18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

proponowane zmiany w hardzie

Raven Trismegistos • 2011-05-31, 23:22
Do wszystkich Modów i Administratora forum.

W ostatnim czasie z działu hard zostały usunięte moje tematy. Było ich kilka, i były naprawdę ostre, przyznaję to. Powodem usunięcią było cyt: "materiały zawierające brutalne sceny przemocy wobec ludzi i zwierząt mogą być dodawanie jedynie w formie linku - zabrania się uploadowania zdjęć/filmów na nasz serwer, nie chcemy tego typu materiałów hostować, nie chcemy by użytkownicy je rozpowszechniali za pomocą naszego serwisu."

Jest to dla mnie zupełnie zrozumiałe jednakowoż w zaistniałej sytuacji nie ma żadnej możliwości umieszczania tak ostrych tematów na forum sadistic.pl. Przyczyna jest to, że serwis zabrania nam - użyszkodnikom - umieszczania kodów embeddujących materiały z innych stron, zdjęcia, filmy i inne pliki, jednocześnie zabraniając ich uploadu na własne serwery - mój pierwszy temat został usunięty za to, że był link do filmiku a filmik nie był uploadowany na serwer sadistic.pl. Te ostre tematy uploadowałem za pozwoleniem moderatorów.

Jeśli moderatorzy, którzy usunęli moje materiały zapoznali się wcześniej z komentarzami do nich, zauważyli zapewne, że dzięki moim uploadom rozgorzało kilka poważnych i ciekawych dyskusji na różne tematy, nie były to zwykłe pierdoły typu gore dla samego gore'u. Oczywiście, że były to materiały bardzo kontrowersyjne, ale miały dobry odbiór pośród społeczności portalu, a o to chyba chodzi.

Jestem na sadistic.pl od niedawna, ale ludziom, którzy mieli okazję mnie poznać pokazałem się chyba z odpowiedniej strony, chciałem zaznaczyć, że ten temat ma tylko na celu rozwiązanie tej patowej sytuacji z korzyścią dla nas - użyszkodników - oraz dla właściciela serwisu, który jak wiemy musi dbać o kwestię reklamodawców.

Tasior

2011-06-01, 09:53
Jak okroicie jeszcze bardziej Harda to pie**ole i popełnię sadolowe seppuku

marna

2011-06-01, 10:33
tasior87 napisał/a:

Jak okroicie jeszcze bardziej Harda to pie**ole i popełnię sadolowe seppuku



nie Ty pierwszy, nie ostatni ;)
a co do reszty, to zgrywajcie sobie filmy póki jest co. Potem będziecie musieli się ograniczyć tylko do tego 'miliona stron' z których te filmy bierzecie, żeby tu wrzucać :roll:

sarahblack

2011-06-01, 10:51
marnotrawna napisał/a:



nie Ty pierwszy, nie ostatni ;)
a co do reszty, to zgrywajcie sobie filmy póki jest co. Potem będziecie musieli się ograniczyć tylko do tego 'miliona stron' z których te filmy bierzecie, żeby tu wrzucać :roll:



ale wiesz marna, tu chodzilo o klimat tej strony. miejsce gdzie mozna wszystko i nic, nadal ze smakiem i kultura osobista itp...

teraz to traci sens

Ąpisław

2011-06-01, 11:57
Nie można ukrywać, że zmiany wprowadzone przez Centuriona są bardzo restrykcyjne. I niestety powoli ale stanowczo prowadzą do stagnacji w "Śmierci..." oraz "Złym traktowaniu zwierząt...". Już od dawna na portalu nie pojawiają się treści - one same lub do nich nawiązujące - sprzeczne z prawem obowiązującym w naszym kraju. Pedofilia jest maksymalnym zwyrolstwem, więcej nie trzeba tłumaczyć. Zoofilia i nekrofilia - na spragnionych z otwartymi ramionami czekają zapewne amerykańskie serwisy.

W świetle ostatnich nagonek na, niestety licznych, dręczycieli psów, rozumiem również rezerwę Centuriona co do tematów związanych z dręczeniem zwierząt. Tutaj podawanie źródła uważam za stosowne. Nie mogę jednakże zrozumieć tego wymogu w przypadku "Śmierci...". O co właściwie chodzi?

