18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Próba postawienia zwalonego konia

trytodie • 2021-11-11, 14:13
Akcja w bardzo skróconej wersji.



spoiler

wojtas09999

2021-11-11, 14:45
Dobra dobra ty lepiej powiedz co szukałeś w necie że to znalazłeś :lol:

trytodie

2021-11-11, 15:22
wojtas09999 napisał/a:

Dobra dobra ty lepiej powiedz co szukałeś w necie że to znalazłeś


środków na potencję szukałem :x


pharmasone

2021-11-11, 17:34
koń ze złamaną nogą to zazwyczaj koń do uśpienia - leczenie złamań graniczy z cudem , ten tutaj był skrajnie wycieńczony ...

Zbysław

2021-11-11, 17:58
Zwalony koń to tak odrazu nie staje

Zwalony koń to tak odrazu nie staje




pharmasone napisał/a:

koń ze złamaną nogą to zazwyczaj koń do uśpienia - leczenie złamań graniczy z cudem , ten tutaj był skrajnie wycieńczony ...



co ty w latach 90 utknąłeś, normalnie wyleczą złamanie

Folur

2021-11-11, 19:33
Zbysław napisał/a:

Zwalony koń to tak odrazu nie staje
Zwalony koń to tak odrazu nie staje
co ty w latach 90 utknąłeś, normalnie wyleczą złamanie



Zobacz jaki u zwierząt kopytnych jest stosunek wielkości ciała do kończyn, wielka beka na patykach...co i jak Ty chcesz leczyć?? koń to nie człowiek że podda się po zrośnięciu żmudnej i wymagającej rehabilitacji. Musiałby chyba leżeć 3 miesiące lub dłużej z wyciagnietymi kopytami. Na stojaka bez podparcia mu się to nie zrośnie. To jest jak u człowieka, wymaga odciążenia, inaczej staw rzekomy się wytworzy i po ptokach. A koń to nie człowiek. Będzie robił wszystko żeby stać i chodzić, aż zdechnie z bólu, braku żarcia i komplikacji. Czytałem gdzieś że nie ma szans złamań u konia nastawić tak żeby się zrosło, taka "jednorazówka". Jak złamie to się usypia żeby oszczędzić cierpienia.

trytodie

2021-11-11, 20:13
Up w sumie mądrze prawisz .
Przydałby się jakiś weterynarz specjalizacja zwalone konie, aby doprecyzować temat.
Mam nadzieję, że jednak są rodzaje złamań, które można nareperować. Pewnie zależy od złożoności i umiejscowienia.
No i jakie koń ma przeznaczenie i czy ktoś się nim może zaopiekować...

Oponka

2021-11-11, 21:09
i cyk ! salami

Anosa20

2021-11-11, 21:11
Uwaga, uwaga. Złamanie u konia można leczyć jeżeli jest taka możliwość. Jeżeli koń jest np. pokazowy, wyścigowy itp. To złamania je automatycznie dyskwalifikują z zawodów. Koń po złamaniu kończyny nie dość, że ma problemy z poruszaniem się. Głównie ze względu na problemy i komplikacje związane z zrośnięciem się kości. To często występują u nich asymetria kończyn, która wygląda niekorzystnie i pogarsza funkcjonowanie konia. Owszem kiedyś się usypiało takie konie i tyle. Ale technika poszła tak mocno do przodu, że nawet złamane nogi krów już leczą. A konie to pestka. Są specjalne miejsca w Polsce dla takich koni

kawior2007

2021-11-11, 21:23
Zapasy z koniem - gość jest rozpie**alatorem

Hans-Kloss

2021-11-11, 21:31
Przypomniał mi się kawał..

Kumple śpią pod namiotem i jeden do drugiego....

Ty ! ...Zdzisek co ty robisz ?!

...wale konia!

..To wal swojego !
:mrgreen:

Nattttsjel

2021-11-11, 21:39
Złamania się już leczy....sa takie fajne stabilizatory. Koń chodzi wtedy na dość sztywnej kończynie ale chodzi. Ten tutaj się wypie**olił do rowu i ze wstydu udawał ze cos mu sie powaznego stalo :P

janlew

2021-11-11, 21:57
Nie zaj***li go, wstał. Nie oglądać, to jakieś greenpeacowe gówno.