18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pożar Katedry w Notre Dame

aggo • 2019-04-15, 20:27

Czyżby był to znak upadku Francji? :samoboj:

~Angel

2019-04-15, 21:27


Płonie kawał historii i nie chodzi mi o KK ale o dzieła sztuki, architekturę - ogroma strata.

pazuzu

2019-04-15, 21:28
PonySona napisał/a:

Boże wybacz mu, bo nie wie co pisze...



lepiej niech Twój "buk" wybaczy swoim pedofilom w kościele

PieronJasnySzlag

2019-04-15, 21:36
b0r000 napisał/a:

Jak obstawiacie?
Debil przy pracy, podejrzany etnicznie, żółte kamizelki, antifa czy może komuś sie zamarzyła kasa z odszkodowania?
Ja stawiam na odszkodowanie.


Jeśli dodamy fakt że od pewnego czasu kościoły we Francji są plądrowane i podpalane przez antife i islamistów do faktu że KK jest jedną z głównych przeszkód lewicy w upodleniu człowieka to wychodzi że to poprostu kolejny etap wprowadzania komunizmu.

Żołte kamizelki to przedewszystkim klasa średnia która jedynie ściera się z policją więc ich bym w to nie mieszał.

Przykry widok. Symbole europejskiej kultury upadają. Widmo krąży po europie...

r061071

2019-04-15, 21:40
mam pewne info jakis dindu z ciapkiem uzyli palnika do ciecia metalowych elementow w celu zajarania skreta jesli informacje sie potwierdza wladza zapowiedzialy egzekucje na tych zloczyncach sredniowiecznym zwyczajem czyli wlanie roztopionego olowiu w czarny otwor kazdego z nich dziekuje za uwage

saves

2019-04-15, 21:45
Może jakiś deweloper ma chętkę na miejsce? :)

kamspark26

2019-04-15, 21:46
Budrys2000 napisał/a:

może jakby płonął pobliski warzywniak, to by mi było smutno
a tak, to mam wyj***ne, jak to mówi dzisiejsza młodzież



Po liczbie z Twojego Nicku widać wszystko...

:roll:

Presty

2019-04-15, 22:03
pazuzu napisał/a:

I ch*j niech płonie, cała ta katedra to symbol wyzysku , obłudy i pychy kościoła katolickiego



Notre Dame to jeden z symboli cywilizacji, która zbudowała ten świat.
To taki sam, ale europejski monument jak piramidy, Wenecja, Koloseum, Luwr, chiński mur, Czarny Kamień , Zakazane Miasto, Tadź Mahal i inne dowody człowieczeństwa, prostaku.
Wiem, że to inne niż disco polo, twój golf II czy jabcok za sklepem pity, ale wierz mi, są inni ludzie o innych wartościach.
Cały cywilizowany świat, niezależnie od religii teraz boleje.

Lem o Tobie pisał...




Wiewór

2019-04-15, 22:04
Absolutna tragedia. Bezcenny zabytek :( pisze to jako antyteista i antyklerykal.
Na marginesie należy dodać, że trochę mało wszechmogaca ta bozia skoro nie uratowała przed zniszczeniem jednej z najwspanialszych świątyń na świecie.

Catchcart

2019-04-15, 22:05
Któż opłakać godnie może

RzezniaZmasarnia

2019-04-15, 22:09
crossdressphyxia napisał/a:

Jakoś do kościoła nie chodzę, ani wierzący zbytnio nie jestem. Ale powiem szczerze,szkoda mi jak sk***ysyn tego budynku. Nie dlatego, bo symbolizuje wiarę katolicką, ale, że architektonicznie jest wspaniały. Gotyckie budynki zawsze budziły we mnie respekt swoimi zdobieniami i pewną surowością. Tu chodzi o to, że budowali ją 180 lat i nagle w przeciągu godzin zamienia się w gruz. Wyj***ne mam na ten zniszczony już kraj, ale jednak tego symbolu jest mi żal.
Ale sadolowi obrońcy białej rasy pokazują swoją zajebistą postawę w tym momencie. j***ć imigrantów, Erłope nam niszczom, alaha nam chcom wcisnonć! Płonie jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków Europy, taka kolebka chrześcijaństwa, to szydzą. Obory i stodoły na tych waszych wsiach mają dla was większą wartość, ciemniaki.



Zalogowałem się, by dać Tobie piwo.
Cóż więcej napisać..
Sprawka kogoś, jakiego wyznania ?
Czas MOŻE pokaże..

artur_sz13

2019-04-15, 22:11
Jakiś korespondent TVP Polonia w rozmowie telefonicznej w TVP INFO powiedział że nie wierzy w przypadek i że słyszał jak mówiono, że chodziły wcześniej słuchy że coś ma się stać z katedrą, ale redaktor nie pociągnął tego tematu...

Skłaniam się ku jego poglądowi, że ciężko wierzyć tu w przypadek, i z całym "szacunkiem" do antify raczej ich bym o to nie podejrzewał...

pankruk

2019-04-15, 22:11
Stawiam na prowokację służb celem skompromitowania tzw. żółtych kamizelek. Z drugiej strony to dziwne bo same żółte kamizelki to też efekt sprytnej gry służb specjalnych, wygląda na to, że we Francji jakieś dwie duże frakcje walczą między sobą o wpływy.