18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pożar Katedry w Notre Dame

aggo • 2019-04-15, 20:27

Czyżby był to znak upadku Francji? :samoboj:

modoc

2019-04-16, 06:34
Szkoda zabytku. I jest to potwierdzone info, prace trwały do 17 a ok 19 dopiero zauważono pierwsze ognisko pożaru a ok 19.10 drugie kilkadziesiąt metrów po drugiej stronie dachu. Więc tak to było celowe podpalenie.
A wszystkim gimboateistom h*j w dupę. To była wspaniała budowla kto choć raz był to wie.

jbone

2019-04-16, 07:48
na bank to islamisci podpalili.

chyba że to francuzi by miec pretekst do walki z muzłumanami.tak jak to zrobiła usa waląc swoje WTC

jimiq

2019-04-16, 07:49
quraaq napisał/a:

ohy, ahy i ojeje, a ja mam to gdzieś. Miejsce opuszczone przez Boga, symbol katolickich mordów i wojen religijnych nie znaczy dla mnie nic. Jeśli ktoś widział horror "silent hill", ten miał okazję widzieć w dużym skrócie jak działa ta sekta i dlaczego uważam tak, a nie inaczej.
Symbole antychrześcijańskiego, antyludzkiego judeokatolicyzmu powinny płonąć regularnie, jak ongiś Słowianie na stosach



No geniusz. No jak ty gimbusie opierasz swoje opinie na jakimś durnym horrorze to faktycznie mamy się czego obawiać. Wymrzemy mając tak wydrukowane młode pokolenia. Co trzeba mieć we łbie żeby takie bzdury pisac

nowynick

2019-04-16, 08:17
Ale czemu nikt tego nie gasi? :shock:

poligon6

2019-04-16, 08:21
pazuzu napisał/a:

I ch*j niech płonie, cała ta katedra to symbol wyzysku , obłudy i pychy kościoła katolickiego



Wiemy, wiemy towarzyszu. Dlatego z symbolami takiego wyzysku nalezy walczyć jak Stalin, Lenin , Mao czy Pol Pot.

Postuluje tez by zburzyć piramidy bo sa symbolem wyzysku Faraona nad rodzacym sie proletariatem wsi i miast. Z partyyjnym pozdrowieniem towarzyszu!

ag...........th

2019-04-16, 08:24
jimiq napisał/a:

No geniusz. No jak ty gimbusie opierasz swoje opinie na jakimś durnym horrorze to faktycznie mamy się czego obawiać. Wymrzemy mając tak wydrukowane młode pokolenia. Co trzeba mieć we łbie żeby takie bzdury pisac



Niezbyt eleganckim porównaniem rzucił, ale myślący łeb powinien zrozumieć alegorię.
Robiąc z tego podpalenia "olaboga, fundament dziedzictwa kultury europejskiej płonie" nie wypadacie znacznie lepiej. Ta kultura europejska najpierw oddała dusze semickim rybakom i pastuchom, a później gnoiła ludy mieszkające na naszych ziemiach przez wiele stuleci. To że lokalny watażka 1053 lata temu dał się zanurzyć kapłanowi w kałuży nie zrobiło z naszych pradziadów z dwudziestego pokolenia wstecz światłych europejczyków.
Albo wierzycie "po naszemu", albo nigdy nikt nie uzna waszego państewka. Tak samo jest i dzisiaj, albo wierzycie w wybory i demokracje, albo robimy wam pucz i zrzucamy bomby. Fundamenty jak widać mają się doskonale.

skywalker75

2019-04-16, 08:56
quraaq napisał/a:

ohy, ahy i ojeje, a ja mam to gdzieś. Miejsce opuszczone przez Boga, symbol katolickich mordów i wojen religijnych nie znaczy dla mnie nic. Jeśli ktoś widział horror "silent hill", ten miał okazję widzieć w dużym skrócie jak działa ta sekta i dlaczego uważam tak, a nie inaczej.
Symbole antychrześcijańskiego, antyludzkiego judeokatolicyzmu powinny płonąć regularnie, jak ongiś Słowianie na stosach



ja pie**ole Lem miał jednak rację... co to za poziom , jeżeli ktoś widział.... uwaga !!! horror klasy B co to k***a jest za tekst , przedszkole mentalne. Płonie ikona światowej architektury, symbol chrześcijaństwa i upadającej teraz wielkości oraz geniuszu europy, a ty pie**olisz, że jak ktoś widzaił durny film ?


