18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

prezydent izraela Szymon Peres: "wykupujemy Polskę"

cerastes • 2013-02-22, 12:32
Jak podały węgierskie media 10 października 2007 na forum ekonomiocznym w Tel Awiwie prezydent izraela Szymon Peres stwierdził, że m.in.Szymon Peres i (ur. 2 sierpnia 1923[1] w Wiszniewie jako Szymon Perski) – izraelski polityk, obecny 9. prezydent państwa Izrael. Peres był dwukrotnie premierem Izraela (od 22 kwietnia 1977 do 21 czerwca 1977 i od 14 września 1984 do 20 października 1986 r.) i raz pełniącym obowiązki premiera tego państwa (od 4 listopada 1995 do 18 czerwca 1996). Ponadto piastował funkcje ministerialne w 12 rządach.[2].

Życiorys (fragment):
Urodził się w 1923 w Wiszniewie, leżącym wówczas na terenach II Rzeczypospolitej[4][5], w rodzinie Icchaka Perskiego (1896-1962) i jego żony Sary (do 1905 Meltzer)[3]. Jak sam wiele lat później opisywał miejsce swych narodzin[6]:

"Urodziłem się w małym żydowskim sztetlu, które w ciągu dwóch wojen – pierwszej i drugiej, było pod polską kontrolą – ale pomimo to byli tam Białorusini, Rosjanie. I oni nienawidzili Polaków. Nie mówili ich językiem. Miejsce, w którym się urodziłem, było bardzo małe, całkowicie żydowskie, a my nie żyliśmy ani w Polsce, ani w Rosji. Żyliśmy w Izraelu od dnia moich narodzin, nawet przed emigracją."

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Szymon_PeresTeraz zmieniamy punkt patrzenia.

4 miliony i rośnie

Liczba egzekucji komorniczych w Polsce rośnie w bardzo szybkim tempie. Według danych Krajowej Rady Komorniczej, które otrzymała ona z Ministerstwa Sprawiedliwości, w roku 2007 komornicy prowadzili 1,7 mln postępowań egzekucyjnych, w roku 2009 już ponad 2,5 miliona. W latach następnych liczba ta rośnie gwałtownie. W 2010 r. to już 3,2 mln, a w 2011 r. wzrosła o milion i sięgnęła 4,2 miliona. Za rok 2012 do ministerstwa nie napłynęły jeszcze wszystkie dane, dlatego nie ma jeszcze takich podsumowań. Krajowa Rada Komornicza zapowiada jednak, że będzie to liczba dużo większa niż ta z roku 2011. Prognozy co do roku obecnego są jeszcze gorsze dla dłużników.

– Liczba postępowań komorniczych będzie większa niż w latach poprzednich, natomiast w roku obecnym najpewniej będzie jeszcze większa, gdyż liczba ta rośnie z roku na rok – mówi Robert Damski, rzecznik prasowy Krajowej Rady Komorniczej w Warszawie.

Najwięcej egzekucji komorniczych dokonuje się poprzez zajmowanie kont dłużników. W roku 2011 dokonano prawie 1,7 mln zajęć komorniczych rachunków bankowych. – Jako Krajowa Rada Komornicza szacujemy, że w roku 2012 mogło to być nawet 2,2 mln przypadków zajęcia kont bankowych. – Trzeba tu jednak zauważyć, że liczba postępowań komorniczych nie jest równa liczbie osób, w stosunku do których prowadzi się tę egzekucję. Ponieważ czasem w stosunku do jednej osoby prowadzi się nawet kilka lub nawet kilkanaście takich postępowań – tłumaczy Damski.


Wczoraj podczas wyjścia na kolację ze starymi znajomymi miałem okazję porozmawiać z bratem mojego dobrego kolegi z lat licealnych. Jest on obecnie dyrektorem generalnym województwa małopolskiego, jednego z największych banków w Polsce.
Stwierdził że obecnie stopień zadłużenia polaków przewyższa ich możliwości płynnej spłaty kredytów, a kryzys potęguje ilość upadłości zaczynając na osobach prywatnych kończąc na dużych firmach.
Tendencja jest wzrostowa, a najcenniejszym "łupem" dla komorników są nieruchomości oraz ZIEMIA !!! (co bardzo wyraźnie podkreślił w naszej rozmowie). Jako osoba zajmującą się finansami stwierdził że mamy do czynienia z jawną egzekucją polskiego majątku...

Kończąc przemyślenia odsyłam do kolejnego artykułu odnośnie sprzedaży Polskiej ziemi:


Kiedy ziemię rolną w Polsce wykupią cudzoziemcy?


Słowa Marka Twaina „kupujcie ziemię, już jej nie produkują” doskonale obrazują sytuację zasobu ziemi rolnej w ANR, który w ciągu kilku lat się skończy. A gdy w ANR gruntów rolnych zabraknie cena ziemi pójdzie ostro w górę. ANR posiada jeszcze około 2 mln hektarów ziemi, a w tym w dzierżawie około 1,5 mln hektarów. W pierwszych dwóch kwartałach ANR sprzedała ponad 51 tys. ha, a na cały 2011 rok planuje sprzedaż ponad 110 tys. ha, to obrazuje jak szybko ubywa ziemi z zasobu ANR.

Do wydłużającej się kolejki zainteresowanych zakupem ziemi rolnej w 2016 roku dołączą cudzoziemcy, którzy będą mogli kupować ziemię rolną w Polsce. Dlatego mimo iż areał gruntów rolnych się wyczerpuje ANR powinna przyśpieszyć tempo sprzedaży ziemi rolnej Polakom, może się bowiem okazać, że od 2016 roku najlepsze przetargi w ANR będą wygrywać cudzoziemcy zainteresowani kupnem ziemi, a nie rodzimi rolnicy. To wizja dla czarnowidzów, ale może się okazać, że na zakup najbardziej atrakcyjnych gruntów rolnych Polaków nie będzie stać w trybie przetargu.

Ile ziemi rolnej faktycznie należy do cudzoziemców w Polsce to tajemnica poliszynela. Oficjalnie w ciągu 10 lat MSWiA wydała zezwolenia na zakup przez cudzoziemców około 50 tysięcy hektarów ziemi rolnej, ale te statystyki są mocno zaniżone. Po 2016 roku okaże się ile ziemi rolnej kupili cudzoziemcy nieformalnie za pośrednictwem podstawionych osób fizycznych i spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, które po 2016 roku przejdą oficjalnie pod kontrolę cudzoziemców, a na dzień dzisiejszy są własnością Polaków.

Szacunków wzrostu cen ziemi rolnej najlepiej dokonywać na podstawie analizy cen ziemi rolnej z lat przeszłych i ostatniego roku. W Banku Ziemi oczekujemy, że cena ziemi rolnej nadal będzie rosła w tempie dwucyfrowym, a zakup ziemi rolnej będzie popularny wśród kupujących szukających kilku hektarowego siedliska, kilkudziesięciohektarowego gospodarstwa rolnego lub kilkusethektarowego majątku ziemskiego.

Dużym zainteresowaniem inwestorów zagranicznych cieszą się zwłaszcza gospodarstwa kilkuset hektarowe, na których możliwe jest efektywne gospodarowanie dużymi maszynami rolniczymi. Ceny kilkusethektarowych gospodarstw są często droższe niż te prezentowane przez ANR i zaczynają się od 2 zł za m2, a zdarzają się inwestorzy zagraniczni, którzy deklarują iż zapłacą do 3 zł za metr kwadratowy ziemi rolnej.

Ceny średnich kilkudziesięciohektarowych gospodarstw są zazwyczaj niższe ze względu na trudność uprawy mniejszego areału, a wśród kupujących przeważają Polacy, którzy chcą powiększyć gospodarstwo rolne, albo rozpocząć swoją przygodę z rolnictwem od zakupu kilkudziesięciu hektarów. Dzisiaj jest dobry czas na zakupy gospodarstw rolnych średniej wielkości w celu ich odsprzedaży cudzoziemcom po 2016 roku.

Oprócz wielkości i lokalizacji gospodarstwa jest szereg czynników, które kształtują jego cenę dlatego nie da się zastosować uśrednionej ceny hektara dla wszystkich gospodarstw spoglądając w statystyki ANR. Jeśli na przykład na terenie dużego gospodarstwa są dobre warunki wiatrowe, a gmina w planie zagospodarowania przewiduje możliwość instalacji farmy wiatrowej cena za hektar będzie większa. Istotnym czynnikiem, który wpływa na cenę hektara jest jakość klas bonitacji, ilość rozłogów, odległość od miasta ze względu na możliwość wydzielenia części gospodarstwa na cele budowlane, na przykład pod osiedle działek pod budownictwo jednorodzinne. Nie bez znaczenia jest również kondycja finansowa sprzedającego.


Rynek obrotu ziemią czeka na kapitał z Europy

Jesteśmy społeczeństwem na dorobku i wielu Polaków nie stać na zakup ziemi rolnej bez kredytu preferencyjnego – mówi Bartek Jankowski z Banku Ziemi. Coraz bardziej istotnym ograniczeniem w zakupie gospodarstw rolnych przez Polaków jest brak możliwości skorzystania z kredytu preferencyjnego, w przypadku zakupu ziemi rolnej na zakup, której w przeszłości zaciągnięto już kredyt preferencyjny. Takie oferty są zazwyczaj niedostępne dla statystycznego kupującego ze względu na zbyt duży koszt obsługi tradycyjnego kredytu .

Sprzedający zgłaszający gospodarstwo rolne do Banku Ziemi coraz częściej zastrzegają, że oferta sprzedaży gospodarstwa jest skierowana bezpośrednio do cudzoziemców, a nie do rodzimych kupców, za którymi według opinii sprzedających nie idzie realna gotówka, a jedynie możliwość zaciągnięcia kredytu preferencyjnego z niskim oprocentowaniem. Z tego powodu rynek obrotu ziemią czeka na nowych zamożnych Klientów z Europy, a żniwa dla spekulantów nadal trwają.

Przykładem może być oferta Banku Ziemi w województwie lubuskim gdzie w jednym kawałku oferujemy na sprzedaż gospodarstwo 230 hektarów w korzystnej cenie 3’000’000 zł tj. 13’000 zł / ha, a mimo to poszukiwanie nabywcy się wydłuża w czasie ponieważ 95% klientów zainteresowanych zakupem na początku rozmowy pyta czy jest możliwy zakup tego gospodarstwa na kredyt preferencyjny. W przypadku tego jak i wielu innych gospodarstw na rynku nie ma możliwości ponownego skorzystania z kredytu preferencyjnego, to są oferty, które mogą zainteresować nabywcę z krajów Europejskiego Okręgu Gospodarczego.


Co się stanie z cenami ziemi rolnej po 2016 roku?

My weszliśmy do Unii Europejskiej w 2004 roku, w 2016 roku Unia Europejska wejdzie do nas, oznacza to pełną możliwość zakupu ziemi rolnej w Polsce przez obcokrajowców z UE. W krajach takich jak Holandia ziemia jest na wagę złota i jest jej bardzo mało, dlatego rolnicy uprawiają na niej najbardziej dochodowe uprawy i są mistrzami w „wyciskaniu brukselki”. Niewykluczone, że również nasze małe gospodarstwa będą interesować niewielkich farmerów z krajów europy, tym bardziej, że na polach w Holandii większość personelu odpowiedzialnego za uprawę stanowią Polacy. A więc teraz będzie możliwe prowadzenie podobnego gospodarstwa bezpośrednio w Polsce.

Jakkolwiek zachowa się rynek po uwolnieniu możliwości kupna ziemi rolnej, w najbliższych latach nastąpi dalszy wzrost ceny ziemi rolnej w związku ze wzrostem cen żywności, potrzebą wypełnienia limitów produkowania energii odnawialnej, procesem rozrastania się terenów zurbanizowanych wokół największych miast, które przesuwają uprawę ziemi coraz dalej od miasta.
Pośrednicy w Polsce przygotowują się do obsługi obcokrajowców, Bank Ziemi również, jesteśmy w trakcie ur*chamiania portalu www.landbroker.pl , gdzie będziemy prezentować oferty gospodarstw rolnych tłumaczone na języki angielski, niemiecki i rosyjski w cenach według aktualnego kursu NBP. Liczymy na wzrost zainteresowania zakupem gospodarstwa ze strony Klientów z zagranicy. Rynek jest bardzo zainteresowany obsługą obcokrajowców, tym bardziej, że zagranicą obowiązują wyższe prowizje za usługi pośrednictwa w kupnie ziemi.
Ze względu na mniejszy kapitał, którym dysponują Polacy prawdopodobnie w kolejnych latach będą powstawać grupy inwestorów wspólnie kupujące duże gospodarstwa w celu ich odsprzedaży po roku 2016 roku z zyskiem dla obcokrajowców z UE. Uważam, że w ciągu następnych lat postanie wiele Majątków Ziemskich kupionych wyłącznie w celach spekulacyjnych.

źródło: http://www.bankziemi.pl/wiadomosci.php?newsID=265


Wyłącz TV, włącz myślenie..

Robajson

2013-02-22, 12:55
Ehh żydostwo pie**olone. Później wszyscy mówią o Antysemitach i innych ,,złych" ludziach...

legenden

2013-02-22, 13:39
Gdzie jest Hitler jak jest potrzebny ? A my im pomagaliśmy k***a mogliśmy ich spalic w p*zdu !

ru_ziolo

2013-02-22, 14:01
żydkom powinno się dać 2 wyjścia:

zwirz13

2013-02-22, 14:16
wykupić to se możecie złoto z zębów ulotnionych krewnych a nie Polske , po 2 gie jesteście wszędzie bo 6 mln zmieniło stan skupienia na lotny i uleglo dyfuzji ( rozprzestrzenianie sie cząstek w powietrzu ) , a p 3 cie to wy jesteście najwiekszym problemem świata bo pchacie te mordy wzędzie tylko i siejecie zamęt , naród wybrany pfffff , chyba zesrany

Pater patriae

2013-02-22, 14:21
Cytat:

Gdzie jest Hitler jak jest potrzebny ?W grobie cieciu jeden i niech tam zostanie. Wk***iają mnie takie pajace jak ty. Hitler nie zabijał tylko Żydów, ale i Polaków, pewnie ktoś z twoich przodków też ucierpiał, więc pomyśl k***a zanim coś takiego napiszesz, bo przez takich idiotów jak ty, inni idioci też zaczynają myśleć, że w podczas okupacji niemieckiej, to Polacy żyli jak pączki w maśle i od czasu do czasu tylko robili jakiś pogrom żydów ramię w ramię z Niemcami..

Co do artykułu, to i tak za kilka lat to wszystko pie**olnie, więc niech nam tu sprowadzają kasę i technologię, znacjonalizuje się to i będzie po kłopocie. 8-)

ru_ziolo

2013-02-22, 16:58
@UP
Ehhh 25 lat i żyjesz w nieświadomości i niewiedzy.

be...........en

2013-02-22, 17:25
Właśnie, zwróćcie uwagę na to, że nawet jak oni to otwarcie mówią, chwalą się, a filmik krąży w sieci już parę lat, to nadal jest w Polsce cała rzesza usłużnych, głupich niewolników, którzy powiedzą albo coś takiego jak jbone, albo coś w rodzaju "taaa, w polsce żydzi! chyba śnisz!". Także praktycznie już po nas.

Po prostu w Polsce więcej jest ludzi, którzy muszą mieć pana, niż takich, którzy chcą być wolni. A skoro demokracja, to wiadomo... Prze-je-ba-ne.

booore

2013-02-22, 17:32
Demokracja w Polsce? Obecnie?
Dobre, dobre. Śmiechowe.

BlackMaximo

2013-02-23, 00:04
Dlatego już rolnicy w Szczecinie strajkowali kilka tygodni blokując i paraliżując miasto na kilka godzin o to, żeby cudzoziemcy nie wykupywali polskiej ziemi. I jak mi wiadomo to udało im się wywalczyć ich postulaty. "My Polacy tak mamy lubimy to, co nasze".

pepekolo

2013-02-23, 00:40
Po obejrzeniu tego krótkiego wystąpienia pereza już się wk***iłem, a co dopiero po tym tekście. Jakich czasów przyszło dożyć naszym rodzicom i dziadkom, a w jakich my musimy żyć?!

