18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pożar Katedry w Notre Dame

aggo • 2019-04-15, 20:27

Czyżby był to znak upadku Francji? :samoboj:

Presty

2019-04-15, 22:12
crossdressphyxia napisał/a:

Jakoś do kościoła nie chodzę, ani wierzący zbytnio nie jestem. Ale powiem szczerze,szkoda mi jak sk***ysyn tego budynku. Nie dlatego, bo symbolizuje wiarę katolicką, ale, że architektonicznie jest wspaniały. Gotyckie budynki zawsze budziły we mnie respekt swoimi zdobieniami i pewną surowością. Tu chodzi o to, że budowali ją 180 lat i nagle w przeciągu godzin zamienia się w gruz. Wyj***ne mam na ten zniszczony już kraj, ale jednak tego symbolu jest mi żal.
Ale sadolowi obrońcy białej rasy pokazują swoją zajebistą postawę w tym momencie. j***ć imigrantów, Erłope nam niszczom, alaha nam chcom wcisnonć! Płonie jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków Europy, taka kolebka chrześcijaństwa, to szydzą. Obory i stodoły na tych waszych wsiach mają dla was większą wartość, ciemniaki.



Jak będziesz w Grodzie Kraka to masz u mnie piwo free.

artur_sz13

2019-04-15, 22:14
Co ty. Jakie żółte kamizelki??? Czy ludzie którzy są wkurzeni za obecną politykę Francji, w tym migracyjną, podpalili by Notre Dame?

momonon

2019-04-15, 22:21
Esmeralda puszcza się z dymem :-D

pazuzu

2019-04-15, 22:22
Presty napisał/a:

Notre Dame to jeden z symboli cywilizacji, która zbudowała ten świat.
To taki sam, ale europejski monument jak piramidy, Wenecja, Koloseum, Luwr, chiński mur, Czarny Kamień , Zakazane Miasto, Tadź Mahal i inne dowody człowieczeństwa, prostaku.
Wiem, że to inne niż disco polo, twój golf II czy jabcok za sklepem pity, ale wierz mi, są inni ludzie o innych wartościach.
Cały cywilizowany świat, niezależnie od religii teraz boleje.
Lem o Tobie pisał...



Nie do końca kolego, bo jak sam wymieniłeś, "piramidy,chiński mur, Tadź Mahal ..." to są pamiątki po ich starożytnej kulturze/religi a naszą religią nie jest chrześcijaństwo. chrześcijaństwo to religia która do nas przyszła z bliskiego wschodu ( tak jak teraz idzie islam )
Chrześcijaństwo zrobiło wszystko żeby zatrzeć ślady po naszej słowiańskiej/pogańskiej kulturze i religii.
M.in własnie na miejscu kultu pogańskich wierzeń stawiali takie katedry jak nore dame
Więc sorry ale nie zgadzam sie z Tobą

pve11

2019-04-15, 22:23
Abraxus napisał/a:

Na marginesie należy dodać, że trochę mało wszechmogaca ta bozia skoro nie uratowała przed zniszczeniem jednej z najwspanialszych świątyń na świecie.



Ale ty musisz mieć pusto między uszami, ja pie**ole.

bigoslaw_lyzka_von_wood

2019-04-15, 22:27
crossdressphyxia napisał/a:

Jakoś do kościoła nie chodzę, ani wierzący zbytnio nie jestem. Ale powiem szczerze,szkoda mi jak sk***ysyn tego budynku. Nie dlatego, bo symbolizuje wiarę katolicką, ale, że architektonicznie jest wspaniały. Gotyckie budynki zawsze budziły we mnie respekt swoimi zdobieniami i pewną surowością. Tu chodzi o to, że budowali ją 180 lat i nagle w przeciągu godzin zamienia się w gruz. Wyj***ne mam na ten zniszczony już kraj, ale jednak tego symbolu jest mi żal.
Ale sadolowi obrońcy białej rasy pokazują swoją zajebistą postawę w tym momencie. j***ć imigrantów, Erłope nam niszczom, alaha nam chcom wcisnonć! Płonie jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków Europy, taka kolebka chrześcijaństwa, to szydzą. Obory i stodoły na tych waszych wsiach mają dla was większą wartość, ciemniaki.



j***ć allaha i tę jego świnie mahuda.

Dymuś

2019-04-15, 22:36
@crossdressphyxia

Ej ale od wsi to się odpie**ol

Taz

2019-04-15, 22:39
Doszukujecie się spiskowych teorii a jak dla mnie to po prostu przy renowacji pracowało kilku „inteligentów”, widzieliśmy wiele filmików z efektami ich „pracy”.
Jakiś wątpliwej karnacji jegomość, który pewnie ledwie co wysiadł z pontonu, został zatrudniony, a raczej udawał ze pracuje, wiec udając sp***olil z tak koncertowym efektem.

artur_sz13

2019-04-15, 22:42
Teraz ksiądz w TVP INFO powiedział że we Francji pracują do 17, 17:30 a ona się zajęła o 19:00, jak powiedział w godzinach szczytu kiedy do katedry najtrudniej dojechać

mesjans

2019-04-15, 22:46
Presty napisał/a:

Notre Dame to jeden z symboli cywilizacji, która zbudowała ten świat.
To taki sam, ale europejski monument jak piramidy, Wenecja, Koloseum, Luwr, chiński mur, Czarny Kamień , Zakazane Miasto, Tadź Mahal i inne dowody człowieczeństwa, prostaku.
Wiem, że to inne niż disco polo, twój golf II czy jabcok za sklepem pity, ale wierz mi, są inni ludzie o innych wartościach.
Cały cywilizowany świat, niezależnie od religii teraz boleje.
Lem o Tobie pisał...



Może i jest symbolem cywilizacji ale nie wszystkim ten symbol może się podobać w sensie funkcji tego budynku. Z punktu architektonicznego żal mi jest tego budynku bo bardzo mi się podobał ale rozumiem że komuś ten budynek wisi i powiewa, jak i piramidy i wiele innych budynków które swoją funkcją nie wniosły żadnego dobrobytu dla ludzkości oprócz tego że są i fajnie wyglądają. A co do tego cytatu Lema choć niesie dużo prawdy to nie ma zbytnio dowodów że on to powiedział, taki tam tekst w stylu Paulo Coelho.

lilmuzynio

2019-04-15, 22:48
Jaki przypadek??? W ciagu kwadransa zajmuje sie caly dach poteznego budynku. Ktos to podpalil.

MadeInRussiaTV

2019-04-15, 23:04
Na miejscu tej pięknej katedry która tak ładnie płonie i nikt k***a NIKT jej nie gasi tak aby ją uratować, powstanie duży Meczet ze złotą kapsułą...
To jest k***a koniec Francji czas na Emiraty Arabskie Francji...
Dołączyły do Szwecji i dawno skażonej ludzkim syfem Niemiec...
Brenton Tarrant "ten co rozj***ł tych brudasów w Nowej Zelandii" napisał w swoim manifeście że ostatnią ostoją Chrześcijan będzie Polska lub Białoruś, dwa najczystsze etnicznie państwa na świecie.
Kolejne państwo które skończy jak wymienione wyżej będzie to Norwegia, gdzie już teraz przebywa ponad 2 mln muzułmanów...
Dlatego wole żeby u nas byli Ukraińcy niż przyszli terroryści.

mygyry

2019-04-15, 23:05
Od dzisiaj nowa seria gry o tron, przypadek? :amused: