topic

powstanie warszawskie

peniseusz • 2010-08-02, 18:50
Cytat:

historie należy przypominać aby jej nie zapomniećzagraniczny dokument

The Century of Warfare, tu pisze że brytyjski, a tu że produkcji usa

wypowiedz historyka

Od Mieszka I Do Jana Pawla II - Kompaktowa Historia Polski, ISBN 8311102414, 2005,
klik po więcej fragmentów.


nawet strzelano z katapulty, na szczęście nie krowami :)


(Bron Wojska Polskiego 1939-1945: Wojska Lądowe, Andrzej Zasieczny, Alma-Press 2006, ISBN 837020354X

no i Polacy przejęli czołg :)


oprócz tego jeszcze zaj***li niemcom pojazd opancerzony i niszczyciel czołgów.
stąd pewnie stereotyp polaka złodzieja na zachodzie :DRzeź Woli

pielęgniarki zgwałcone, wszyscy zabici: 30 000 cywili - największa masakra w europie podczas WW II

Osprey Campaign 205 - Warsaw 1944: Poland's Bid for Freedom ; Robert Forczyk, Peter Dennis, Osprey Publishing, 2009, ISBN 1846033527

wikipedia podaje:
Cytat:

Rzeź Woli to masowa eksterminacja ludności cywilnej w dzielnicy Wola w dniach 5-7 sierpnia[1][2] 1944 podczas powstania warszawskiego, kiedy to zamordowanych zostało ok. 59 400 osób[1]. Towarzysząca ofensywnym działaniom sił niemieckich pod dowództwem Heinza Reinefartha, rzeź Woli miała być wykonaniem rozkazu Adolfa Hitlera o stłumieniu powstania i zniszczeniu Warszawy.
później dorzucę mapki

stud3nt

2010-08-04, 16:48
Magik2501 i Gszysztow --> wracać do domu po mózgi.

Wygraliśmy kupę wojen i bitew, a co świętujemy i upamiętniamy? Grunwald i... czasem ktoś powstanie wielkopolskie wspomni. Poza tym - upamiętniamy same klęski właśnie. 1 wrzesień, Powstanie Warszawskie, dwa pierwsze powstania śląskie, powstanie Listopadowe, Styczniowe, Insurekcja Kościuszkowska (i w ogóle cały XVIII wiek) to jedno wielkie pasmo dymania państwa polskiego. Nikt nie pamięta o Kircholmie, Chocimiu, Oliwie, Beresteczku itp., nawet wjazd na Moskwę bardziej upamiętnili Rosjanie, niż my.

Rok 1920 byłby również jedną wielką klęską, kiblem i pogromem, gdyby Tuchaczewski był choć w połowie taki genialny, za jakiego go uważają, a Sralin nie poskąpił mu swojej kawalerii. To był naprawdę niesamowite szczęście plus nieprzeciętne umiejętności polskich dowódców. Całość została zresztą potem dokumentnie sp***olona przez dumnych pojebów, którzy kazali Wąsikowi się pie**olić, zamiast z nim współdziałać. Rumunia, Węgry, Finlandia - oni współpracowali i źle na tym nie wyszli. A my moglibyśmy zażądać więcej ustępstw i korzyści (mieliśmy w miarę dobrą armię i strategiczne położenie). Ale nieeee, Beck najpierw się postawił, a potem tchórzliwie sp***alał w te pędy do Rumunii. Mówiąc zrozumiałym dla was dwóch językiem: Polska w 1939 była kurduplem, który wk***ił dwóch nasterydowanych byczków. Zamiast pomocy od Żabojadów i Herbaciarzy dostaliśmy wała.

adam_małysz_bejbe

2010-08-04, 18:27
Stud3nt ch*j z powstańcami i krzyżem, ale po jakiego diabła wrzucasz tutaj nam k***a twoje 30 cd "brązowego złota"? pie**olnij się w cember i jeszcze raz przeczytaj co to jest sadistic.pl (...) I co? Już wiesz? (...) - nie k***a nie jest to portal dla harcerzy broniących krzyża i pedofilskiej wiary. WYpie**alAJ!!!!!!!!!

chrupekk

2010-08-04, 21:48
do autora - popatrz, nameczyles sie w ch*j, a wystarczylo wrzucic jakis suchar lub zwierze bez nogi a mialbys ze 300 piw

peniseusz

2010-08-05, 03:42
chrupekk napisał/a:

do autora - popatrz, nameczyles sie w ch*j, a wystarczylo wrzucic jakis suchar lub zwierze bez nogi a mialbys ze 300 piw


no przecież dla piw tego nie wstawiłem
wszyscy narzekają na 'dowc**y gimnazjalne' i chciałem wrzucić coś 'mądrzejszego' ale widzę że jakoś bez entuzjazmu

666mario666 napisał/a:

Stud3nt ch*j z powstańcami i krzyżem, ale po jakiego diabła wrzucasz tutaj nam k***a twoje 30 cd "brązowego złota"? pie**olnij się w cember i jeszcze raz przeczytaj co to jest sadistic.pl (...) I co? Już wiesz? (...) - nie k***a nie jest to portal dla harcerzy broniących krzyża i pedofilskiej wiary. WYpie**alAJ!!!!!!!!!sam przeczytaj kretągu:

Cytat:

1.3. Sadistic.pl jest serwisem rozrywkowym, jednak Użytkownicy, pisząc w odpowiednich działach, mogą poruszać wszystkie ich nurtujące tematy.Cytat:

4.2 Nie należy używać CAPSLOCKa.


http://www.sadistic.pl/regulamin.htm

wnoszę o ukaranie tego trola za darcie ryja

Ra...........og

2010-08-05, 08:44
penisariusz, musisz pogodzić się że dzieci w gimnazjum mają negatywne odczucia co do historii, im sie ten temat zes zkoła kojarzy, a przeciez są wakacje. Poza tym na narzekanie userów którym zawsze coś nie pasuje trzeba się po prostu uiodprnić i mieć wyj***ne

(L)uxus

2010-08-05, 14:33
wspolczuje co niektorym uzytkownikom sadistica bo chyba mieli bardzo smutne dziecinstwo albo jeszcze maja i rodzice ich bardzo nie kochaja czytajac to co pisza.
co do powstania to uwazam ze to byl dobry ruch bo lepiej walczyc niz jak tchorze siedziec ic zekac na wybicie przez jakies niemieckie scierwa, trzeba miec duzo odwagi i byc patriota zeby poswiecic swoje zycie w obrone miasta.

a ten jebniety od tych wpisow od "pedalskiej wiary i pedalskich kosciolow" to powinien chyba sobie isc zmarszczyc freda bo strasznie sie napina

Smoke25

2010-08-05, 23:41
ad. "Od Mieszka I Do Jana Pawla II" na początku mowa o bohaterskich 10-12 latkach,podobnie jak teraz w krajach muzułmańskich młodzi na zdjęciach z kałasznikowem

B...........g

2010-08-06, 10:20
Smoke25 napisał/a:

Od Mieszka I Do Jana Pawla II" na początku mowa o bohaterskich 10-12 latkach,podobnie jak teraz w krajach muzułmańskich młodzi na zdjęciach z kałasznikowemSłuchałem tego.
Historyk mówiący o tym okresie mówi ciekawie, nie wiem jak to ma się do prawdy.
To wada historyków, przeświadczenie o poprawności swoich sądów.

Co do powstania warszawskiego, Student nie wiem co Twoja wypowiedź ma wspólnego z powstaniem, mówi raczej o przyczynach wojny.

A reszcie polecam "Powstanie Warszawskie" Ciechanowskiego (?), co by nie gadać głupot.