18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Proch strzelniczy i da Vinci

Salieri16000 • 2018-11-02, 19:34
Artysta Dino Tomic składa kopię Witruwiańskiego Człowieka Leonarda da Vinci zrobionegą z prochu, a następnie podpala ją.

Tomic zaczął jako małolat, stawiając sobie za cel stworzenie co najmniej jednego dzieła sztuki dziennie.

"Wyzwanie polegało na rysowaniu, tatuowaniu, malowaniu aerografem, malowaniu choćby piksela dziennie, bez względu na wszystko, to było wiele ciężkich lat pracy, próbowałem wszystkiego, co możliwe i pchnąłem swoje własne granice daleko poza limit" - napisał.


cuurniprime

2018-11-02, 22:21
Bo w życiu liczy się pasja. Choć jako norweg mógłby oszczędzać proch, może im się przydać :D

solltys

2018-11-03, 04:57
Jak usypanie obrazka z prochu i podpalenie go jest dla niego pchaniem granic daleko po za limit to musi mieć strasznie niskie te limity.

wdowa40

2018-11-03, 07:27
Ten proch bardziej przydał by się na czarnych...

Lares86

2018-11-03, 08:35
Roboty w ch*j a efekt marny.

hellmartin

2018-11-03, 09:48
A tam pie**olicie. Dzieło sztuki. Fajnie wypalony obraz i ten zapach prochu...
Wy to pewnie wolelibyście performens w stylu gościa który ma pałeczkę do ch*ja przywiązaną i napie**ala w tą metalową bramkę. Albo lewatywę w dupy i wyp***za kolorowego kleksa na płótno.

mrokussw

2018-11-03, 11:21
@up gosciu z paleczka na ch*ju musi sie przynajmniej jakos pokazac a tutaj? Obraz z foremki usypany bo przeciez nie widzisz jak go usypuje i podpala, no no talent w ch*j, dla mnie wiekszym talentem jest srac tak zeby jak najmniej papieru uzywac, a tu gosciu podpala usypany proch i zaraz nazywa sie to sztuka

NafazowanyKoleś

2018-11-03, 11:35
To nie jest proch a nawet jeśli to zmieszany z jakimś gównem. Proch spala się błyskawicznie. W zasadzie im lepszej jakości proch tym szybsze spalanie. To na filmie to pewnie jakaś k***a saletra zmieszana z węglem co miało przypominać proch.

Ponadto nazywanie czarnego prochu prochem "strzelniczym" jest nieco przestarzałe ze względu na to, że dawno już nie jest używany jako miotający (chyba że w fajerwerkach). Dziś używa się prochu bezdymnego i to on nosi miano "strzelniczego"
Ale to tylko taka dygresja

edek.bajzel

2018-11-03, 16:46
Zajebista technika, niepowtarzalna
a temat ciekawszy niż kwadraciki-trójkąciki, żygi na płótnie, lewackie odciski cip w gipsie itd.

Zygzaq

2018-11-04, 17:35
@Nafazowanykoleś

To jest jak najbardziej proch strzelniczy, taki sam jest używany np. do amunicji do sztucera. Kiedyś robiłem próbę demontażu nabojów do sztucera i właśnie wypalania wzorów na drewnie, efekt jest identyczny jak na filmie. Najlepiej poczytaj sobie o rodzajach prochów w zależności od typu broni, kalibru itp. - ten się pali wolno żeby ciśnienie (a tym samym prędkość pocisku) rosło przez całą drogę pocisku w lufie, dzięki czemu uzyskujemy większą prędkość wylotową (i energię) pocisku. Proch do dubeltówki dla przykładu spali się w pół sekundy.

A co do techniki, takie wypalane wzory, szczególnie na ładnych kawałkach drewna, wyglądają naprawdę fajnie, ciekawe było by umieszczenie takiego obrazu na przykład na jasnej ścianie z drewnianą boazerią.