18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz dźgnięty nożem WOŚP

Infi08 • 2019-01-13, 21:24
Cytat:

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany na scenie na Targu Węglowym. Sprawca dźgnął go nożem w okolice serca. Prezydent trafił do szpitala, jego stan jest bardzo poważny.

Do ataku na prezydenta Gdańska doszło w niedzielę, kilka minut przed godziną 20. Adamowicz dziękował ludziom za wsparcie dla Orkiestry. Za moment miało się zacząć "światełko do nieba".

Po krótkim przemówieniu Paweł Adamowicz została zaatakowany.

Na scenę wtargnął mężczyzna z nożem i dźgnął prezydenta Gdańska. Prawdopodobnie zadał co najmniej dwa ciosy w okolice serca.

Zanim napastnik został zatrzymany przez ochroniarzy zdążył krzyknąć do mikrofonu: - Halo, halo! Nazywam się Stefan [nazwisko niezrozumiałe - red.]. Siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie w to władowała. Dlatego właśnie zginął Adamowicz.






Źródło: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24359848,atak-na-prezydenta-adamowicza-zostal-zraniony-nozem.html?disableRedirects=true

Aktualizacja 14/01/2019 14:50
Prezydent zmarł w szpitalu wskutek odniesionych ran

~Angel

2019-01-15, 07:58
Nellum napisał/a:

I co Angel głupio Ci chociaż spójrz czasem przyszłościowo na niektóre rzeczy
Niby moderator a zachowałeś sie jak zwykły user aby tylko kogoś wyzwać a jak ja to robię to nagle usuwacie mój post.

Czuje się jak medium komuś przepowiedzieć przyszłość?



Wróżbita Maciej się znalazł. :homer:


Film ze zbliżonym momentem ataku


Nellum

2019-01-15, 09:18
Angel żałoba narodowa a Ty śmieszkujesz nie ładnie :D

PS: Wolałem Twój stary avatar miał klimat a ten kotem ehh :-D

Wiewór

2019-01-15, 11:54
piotrj3 napisał/a:

Abraxus już próbuje mówić że to PIS za wszystko odpowiada itd.


Ja nic nie próbuje. Ja stwierdzam fakt.
Pytanie tylko czy to było morderstwo na zlecenie czy atak psychofana z prima sortu.

MaGisTeer

2019-01-15, 12:32
Teraz czekam az cała wiejska wyleci w powietrze.

Loaloa

2019-01-15, 14:28
Cytat:

Wiecie co jest smutne? Jak jedziesz na wezwanie do starej kamienicy, tam na poddaszu mieszka ojciec, matka i 4 gówniaki. Ojciec się nie rusza. Kardiomiopatia doprowadziła do nagłej śmierci sercowej. Gówniaki płaczą, matka krzyczy, a ty reanimujesz mimo że wiesz że już mu nie pomożesz. Płaczesz razem z nimi reanimując. To jest k***a smutne, ale o tym nikt nie powie w telewizji, nie będzie księgi kondolencyjnej, jedyna pomoc jaką dostanie rodzina to pewnie 5000zł zasiłku pogrzebowego.

Tutaj umarł milioner, posiadacz siedmiu mieszkań, kilkudziesięciu tysięcy akcji grup deweloperskich (którym sam przyznawał grunty) z rodziną w stanach (jego córki uczą się tam w renomowanych, prywatnych uczelniach z internatem) i teściami którzy są prawie tak samo bogaci jak on bo przepisał im pół majątku przez luki podatkowe. Myślę że dadzą sobie rade. I wybaczcie, nie jest mi tu jakoś bardzo smutno. Człowiek nie powinien umierać w żaden sposób, ale te marsze przeciwko przemocy, przerzucanie winy jest dla mnie śmieszne i potwornie sztuczne. Ludziom wydaje się że umarł im ktoś bliski bo widywali go w TV i podświadomość wmawia im że to znajomy. Stąd ta masowa histeria hipokrytów. Zwykłych ludzi ginących od noża psychola na ulicy nikt nie zauważa.