poligon6

2019-04-16, 08:57
agoth napisał/a:

Niezbyt eleganckim porównaniem rzucił, ale myślący łeb powinien zrozumieć alegorię.
Robiąc z tego podpalenia "olaboga, fundament dziedzictwa kultury europejskiej płonie" nie wypadacie znacznie lepiej. Ta kultura europejska najpierw oddała dusze semickim rybakom i pastuchom, a później gnoiła ludy mieszkające na naszych ziemiach przez wiele stuleci. To że lokalny watażka 1053 lata temu dał się zanurzyć kapłanowi w kałuży nie zrobiło z naszych pradziadów z dwudziestego pokolenia wstecz światłych europejczyków.



Takie są realia. Warto poczytac jak Cezar podbijal galie, krew lała sie hektolitrami, palono całe osady, niszczono całe ludy. Ktos dzisiaj płacze nad Galami? Mamy ich w dupie, skupiamy si e na rzymskim prawie sztuce i literaturze, architekturze bo to jest nasze dziedzictwo.

Silniejszy podbija słabszego i niesie swój etos, religi i wierzenia to sprawa drugorzedna, sa tylko ich nosnikiem.

jimiq napisał/a:

quraaq napisał/a:
ohy, ahy i ojeje, a ja mam to gdzieś. Miejsce opuszczone przez Boga, symbol katolickich mordów i wojen religijnych nie znaczy dla mnie nic. Jeśli ktoś widział horror "silent hill", ten miał okazję widzieć w dużym skrócie jak działa ta sekta i dlaczego uważam tak, a nie inaczej.
Symbole antychrześcijańskiego, antyludzkiego judeokatolicyzmu powinny płonąć regularnie, jak ongiś Słowianie na stosach



Ja proponuje nastepnie zburzyć piramidy bo sa symbolem wyzysku faraonów uwazających się za bogów na ziemi.

Podobnie z Wielkim Murem, ilu ludzi tam zgineło w imie wielkości jakiegos tam państwa.

Wogóle wszystkie wytwory kultury to jakas tam forma przemocy i wyzysku. Taki artysta zamiast uprawiac pole tworzył jakies bzdury. A do szczęscia powinna wystarczyć mała czerwona ksiażeczka i prosta praca.

_R...........s_

2019-04-16, 09:28
Ale naj***ne komentarzy :-/

No więc i ja się wypowiem, bo dawno tego na sadolu nie robiłem.

Z jednej strony szkoda, bo mimo wszystko zabytek architektoniczny, i element popkultury. Szkoda też tego dzwonnika, nie dość że z garbem, to jeszcze mu chatę spalili.

Z drugiej strony, sami sobie są winni. Większość tego typu budowli nie spełnia podstawowych wymogów przeciwpożarowych, także jak się jara, to się jara mocno. Nie twierdzę że trzeba wszystko opie**olić zgodnie z nowymi przepisami, ale na tyle te budynki modernizować żeby nie kończyło się to tak tragicznie. Sami sobie są winni. No i znając życie kościół pewnie nie szarpnął się na zbyt drogą ekipę remontową, może się mylę, może nie. Może to wydarzenie da im do myślenia, i zastanowią się jak się przed tym uchronić.

