18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Premier przeciwko odwetowi na pijanych kierowcach

WoblerPN • 2014-01-03, 17:00
Nie zaostrzenie kar, tylko skuteczne rozwiązania prawne. Po tragicznym wypadku w Kamieniu Pomorskim premier Donald Tusk zapowiada ogłoszenie rekomendacji rządu w tej sprawie. We wtorek mają je przedstawić ministrowie sprawiedliwości, spraw wewnętrznych i infrastruktury.



W Nowy Rok kierujący pojazdem pod wpływem alkoholu i narkotyków mężczyzna wjechał samochodem w grupę osób. Sześć zginęło, dwoje dzieci przebywa w szpitalu. Dziś sąd skazał 26-latka na 3-miesięczny areszt tymczasowy.
REKLAMA

Premier Tusk apelował w Pajęcznie o niekierowanie się emocjami w tej sprawie. I właśnie dlatego w rządowych rekomendacjach nie będzie chodziło o zaostrzenie kar, choć nie wykluczał takiej możliwości. Jego zdaniem, nacisk powinien być położony raczej na zmniejszenie liczby wypadków, a nie na odwet na sprawcach.

Wielu polityków proponowało zaostrzenie kar dla pijanych kierowców. Premier zapowiedział, że nie dołączy się do "licytacji" na radykalne i kontrowersyjne rozwiązania. Jego zdaniem, obecne przepisy działają, wypadków na drogach jest coraz mniej, także z udziałem pijanych kierowców. Można jednak zadbać o większą nieuchronność kary.

Dlatego rząd będzie się zastanawiał między innymi nad podniesieniem dolnego limitu sankcji oraz na ograniczeniu możliwości kary w zawieszeniu dla sprawców wypadków pod wpływem alkoholu. Szef rządu dodał, że sukcesem będzie mniejsza liczba ofiar śmiertelnych, a nie osadzenia więcej ludzi w więzieniach.

Premier mówił też, że plagi pijanych kierowców nie zwalczy się przy powszechnej tolerancji dla picia alkoholu, zwłaszcza przez kierujących potem pojazdami. Jak mówił Donald Tusk, "pijany za kółkiem" to nie ewenement, ale powszechne zjawisko. Szef rządu zapowiedział, że będzie musiał "każdego dnia" zastanawiać się co zrobić, by taka tolerancja malała.



Kradzione. Po tagach nie znalazło.

orzyc1991

2014-01-03, 17:04
rudy cwaniak bo mu szofer dupe wozi

_Optimus_

2014-01-03, 17:12
k***a następna afera. Ciekawe co bokiem idzie.

P.S> Jak mówi mądrość ludowa: ,,ch*j w dupę temu co zaufał rudemu"

Dajcie Wiedźmina! Niechaj ubije tę poczwarę złodziejską i lud biedny odeń ocali!

Szewczenkox

2014-01-03, 17:16
I bardzo dobrze nareszcie premier pokauzje ze on żadzi Brawo najlepszy żadząy premier według mnie w polsce premier pokazuje ze sie troszczy o nas a wy byscie tylko nazekali w szwecji maja duze podatki i jest dobrze a tutaj narzkacie

RockyWood

2014-01-03, 17:19
ciekawe jaki to nacisk nałożą na pijanego czy innego ćpuna, który będzie miał dostęp do kluczyków swojego samochodu i nagle coś mu odpie**oli i do niego wsiądzie.

_Optimus_

2014-01-03, 17:29
Szewczenkox napisał/a:

I bardzo dobrze nareszcie premier pokauzje ze on żadzi Brawo najlepszy żadząy premier według mnie w polsce premier pokazuje ze sie troszczy o nas a wy byscie tylko nazekali w szwecji maja duze podatki i jest dobrze a tutaj narzkacie


Błagam cię powiedz, że to ironia. :shock:

BongMan

2014-01-03, 17:35
WoblerPN napisał/a:

skuteczne rozwiązania prawne


To w Polsce istnieje coś takiego?

WoblerPN

2014-01-03, 20:30
Szewczenkox napisał/a:

I bardzo dobrze nareszcie premier pokauzje ze on żadzi Brawo najlepszy żadząy premier według mnie w polsce premier pokazuje ze sie troszczy o nas a wy byscie tylko nazekali w szwecji maja duze podatki i jest dobrze a tutaj narzkacie






~Faper Noster

2014-01-04, 00:03
Cóż, czasem się Donkowi zdarza powiedzieć coś mądrego, jak choćby właśnie to co w temacie.

Nie wiem czy sobie wszyscy zdają sprawę, że to, co sprawia że większość ludzi jednak nie wsiada za kółko po kielichu to nie lęk przed karą, a świadomość że tak nie należy robić, "bo...".
Co ciekawe - paradoksalnie bardzo wysokie kary mogą spowodować w populacji WZROST częstości niepożądanych zachowań (zdziwionych odsyłam do Wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysonans_poznawczy )

Ork.Fajny

2014-01-04, 00:07
Ale co oni kuźwa mogą zrobić...? Alkohol działa w taki sposób że dosłownie odłącza część mózgu która zadaje ciągłe pytanie "czy mądrze jest takie coś zrobić?" na rzecz całej reszty kórz krzyczy "idź na całość, idź na całość". To że dowalą najlepiej poczwórną karę śmierci za jazdę po pijaku nie zmieni faktu że po pijaku logika nie działa a co dopiero pamięć o kodeksie karnym...

mineten

2014-01-05, 15:37
Faper Noster napisał/a:

Cóż, czasem się Donkowi zdarza powiedzieć coś mądrego, jak choćby właśnie to co w temacie.

Nie wiem czy sobie wszyscy zdają sprawę, że to, co sprawia że większość ludzi jednak nie wsiada za kółko po kielichu to nie lęk przed karą, a świadomość że tak nie należy robić, "bo...".
Co ciekawe - paradoksalnie bardzo wysokie kary mogą spowodować w populacji WZROST częstości niepożądanych zachowań (zdziwionych odsyłam do Wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysonans_poznawczy )



Oczywiście że u pijanego czy naćpanego idioty za kółkiem nie istnieje coś takiego jak świadomość kary. Nie mamy wpływu na to czy on wsiądzie czy nie ale możemy eliminować takie ścierwo przez karę śmierci. Wtedy mamy pewność że nie zrobi tego drugi raz. Drugą ewentualną karą jest dożywotnie zesłanie do jakiegoś zamkniętego obozu pracy. Inne kary to głupota i śmiech na sali.