Z twoich wypocin na kilometr jebie lewactwem i polactwem. Lewactwem, bo płaczesz nad śmiercią jakiegoś żula, którego jedynym dokonaniem było spłodzenie czwórki gówniaków. Natomiast w przypadku śmierci zamożnego i znanego samorządowca, interesuje cię to gdzie studiują jego dzieci i nie jest ci jakoś smutno, bo dobrze tak kułakowi, wyzyskiwaczowi. polactwem jest to,że ciebie nawet tak bardzo nie boli to,że ty sam jesteś nikim, tylko to, że ktoś inny miał więcej i był w swoim otoczeniu szanowany. Bardzo do ciebie pasuje fragment "Dnia świra", ten nazwany "modlitwa polaka".

Ni...........ny

2019-01-15, 19:39
Nigbag napisał/a:

...Skoro to nie robi wrażenia, to za kilka lat może będziemy napie**alać się maczetami pod pałacem prezydenckim....



Nie mogę się doczekać :krejzi:



karnyqtas

2019-01-15, 20:22
cały czas odnoszę wrażenie, że to zajście to reżyserowany spektakl. Niech otworzą trumnę na pogrzebie, to ostatecznie w to uwierzę... Kulczyka też widziano gdzieś...

piotrj3

2019-01-15, 20:40
Loaloa napisał/a:

Z twoich wypocin na kilometr jebie lewactwem i polactwem. Lewactwem, bo płaczesz nad śmiercią jakiegoś żula, którego jedynym dokonaniem było spłodzenie czwórki gówniaków. Natomiast w przypadku śmierci zamożnego i znanego samorządowca, interesuje cię to gdzie studiują jego dzieci i nie jest ci jakoś smutno, bo dobrze tak kułakowi, wyzyskiwaczowi. polactwem jest to,że ciebie nawet tak bardzo nie boli to,że ty sam jesteś nikim, tylko to, że ktoś inny miał więcej i był w swoim otoczeniu szanowany. Bardzo do ciebie pasuje fragment "Dnia świra", ten nazwany "modlitwa polaka".



kurde loaloa powiedział coś mądrego. Ale gdy tobie się nie powodzi to nie problemem jest to że ktoś inny jest bogaty tylko fakt że tobie się nie powodzi.

Loaloa

2019-01-15, 21:46
@up
Ja to wiem, ale wielu z was nie. I dlatego macie coraz mniej Polski zamieszkiwanej przez Polaków, a coraz więcej jakiejś dziwnej kolonii zasiedlonej przez polactwo. Ot, inny przykład sprzed paru dni - ktoś wstawił do internetu zdjęcie domu tego ziomka, który skacze na nartach z komentarzem w stylu "patrzajcie, k***a, jak se cwaniaczek mieszka" (dom był dość okazały). I to jest czystej wody polactwo. Przecież koleżka na ten dom uczciwie zapracował, latami treningów i wyrzeczeń. I to jest jedna z waszych najgorszych cech - bezinteresowna zawiść.

Jest taki stary, ale ciągle aktualny dowcip. W piekle każda narodowość ma swój kocioł, w którym w smole gotują się dusze. I każdego kotła pilnuje diabeł z widłami i gdy któraś z dusz chce z kotła uciec, diabeł ją tam z powrotem za pomocą tych wideł wpycha. Diabły mają sporo roboty z tymi duszami, tylko diabeł mający pilnować polskiego kotła cały czas siedzi w barze i popija piwo. No i podchodzi do niego jakiś inny diabeł i pyta czy nie boi się,że mu te polskie dusze pouciekają. A ten na to:
- spokojnie, jak tylko któryś podpłynie do brzegu i usiłuje uciec, inni łapią go i z powrotem wciągają do kotła.

marinis

2019-01-15, 22:18
Human napisał/a:

Gnoje i śmieci. Zero szacunku. Mógłby na główna wrzucić ktoś jak waszych ojców i matki ktoś jedzie kosa. Chocisz takie k***y bez znieczulicy pewnie miały trudne dzieciństwo.


Dokładnie. Tymi gnidami i trollami nie rozumiejącymi dramatu i robiącymi sobie głupie żarty powinna zająć się policja. Zresztą już je wyłapuje z internetu.

Wcześniej zginęło pięć niewinnych dziewcząt, a teraz prezydent gdańska.

