18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawdziwy entuzjazm

Świst • 2015-09-27, 20:01
Niespodzianka po 67 dniach spędzonych na rzece.

Kilka słów o Marcinie.

"Prawie 6 tysięcy kilometrów i 94 dni spędzone w tradycyjnej, indiańskiej łodzi. Polak Marcin Gienieczko jako pierwszy na świecie przepłynął Amazonkę w canoe. Zrobił to, aby pomóc dzieciom z pomorskiego hospicjum. W swoją podróż Marcin Gienieczko wypłynął małą łodzią canoe i tylko o własnych siłach przepłynął przez całą Amazonkę. Pokonał odległość 5 tys. 986 kilometrów z Limy do Belem. To pierwszy w historii tego typu spływ. Wartość wyczynu wzmacnia jego cel. Podróżnik chce uzbierać pieniądze dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Namawia, by dokonywać wpłat za każdy pokonany przez niego kilometr. - Przepływając Amazonkę nie liczyłem na aplauz, ale na sprawiedliwość, życzliwość i wsparcie drugiego człowieka. To właśnie otrzymałem w Peru i Brazylii. Wyprawa zakończyła się sukcesem dzięki wsparciu Gadiela Sanchez Riviery oraz mojemu samozaparciu, mówił podróżnik.

Źródło: https://www.radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/28385-polak-pierwszy-na-swiecie-przeplynal-amazonke-w-canoe-zrobil-to-dla-chorych-dzieci.html

faatbooy

2015-09-28, 09:41
gdynia, polonia, statek, gdynia, polska, gdynia, polonia, ja piernicze, gdynia, polonia, polonia, gdynia, polska, polonia, polska, gdynia, gdynia, polonia, polonia, polska, ja piernicze !!!

szoferzdz

2015-09-28, 12:55
Fajnie ale skończyłem oglądać gdy usłyszałem: Polonia my City, my town. Tak jestem głąbem z angielskiego ale to razi i tak...

mir2000

2015-09-28, 12:59
O)Oczywiście że większość z was nie kuma o co chodzi .
Taka jest reakcja na cokolwiek polskiego w obcym kraju na drugim końcu świata , po długiej rozłące z ojczyzną .
Oczywiście nie dotyczy to Cebulaków rodaków.

Polemon

2015-09-28, 18:19
Japie**oleeeeeeeeeeeeeee, z Gdynia Polonia.

p0lybius

2015-09-28, 20:36
Trochę jak Kamilek Steinbach, nawet podobny.

SoNyCS

2015-09-28, 21:18
Po niecałym miesiącu za granicą miałem ciary i łzy w oczach kiedy mijałem Polski słupek graniczny, więc domyślam się co koleś czuł będąc na drugim końcu świata widząc cząstke swojego dziedzictwa :D
No piękne po prostu

madafaka77

2015-09-28, 23:58
zatrabili mu a ten nawet nie odmachal

Avalanger

2015-09-29, 01:52
Dokładnie SoNyCS, ale cioty i nieudaczniki życiowe nadal będą myslały że film jest dla fejmu i wyświetleń.... Polska w Amazonii, ja pie**olę.... Krótkowzroczność najważniejszych osób w naszym państwie LEDWO sięga jedyne swego stołka, a co dopiero Ameryki południowej...

Pielun

2015-09-29, 03:58
_Azazel napisał/a:

A ktoś może jest poinformowany i mi powie, co z tym dziadkiem co popłynął kajakiem dookoła świata?


zrobił kupę do kajaka i musiał przerwać podróż

Świst

2015-10-03, 02:05
Rebeliant_ZPF napisał/a:

Przekierowało mnie z sadistic.pl na ckliwehistoryjkidlapanienek.pl?


Nie, ale powinieneś się przekierować na życiowep*zdy.pl