Steven

2013-02-23, 00:41
Dosyć ciekawie to opisałeś. Teść mojego kumpla jest rolnikiem jednym z większych w regionie i opowiadał mi o sytuacji jaka obecnie panuje w naszym pięknym kraju jeżeli chodzi o ziemie i ANR. Bardzo podobna wypowiedź do twojej. Nie mówię żeby zaraz popadać w paranoję ale lepiej wiedzieć co się dzieje i trzymać rękę na pulsie bo później można się z tą ręką w nocniku obudzić.

Radysh

2013-02-23, 00:43
Już kiedyś Rydzyk twierdził, oszywista na antenie swojego radyja, że do Polski z USA oraz Kanady zjadą miliony żydów, pochodzenia różnego. I wówczas zagarną wszystko! Całą Polskę i przyległości.
Względem tego, iż tylko czekają, żebyśmy wleźli do UE, ponieważ wówczas dostaną paszporty i "ZNISZCZĄ POLSKĘ!"
Powodu nie podał. Ale pewnie chodziło mu o dobrobyt naszejszy...

k***a, jak można takie bzdury, rodem z Bibuła.pl czy jak to się tam zwie, cytować.

Plecionkarz

2013-02-23, 00:52
Pater patriae napisał/a:W grobie cieciu jeden i niech tam zostanie. Wk***iają mnie takie pajace jak ty. Hitler nie zabijał tylko Żydów, ale i Polaków, pewnie ktoś z twoich przodków też ucierpiał, więc pomyśl k***a zanim coś takiego napiszesz, bo przez takich idiotów jak ty, inni idioci też zaczynają myśleć, że w podczas okupacji niemieckiej, to Polacy żyli jak pączki w maśle i od czasu do czasu tylko robili jakiś pogrom żydów ramię w ramię z Niemcami..1933- Adolf Hitler zostaje kanclerzem Niemiec. Żydzi natychmiast chcą go zniszczyć.
Hitler przejmuje władzę w Niemczech. Odwrotnie do interesów żydowskich banków, które kwitną dzięki lichwie (udzielanie pożyczek na procent czyniąc kraje niewolnikami długów), Hitler natychmiast zaczyna druk własnych, państwowych banknotów, wyrywając się w ten sposób spod monolitycznego bankowego establishmentu żydowskiego w Europie, kierowanego przez Rotszylda i Warburga. Hitler usunął również Żydów ze wszystkich stanowisk w rządzie, mediach, szkolnictwie i bankach, dotąd zdominowanych przez nich.
Z tego powodu żydostwo wypowiada wojnę Niemcom w 1933 roku. Żydzi na całym świecie rozpoczynają globalny bojkot gospodarczy niemieckich towarów, żeby w ten sposób zniszczyć Niemcy i obalić nowy rząd Hitlera.

Hitler to jedyny przywódca w tamtym okresie który podjął walkę z żydami i postanowił pozbawić ich wpływów na swoje państwo. Polacy też nieśmiało się do tego przymierzali bo niedawno doświadczyli dwulicowości żydów którzy podczas zaborów stanęli po stronie Rosji. Trochę pożyjesz, może zrozumiesz, że nam też teraz przydałby się ktoś kto wziąłby naród w garść i oczyścił go z wszelakich wpływów zewnętrznych i wewnętrznych za sprawą ludzi którzy szkodzą krajowi na rzecz swoich interesów. Dzisiaj dzieje się zupełnie coś odwrotnego: nie jesteśmy krajem suwerennym, nasze prawo jest podważana przez różne unie i pakty, w kraju panoszą się ludzie szkodzący krajowi na rzecz innych, mniejszości etniczne trzymają nas za jaja w kraju. Ludziom się pierze mózg i wmawia, że powinni być tolerancyjni dla wszystkiego i spokojnie czekać aż staną się niewolnikami lub parobkami na własnej ziemi.

Numernabis

2013-02-23, 01:15
Niech sobie wykupują ziemie.
Polacy zawsze sobie radzili z wysiedleniem okupanta, czy turek, czy szwab. Z żydami raczej też nie będzie probemu.