W obu przypadkach były morderstwa. Co prawda w tym pierwszym nie do końca umyślne, ale jednak.
extremetube napisał/a:

Mam nadzieję, że zdechnie


Ty i wszystkie podobne tobie osoby powinny wylądować w więzieniu.
Mam nadzieję że tak się stanie.
Rebeliant napisał/a:

@up: Wszystko jest już na Sadolu i kto był tu wczoraj widział wszystko z każdego niemal kąta, jak i z bliska i daleka.


Co ty wypisujesz za bzdury?
opec napisał/a:

Jak jedziesz na wezwanie do starej kamienicy, tam na poddaszu mieszka ojciec, matka i 4 gówniaki


Sam jesteś gówniakiem.

KarpKiller

2019-01-16, 10:07
Loaloa napisał/a:

@up
was ..
jedna z waszych.....



Powinno być "nas" i "z naszych". Panie Laola i przy okazji Panie Abraxus na potrzeby tego portalu nie jest istotne jak się identyfikujecie narodowościowo ( i nawet płciowo), ponieważ mentalnie jesteście Polakami. Świadczy o tym to, że piszecie w języku polskim, na stronie w języku polskim, komentując z dużym zaangażowaniem (między innymi) wydarzenia w Polsce. Zainteresowanie problemami Polski i używanie do tego języka polskiego niestety czyni z Was jak już wcześniej wspomniałem część naszej wielkiej cebulowej rodziny, a Was chcąc, czy nie chcąc cebulakami, nawet jeżeli macie paszporty Burkina Faso. Prawdziwy obywatel Burkina Faso nie interesował by się w takim stopniu naszym krajem jak Wy, więc proszę bądźmy konsekwentni i nazywajmy nasz kraj - naszym krajem. Wasze mentalne odsuwanie od siebie tych faktów słowami wy polaczki, wasz kraj czyni z Was niestety (dla Was niestety, a dla naszej uciechy) turbocebulaków.

vvvbananvvv

2019-01-16, 10:11
Znalezione w komentarzach na facebooku

"Pracowałem w wojsku i później policji .Aby ugodzić kogoś jednocześnie narządy, przeponę , i w serce zadając pchnięcie trzeba być wyszkolonym albo mieć niebywałe szczęście . To jest półmetrowy odcinek do pokonania pod bardzo konkretnym i precyzyjnym kątem . 2 razy dłuższy niż typowe ostrze noża bojowego.3 razy niż typowego kuchennego .Atakując w inny sposób pod żebro około 20 cm u praworęcznego atakującego . Broń użyta w ataku to nóż desantowy, używany przez komandosów. Jest to informacja podana przez policję. Ostrze miało około 15 cm długości .Trzeba ćwiczyć tygodniami żeby takim nożem zadać takie ciosy .

Większość uderzeń w afekcie w jamę brzuszną zadaje sie na wprost w okolice żołądka i lądują najdalej na krzyżu i miednicy. Nożownicy amatorzy często próbują zaatakować w serce przez żebra czy mostek.Człowiek sie rusza, ofiara też. Są emocje, adrenalina. Spięcie mięśni. Brak doświadczenia.
Zobaczcie jak wyglada corrida. Wprawieni matadorzy nie potrafią szpadą trafić tak byka który ma 2.5 krotnie większe organy przez czasem kilkadziesiąt minut

Duża ilość osób przeżywa nawet 4-5 pchnięć. To zdarzenie było bardzo nietypowe. W taki sposób został ugodzony Jezus włócznią przez setnika z 10 letnią praktyką. Będąc nieruchomym. W mojej opinii wymaga to ponadprzeciętnej wiedzy z anatomii i technik walki.
Ciosy w Gdańsku były 2. Jeden na wysokości pasa. Drugi już śmiertelny. Dokładnie w takiej kolejności jak uczą się komandosi. Jeden nisko a gdy człowiek spina przeponę i się pochyla z bólu skraca pewne odcinki wewnątrz ciała. Możliwe jest zadanie wtedy ciosu w serce nawet tak krótkim ostrzem.

Dodajmy do tego jeszcze płaszcz zimowy i całą resztę ubrań.Spróbujcie przebić a co dopiero trafić w coś przez 3 warstwy materiału . Tutaj to nie był amator po prostu.