A teraz czekają nas tygodnie przeróżnych spekulacji, oskarżania przeróżnych mniejszości, i podbijania sobie słupków politycznego poparcia tym zdarzeniem. To już sę zaczęło.

ag...........th

2019-04-16, 09:44
poligon6 napisał/a:

Takie są realia. Warto poczytac jak Cezar podbijal galie, krew lała sie hektolitrami, palono całe osady, niszczono całe ludy. Ktos dzisiaj płacze nad Galami? Mamy ich w dupie, skupiamy si e na rzymskim prawie sztuce i literaturze, architekturze bo to jest nasze dziedzictwo.
Silniejszy podbija słabszego i niesie swój etos, religi i wierzenia to sprawa drugorzedna, sa tylko ich nosnikiem.
Ja proponuje nastepnie zburzyć piramidy bo sa symbolem wyzysku faraonów uwazających się za bogów na ziemi.
Podobnie z Wielkim Murem, ilu ludzi tam zgineło w imie wielkości jakiegos tam państwa.
Wogóle wszystkie wytwory kultury to jakas tam forma przemocy i wyzysku. Taki artysta zamiast uprawiac pole tworzył jakies bzdury. A do szczęscia powinna wystarczyć mała czerwona ksiażeczka i prosta praca.



No właśnie, skupiamy się na kulturze łacińskiej, która rozlała się po kontynencie za pomocą krwi i ognia, a teraz olaboga katedrę puszczono z dymem. Znaleźć winnych i posadzić ich na koszt francuskiego podatnika. A najlepiej to udać że samo się wzięło i zapaliło, bo jeszcze wyjdzie że Francja musi Mekkę w ramach odwetu zbombardować. Za bezpańskie puszki z chlorem w Syrii Francja kilka bomb zrzuciła, Stany za WTC zaorały 2 kraje... jakaś odpowiedź w takim wypadku będzie konieczna. Jednocześnie nie zdziwię się jak w ramach odpowiedzi zabronią europejczykom nosić zapalniczek i zapałek.

pawel578

2019-04-16, 09:47
Ten kawałek będzie pasować :-D

poligon6

2019-04-16, 09:57
agoth napisał/a:

No właśnie, skupiamy się na kulturze łacińskiej, która rozlała się po kontynencie za pomocą krwi i ognia, a teraz olaboga katedrę puszczono z dymem. Znaleźć winnych i posadzić ich na koszt francuskiego podatnika. A najlepiej to udać że samo się wzięło i zapaliło, bo jeszcze wyjdzie że Francja musi Mekkę w ramach odwetu zbombardować. Za bezpańskie puszki z chlorem w Syrii Francja kilka bomb zrzuciła, Stany za WTC zaorały 2 kraje... jakaś odpowiedź w takim wypadku będzie konieczna. Jednocześnie nie zdziwię się jak w ramach odpowiedzi zabronią europejczykom nosić zapalniczek i zapałek.



Kazda kultura rozlewa sie za pomoca krwi i ognia. To co osiagnelismy jest zbudowane na kosciach podbitych ludów. Gdyby nie chcrzescijańtwo to by przyszli muzułmanie i podbili Europe. Ale akurat to cytwilizacja europejska osiagneła najwyzszy rozwój w Historii.

Odrzucanie własnego dziedzictwa jest wystawianiem sie na cios i kulturowy podbój. Bo niestety natura nie lubi pustki, zawsze musi byc jakas religia czy ideologia. Zazwyczaj wygrywaja te agresywniejsze. Odrzucajac spadek po kulturze łacińskiej i chrzescijańskiej, mamy do wyboru albo lewacka dekadencje albo religie kozojedów. Obydwa wyjscia to smierdzace gówno.

quraaq

2019-04-16, 10:01
Niby słowo pisane, prostsze do zrozumienia, a wielu nie pojęło zawartej tam implikacji. Mojej opinii o judeokatolicyzmie nie oparłem na filmie, tylko stwierdziłem, ze ów film skrótowo pokazuje jak judeokatolicyzm działa.
Przybijane do krzyża truchło Jezusa przy byle okazji niczym woodoo ma budzić w niewolnikach strach - "albo jesteś z nami, albo skończysz tak jak on". Tym sposobem profanuje się również chrześcijańską świętość.
Aby uniknąć niedomówień - ateizm podobnie ogłupia zniewolonych nim ludzi i tak samo nim gardzę.

Ni...........ny

2019-04-16, 10:34






Budrys2000

2019-04-16, 11:26
kamspark26 napisał/a:

Po liczbie z Twojego Nicku widać wszystko...



Co takiego widać z "liczby z mojego nicku" ?