Wizerunek zwłok, prezentowanie drastycznych scen nie jest etyczne w szerokim, niezabezpieczonym wymiarze i polu. Chociaż i to nie jest do końca prawdą - spójrzcie na sprawę zwłok Waldemara Milewicz na okładce SuperExpressu. Polskie prawo jest nieco kulawe pod względem dziennikarstwa - zgodnie z nim, My wszyscy publikując na Sadisticu na chwilę zamieniamy się w dziennikarzy. Bez wyjątku, wszyscy. Ale Nas nie dotyczy Karta Etyczna Mediów. Jest ona jedynie zaleceniem, nawet dla "profesjonalnych" dziennikarzy - etyki nie można tak łatwo wyegzekwować za pomocą prawa.

Publikując na Hardzie materiały, nie epatujemy niesmacznymi scenami. Każdy kto chce się nimi zapoznać, zostaje ostrzeżony o tym co może tam zastać.

Zapewne chodzi również o kwestię organów ścigania i prewencji. Mało prawdopodobne jest aby ktoś z użytkowników dokonał, planował dokonanie morderstwa wzorując się na zamieszczanych tutaj materiałach lub popełniał przestępstwa w celu ich publikacji na serwisie. Odpowiednie służby zapewne posiadają skuteczne, wyselekcjonowanie narzędzia do monitorowania Sieci. Sądzę, że bez najmniejszego problemu ustaliłyby, kto uploadował zdjęcia na imagebam.com...

Internet jeszcze długo niezostanie ocenzurowany, zamknięty w sztywne ramy poprawności czy kultury. Niemniej monitoring Sieci trwa - ale czy Sadistic.pl jest aż tak ekstremistycznym portalem, zagrażającym funkcjonowaniu państwa?

Z góry przepraszam, za nieco chaosu w tej wypowiedzi ale kofeina jeszcze nie zaczęła we mnie działać.

Raven Trismegistos

2011-06-01, 13:16
OMPie, napisałeś bardzo fajnego posta, dotykającego ważnej kwestii, ale on nie dotyczy sedna sprawy w przypadku sadistic.pl. Nasz portal nie zabrania publikacji takich a nie innych scen (wyłączając oczywiście ped/zoo/nekro) natomiast mimo iż nie zabrania, istniejący w tej chwili mechanizm strony uniemożliwia ich publikację. Nigdzie w serwisie nie jest napisane, że nam nie wolno, regulamin również podkreśla brak cenzury. Jednak technicznie uploadowanie takich materiałów jest niewykonalne.

Sprawa rozbija się o to, żeby Cent ostatecznie określił ramy tego co wolno a czego nie, oraz dał nam narzędzia do postępowania zgodnie z regulaminem, który nałoży. Nie wolno uploadować na stronę - pozwól wklejać kody i samotne linki. Wolno uploadować - nie usuwaj tematu, jeśli nie narusza pisanych zasad serwisu. Obie opcje są nie do przyjęcia - zamknijmy i pożegnajmy harda w jakiejkolwiek formie.

Ąpisław

2011-06-01, 13:40
Raven

Mechanizm o którym napisałeś wynika z nowych zasad. Ja jedynie chciałem szerzej nakreślić sytuację, która powstała - sytuację patową. Oczywiście zapomniałem dodać w poprzednim poście, że w pełni się zgadzam z Twoim spostrzeżeniami.

Raven Trismegistos

2011-06-01, 13:45
tak jak ja z Twoimi.

Faktem jest, że większość z tych materiałów nasze głodne ekstremy dusze mogą sobie zobaczyć gdzie indziej. Ale tylko tu na spokojnie możemy porozmawiać o danym zjawisku po polsku i z europejskiego punktu widzenia, a to już dla mnie wystarczający powód, by walczyć o tego harda i o jego treści.

~Vuko

2011-06-01, 14:37
Zgadzam się z Wami co do rychłej zagłady HARDa, spadku poziomu materiałów, usuwania filmików itd. ALE. Zmiany nie zostały wprowadzone przez fochy Centa. Powątpiewam żeby chciał tym zrobić nam na złość.
Po prostu pojawił się cień zagrożenia nad sadolem i nad treściami kontrowersyjnymi/nielegalnymi.
Wątpię żebyście na jego miejscu ryzykowali własnym dupskiem ku uciesze gawiedzi ze starego HARDa.

Też nie mogę przeboleć restrykcyjnych zasad co do HARDa, ale wolę mieć takiego HARDa niż żadnego. Tym bardziej, że w razie wypadku (tfu tfu tfu) cały sadol mógłby przestać istnieć.