Po tak silnym ataku facet jednak miał czas zdążyć wygłosić swój manifest . Znał procedury , harmonogram z wyprzedzeniem i był precyzyjny (miał plakietkę media , były fajerwerki zagłuszające i odciągające uwagę , ochrona nie stała na tyle blisko więc wiedział ile ma czasu na działania ) To też nietypowe. Jak na kogoś kto ponoć wchodził do banków ze straszakiem to wygląda zbyt profesjonalnie.

Zmarły Prezydent nie miał wiele wspólnego z więziennictwem czy wymiarem sprawiedliwości . Stefan winił PO za tortury w więzieniu po czym tak chętnie tam wraca. I ze wszystkich polityków tej partii wybrał jego.W czasie gdy każdy może wygooglowąc że Donald Tusk biega w pewnym miejscu z jednym ochroniarzem. Wszystko sie kupy nie trzyma.

Nie zachowało się też żadne wyraźne nagranie ze zdarzenia z widokiem na jego twarz twarzy.To dziwne że podczas finału ,podczas odliczania i światełka nie było zbliżeń . Oglądaliśmy różne konkrusy , mam talenty itd. Przecież zadanie operatora w takiej chwili to maksymalne uchwycenie ze wszystkich kamer.To był finał a jedyne konkretne nagranie było z komórki kogoś z tłumu. Reszta została upubliczniona dzisiaj i pocięta na urywki w wielu przypadkach. Na każdym, powtarzam na każdym jego twarz jest zasłonięta przez dym z zimnych ogni albo nierozpoznawalna przez czerwoną poświatę z innych fajerwerków.

Możliwe nawet że prawdziwy Stefan cały czas siedzi i będzie siedział dalej za tego cudaka tutaj . Skoro w scenariuszu Kilera Piotr Wereśniak wpadł na to 20 lat temu to czemu nie tutaj. Jak wiadomo dzieją sie rzeczy które sie pisarzom jeszcze nie śniły.

Stefan to zrobił w taki sposób ,takimi środkami że mam niemal 100% pewność że jest osobą doświadczona i dobrze przeszkoloną jak również miał dostęp do informacji do których zwykły kowalski by nie miał. Użył noża o sztychu sztyletowym a nie typowym. Takie są typowe głownie dla zwiadu i rozpoznania.

Jego motywy są wewnętrznie sprzeczne ale pozornie spójne a manifest wygłosił bez potknięć przejęzyczeń czy pośpiechu . . Znam statystyki jako były protokolant .
Frustraci zaburzeni atakują wielokrotnie. Dają sobie upust. Odreagowują. Oni marzą o zemście latami. Bywa i nawet 30-50 pchnięć. Obsesja stoi na przeciwnym biegunie co narcyzm. Nie tłumaczą się. Oni po prostu działają.Ich celem jest ofiara, nie opinia ludzi , nie widownia. Nie przekonywanie kogoś że ofiara była zła .

Taki Brejwik który zabijał aby swoje manifesty rozpowszechnić był wielokrotnie badany i jest osobą całkowicie poczytalną.
Posiada pewne zaburzenia emocjonalne i empatii ale nie posiada żadnych chorób psychicznych w znaczeniu klinicznym . Jak wielu mu podobnych. W tym i Stefan moim zdaniem .

janlew

2019-01-16, 11:40
vvvbananvvv napisał/a:

Taki Brejwik który zabijał aby swoje manifesty rozpowszechnić był wielokrotnie badany i jest osobą całkowicie poczytalną.


Oczywiście, przecież strzelał do młodych komunistów. Co do kryminalisty po 5 letnim wyroku, napadającego na banki, to pewnie umiał dobrze posługiwać się nożem, bo jakież mógł mieć zainteresowania? Entomologia, numizmatyka? Tak czy inaczej olać już ten temat. Mnie tylko wk***iła żałoba narodowa. Jaka k***a żałoba narodowa? Którego narodu? Chyba żydowskiego. Ta śmierć to tragedia, ale dla rodziny, przyjaciół, bliskich, ale na Boga nie dla narodu polskiego.
X