lub materiału stanowiącego dowód w jakiejś sprawie to nie podpada to pod żaden paragraf KK. Nie było nigdy kontaktów z organami ścigania w sprawie harda. Zresztą na tej stronie jest dobra moderacja, która usuwa wszystko co może budzić chociaż cień wątpliwości odnośnie legalności.

Dlatego też nakazałem podawanie linków do materiałów które zamieszczacie - żeby było wiadomo że ich sami nie stworzyliście. Jednakże niewielu z Was dostosowało się w pełni do zamieszczonego przeze mnie opisu, nie pojawiło się wiele nowych tematów merytorycznych, z dobrymi źródłami. W zasadzie niewiele się zmieniło, tym bardziej wrzucanie zdjęć z hostingów zdjęć nie stanowi formy źródła o jaką mi chodziło.

Zważywszy na powyższe przyszłość tych działów stoi pod znakiem zapytania. Być może zostaną usunięte
lub przekształcone w inne, z innymi zasadami (np. konieczność pisania w formie artykułu). Sam jeszcze nie wiem, ale w obecnej formie tak czy owak wkrótce przestaną istnieć.

Powodów jest zresztą więcej - niepotrzebne przyciąganie uwagi przez dziwne osoby, coraz ostrzejsza cenzura treści w Internecie, no i też to że ja zwyczajnie nie chcę, żeby na tej stronie były takie treści (tzn. do merytorycznych nic nie mam, bo tylko te czytam). Weźcie pod uwagę że ja za tę stronę odpowiadam swoim nazwiskiem, a na pewno nie chcę sobie przez taką rzecz narobić problemów na całe życie. Prawda?

Poza tym, nie oszukujmy się, połączenie strony z humorem z hardem nie okazało się zbyt dobrym pomysłem.

-----

Co do antysemickich czy rasistowskich komentarzy to wiele jest kasowanych, nie każdy się uda wychwycić, ale w tej chwili jest plaga tychże na polskich stronach.

Raven Trismegistos

2011-06-02, 00:45
Gdyby pojawiła się konieczność pisania w formie artykułu, to chyba wyściskałbym cię na kolejnym zjeździe. Ja osobiście uważam, że byłoby to całkiem dobre rozwiązanie, na pewno wpłynęłoby na wartość merytoryczną tej części serwisu i może zmusiłoby parę osób do przeczytania czegoś obszerniejszego niż 'lol' albo 'wtf'.

Chętnie podejmę się wtedy napisania artykułu, lub cyklu artykułów o seryjnych, na dobry i smaczny początek.

Co do dużo poważniejszego tematu, zachowań rasistowskich na portalu, wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem jest zaostrzenie do maximum kar za takie zachowanie. Dlaczego? Ponieważ tylko tak możesz udowodnić, że nie popierasz takich zachowań. Same warny to za mało. "Rząd" potrafi dopie**olić się do legalnie działającej strony - widzieliśmy na przykładzie antykomor.pl - która nawet w 10% nie była tak kontrowersyjna jak sadistic.pl. Jeśli na serio weźmiecie się za takie komentarze, to może się okazać dużym argumentem przetargowym w razie jakiś problemów.

Centurion

2011-06-02, 11:00
Postanowiłem jednak ostatecznie i definitywnie usunąć wspomniane działy + "inne hardy". Nie chcę już ich na tej stronie, nie chcę pośredniczych w rozpowszechnianiu tychże z powodów o których już wcześniej wspomniałem. Innym działom póki co nic nie grozi.

Jednocześnie przepraszam wszystkich aktywnych użytkowników za zaistniałą sytuację, ale musicie zrozumieć że kieruję się przede wszystkim własnym dobrem i spokojem. Dziękuje osobom które rozwijały te działy, zwłaszcza tym, którzy pisali merytoryczne tematy, których było mi szkoda kasować, niemniej jednak postanowiłem rozwiązać problem "drastycznie" raz na zawsze.

Pliki, które wgraliście w tamtych działach będą dla Was dostępne do 15 czerwca. Potem zostaną usunięte z serwerów.

Jednocześnie informuję, że cokolwiek byście napisali w tym temacie to i tak już tych działów nie przywróci.

Raven69 napisał/a:

Chętnie podejmę się wtedy napisania artykułu, lub cyklu artykułów o seryjnych, na dobry i smaczny początek.


We wspomnianym wyżej "Złym" były działy poświęcone seryjnym mordercom czy okrutnych królach w historii Polski. Były to świetne rzeczy, jeśli ktoś chciałby zamieścić swoje opracowania w formie artykułu to ja bardzo chętnie takie treści przygarnę (zgłoszenia z próbką artykułu na PW).

Odnośnie komentarzy rasistowskich: http://www.sadistic.pl/stanowisko-serwisu-w-sprawie-rasizmu-vt59906.htm Kary są i będą, komentarze są kasowane, nie mniej jednak rzeczowej krytyki usuwać nie będziemy.

Raven69 napisał/a:

"Rząd" potrafi dopie**olić się do legalnie działającej strony - widzieliśmy na przykładzie antykomor.pl - która nawet w 10% nie była tak kontrowersyjna jak sadistic.pl. Jeśli na serio weźmiecie się za takie komentarze, to może się okazać dużym argumentem przetargowym w razie jakiś problemów.



Kontrowersyjność jest sprawą względną, jak ktoś tworzy stronę na której atakuje prezydenta własnego kraju i sam ją redaguje (a nie użytkownicy) to ponosi za to pełną odpowiedzialność. Akcja ABW była zdecydowanie niepotrzebna, ale to już inny temat. Szczerze mówiąc nie kojarzę za dobrze tej strony więc nie będę się wypowiadał szerzej na jej temat.

Rh...........ox

2011-06-02, 11:25
:dead:

~tip.top

2011-06-02, 11:28
[*] [*] [*]

Wpisujcie miasta :krejzi:

peniseusz

2011-06-02, 11:34
czyli teraz 'sadistic' tylko z nazwy
i pasuje logo zmienić

miedziak

2011-06-02, 11:37
No i to by w sumie było by na tyle jeśli chodzi o sadistica...

golip

2011-06-02, 11:41
No i w p*zdu...

BÃ...........³g

2011-06-02, 11:46
Centurion napisał/a:

Poza tym, nie oszukujmy się, połączenie strony z humorem z hardem nie okazało się zbyt dobrym pomysłem.



Podobnie jak połączenie frytek z keczupem.

Dannyk

2011-06-02, 11:51
Czuje siÄ™ jakby ktoÅ› odciÄ…Å‚ mi penisa...

Tasior

2011-06-02, 12:28
"tak smutno nam bez Ciebie żyć, gdy serce Twe przestało bić..." :szloch:

Raven Trismegistos

2011-06-02, 17:51
Baby z ku*asem nam tylko zostały
z dumnego harda, co krwią ociekał
wiernym sadystom nie staną już pały
końca się wreszcie Sadistic doczekał...