Ąpisław

2011-06-01, 15:22
Vuko napisał/a:

Zmiany nie zostały wprowadzone przez fochy Centa. Powątpiewam żeby chciał tym zrobić nam na złość.
Po prostu pojawił się cień zagrożenia nad sadolem i nad treściami kontrowersyjnymi/nielegalnymi.
Wątpię żebyście na jego miejscu ryzykowali własnym dupskiem ku uciesze gawiedzi ze starego HARDa.



Ale przecież nikt nie twierdzi, że zaistniałe zmiany zostały podyktowane tylko i wyłącznie "widzimisiowskim" kaprysem Centa. Spróbuj ~Vuko jeszcze raz przeczytać mojego posta. Przedstawiłem w nim to, co według mnie jest zgodne z panującym stanem rzeczy - oczywiście jak każdy mogę się mylić. Zgadzam się z kształtem harda, jaki nadał mu Centurion - za wyjątkiem jednego działu...

"Śmierci..." będę bronił do upadłego. Szczerze, to reszta harda mi totalnie zwisa - dla mnie mogłaby wręcz nie istnieć. Po prostu nie rozumiem tych wszystkich obostrzeń dotyczących publikowania materiałów w "Śmierci..." Chciałem to właśnie ukazać w moim pierwszym poście. Bezpośredni link do galerii na imagebam.com - "nie, nie może być źródłem, nie jest wiarygodnym źródłem" - pisali moderatorzy. A link do theYNC.com, gdzie na samej witrynie oprócz lakonicznego tytułu i słowa "LOL XD" w podpisie nie ma nic innego, wiarygodnym źródłem już jest, tak?

edit: skleroza...

Według mnie dopatrywanie się zagrożenia dla istnienia portalu w zdjęciach wnętrzności anonimowych osób jest niewspółmierne do antysemickich i rasistowskich treści nagminnie rzucanych tutaj przez gimbusów (spójrzcie na ostatnie działania R. Sikorskiego).

_............._

2011-06-01, 19:20
a skąd to się bierze? czy nie wystarczy zarejestrować strony w jakimś k***ystanie, ew. przenieść tam serwery i znowu będzie można wrzucać wszystko?

peniseusz

2011-06-01, 19:24
de Sade napisał/a:

a skąd to się bierze? czy nie wystarczy zarejestrować strony w jakimś k***ystanie, ew. przenieść tam serwery i znowu będzie można wrzucać wszystko?


ta strona to legalny biznes zarejestrowany na konkretną osobę, serwery mogą być w dupie a i tak w razie czego będą ścigać admina w polsce

ale muszę dodać że jak pierwszy raz zobaczyłem harda to nawet przez myśl mi nie przeszło że to może działać legalnie

sensi

2011-06-01, 22:09
Cytat:

Jak okroicie jeszcze bardziej Harda to pie**ole i popełnię sadolowe seppuku



zrób se kuku

Tasior

2011-06-01, 22:24
Hagar napisał/a:



zrób se kuku



pomyślę nad tym ;-)

Raven Trismegistos

2011-06-01, 22:45
omp napisał/a:


Według mnie dopatrywanie się zagrożenia dla istnienia portalu w zdjęciach wnętrzności anonimowych osób jest niewspółmierne do antysemickich i rasistowskich treści ).



Amen! Nie mógłbym się zgodzić bardziej. Pozostaje kwestia, czy Cent w ogóle czyta te nasze wypociny...

peniseusz

2011-06-01, 22:56
omp napisał/a:


"Śmierci..." będę bronił do upadłego.


jak słysze taki tekst to proponuje poluźnić zwieracze. z całym szacunkiem omp ale to tylko wirtualny świat, i sprwy portalu mam głębiej niż słoik. dlatego ogoliłem se wąsa ~ bo przejmuje się pierdołami zamiast coś zrobić dla siebie naprawde istotnego.

no ale k***a, takie porównanko:
ide na impreze, przynosze różny alkohol, a tu nagle gospodarz chowa wódkę i mówi że jej nie pijemy bo: "będzie granda i problemy". zostaje piwo i wino, no ale gdzie się podziała ta wódka którą przyniosłem. wcześniej nie było ograniczeneń co do trunków, no chyba że oczywisty denaturat (pedo, zoo, nekro) i wszyscy się dobrze bawili dobrze bez grandy. no oczywiście podziw dla gospodarza że tak było, ale jak mi ktoś chowa trunki które przyniosłem to troszke niesmak pozostaje i czy w ogóle chce pić w tym gronie dalej.

i pozwole sobie odpowiedzieć na rosterki Raven69 :
wszystko wgrywać, a co zostanie to sprawa arbitralna