18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Próba samobójcza polskiego prokuratora wojskowego Poznań

D4ron • 2012-01-09, 12:57
Do tragicznego wydarzenia doszło w Poznaniu podczas konferencji prasowej ws. rzekomego inwigilowania dziennikarzy Cezarego Gmyza i Macieja Dudy. Zastępca Wojskowego Prokuratora Okręgowego w Poznaniu płk Mikołaj Przybył prawdopodobnie usiłował popełnić samobójstwo, strzelając sobie w głowę. Prokurator został zabrany do szpitala - obecnie jest przytomny i jego życie nie jest zagrożone, jest w dobrym stanie. Według informacji TVN24 prokurator ma przestrzeloną twarzoczaszkę.



[żyje i nie ma flaków to raczej nie na harda]

ke...........85

2012-01-09, 16:50
Kodeks karny
Art. 162.

§ 1.
Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


Wiem, że pewnie ch*ja bym zrobił ale zaj***łbym tym dziennikarskim k***om z tych kamer.

pakicito

2012-01-09, 17:31
Cytat:

A tak bez żartów...slaby człowiek! Tacy ludzie nie powinni służyć armii. To raz. Dwa, że zamiast po karetkę dzwonić hieny zaczęły nagrywać...żal k***a żal!!


mial do wyboru - zginac w wypadku samochodowym, powiesic sie bez swiadkow lub pokazac przed kamerami, ze woli sie sam zajebac

na stowe go zajebia jak leppera

solteck

2012-01-09, 17:34
@UPUP
Udzielnie pomocy, to nic innego jak zadzwonienie na pogotowie, 1 dzwoni reszta filmuje.
Jak dla mnie, to dziennikarze popisali się pełnym profesjonalizmem

paulpio

2012-01-09, 17:36
co temu czlowiekowi do glowy strzeliło żeby strzelić :D

blacksider

2012-01-09, 17:41
solteck napisał/a:

Poza tym udzielnie pomocy, to nic innego jak zadzwonienie na pogotowie, 1 dzwoni reszta filmuje.
Jak dla mnie, to dziennikarze popisali się pełnym profesjonalizmem




Z całym szacunkiem, ale pie**olisz.
Udzielenie pierwszej pomocy polega (w tym przypadku) m. in. na oględzinach poszkodowanego, zatamowaniu krwotoku, położeniu go w pozycji bocznej ustalonej (oczywiście jeśli warunki i stan poszkodowanego na to pozwalają) i w międzyczasie na wyznaczeniu osoby która skontaktuje się z pogotowiem.

Stanie nad ciałem i dzwonienie na pogotowie NIE JEST udzielaniem pierwszej pomocy.

głodny_toster

2012-01-09, 17:50
pakicito napisał/a:


mial do wyboru - zginac w wypadku samochodowym, powiesic sie bez swiadkow lub pokazac przed kamerami, ze woli sie sam zajebac

na stowe go zajebia jak leppera



Dla mnie honorowy człowiek to taki, który nie da się łatwo zabić i zawsze walczy do końca...a on nie dość że ułatwia innym robotę to jeszcze tchórz;]

solteck

2012-01-09, 17:54
a kto mówi o udzielaniu pierwszej pomocy? przeczytaj uważnie

blacksider

2012-01-09, 18:00
w przepisie do którego się odniosłeś chodzi właśnie o udzielanie pierwszej pomocy.

D4ron

2012-01-09, 18:03
@up Na miejscu zdarzenia znajdowała się niezabezpieczona broń palna. Najprawdopodobniej żaden z dziennikarzy nie posiadał pozwolenia na broń - tzn. nie znał jej obsługi. Oznacza to że hipotetycznie istniało realne zagrożenie dla życia os znajdującej się w pomieszczeniu. --> w taki sposób można bronić tych co nie chcieli wejść do pomieszczenia.
Dla kamerzystów pozostaje tylko stwierdzenie że byli w szoku i zadziałały emocje.

Zresztą ludziska nie ma o czym mówić. Znalazł się jeden trzeźwo i ludzko myślący co udzielił pomocy.

Jak się obudzi to będzie mógł oskarżać kogo chce za nie udzielenie pomocy ;P
(o ile nie pozbawią go prawa wykonywania zawodu)

digest89

2012-01-09, 18:15
Do tych którzy hejtują tego gościa za to ze nie potrafi sie porzadnie odstrzelic. Facet ma rane twarzoczaszki, kula wyleciala na wylot, nie pomysleliscie przez chwile ze umyslnie mogl postrzelic sie w ten sposob by nie rozj***lo mu lba doszczetnie co prowadzilo by do smierci, wystarczylo ze postrzelil sie w zuchwe, jemu chodzilo o zwrocenie uwagi na problemy o ktorych mowił. Gosc ma ogromny honor. Takie moje zdanie.

patryk28091991

2012-01-09, 18:27
Jeśli nasze całe wojsko takie jest to ja dziękuję bardzo !!! Co to za żołnierz który nie umie się zabić !!! To ciekawe jak ma bronić kraju ??? Porażka jak dla mnie , zrobione tylko po to żeby zrobić z siebie biedne kaczątko .....

D4ron napisał/a:



A może właśnie odwrotnie... sztuką jest palnąć sobie w głowę tak żeby się nie zabić ;) Precyzja i opanowanie godne snajpera celującego z 3 km w lewe jądro komara ;P



Ale ten pan Prokurator chciał się zabić ! Więc żołnierz który sam nie umie się zabić to ja nie wyobrażam sobie jak ma bronić kraju !!!

D4ron

2012-01-09, 18:34
@Up ja tam nie wiem czy chciał się zabić czy nie. Okaże się jak dojdzie do siebie...

digest89

2012-01-09, 18:35
patryk28091991 napisał/a:


Ale ten pan Prokurator chciał się zabić !



skad ty to k***a mozesz wiedziec?

azerbejdzanification

2012-01-09, 18:36
Ci dziennikarze zachowali się tak jakby wchodzenie do pokoju w którym ktoś właśnie strzelił sobie w łeb, było codziennością.

LICH0

2012-01-09, 18:53
A te zakłamane k***y zamiast mu pomóc to pierwsze co łapali się za kamery! j***ne szmaty to przez nich próbował się zabić!