18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Powrót żydostwa do Polski

KlinikaAborcyjna • 2013-03-24, 13:04


Sprowadzenie trzech milionów Żydów do Polski i hebrajski językiem urzędowym. Kasandryczne wizje z antysemickich broszurek? Nie, to postulaty lidera Krytyki Politycznej Sławomira Sierakowskiego.

Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce (ROŻwP) to inicjatywa Yael Bartany, żydowskiej reżyserki, która w 2011 r. reprezentowała Polskę (sic!) na festiwalu sztuki nowoczesnej Biennale w Wenecji . Na stoisku naszego kraju można było obejrzeć filmową trylogię tej autorki opowiadającą o losach ruchu, który za cel postawił sobie sprowadzenie do Polski społeczności żydowskiej. W ostatniej części trylogii lider grany przez Sławomira Sierakowskiego ginie w zamachu. Jego śmierć ma się stać kamieniem milowym dla działalności całego ruchu.

Społeczna i polityczna funkcja sztuki

Okazuje się, że nie jest to tylko filmowa fikcja. Związany z Krytyką Polityczną Artur Żmijewski (nie mylić z tak samo nazywającym się aktorem) dostrzega przy tej okazji „społeczny i polityczny skutek sztuki”. ROŻwP zaczyna bowiem nabierać jak najbardziej realnych kształtów.
Ruch od artystycznych fantazji szybko przeszedł do formułowania konkretnych postulatów. Liderem, podobnie jak w filmie jest Sławomir Sierakowski. Oto co lewacki ideolog pisze na stronie ROŻwP:
Oto moje propozycje zmian w Polsce:
1. Polskie obywatelstwo dla wszystkich imigrantów.
2. Podatek „reintegracyjny” pokrywający koszty sprowadzenia 3.3 miliona Żydów do Polski.
3. Hebrajski jako drugi oficjalny język w Polsce.
4. Wypowiedzenie konkordatu.
5. Izba Mniejszości zamiast Senatu.
Sierakowski podkreśla, że jego idea tylko pozornie jest utopijna. Wierzy, że z zaangażowaniem, wzajemnym zaufaniem i jednością jego Ruch jest w stanie „dać marzeniom demokratyczny mandat ”.
Manifest Ruchu zaczyna się słowami:
Chcemy wrócić!
Nie do Ugandy, nie do Argentyny, nie na Madagaskar, nawet nie do Palestyny.
Tęsknimy za Polską, ziemią naszych przodków.

Lewicowe fanaberie?

W połowie maja w Berlinie odbył się kongres ROŻwP. Wśród gości profesorowie, artyści , publicyści. Polskę reprezentowało głównie środowisko Krytyki Politycznej. Czy ów ruch ma szanse stać się czymś więcej niż fanaberią kawiorowej lewicy? Wydaje się, że nie należy zupełnie go bagatelizować. ROŻwP znakomicie wpisuje się bowiem w trend promowania żydowskiej kultury i historii w Polsce. Rozliczne festiwale żydowskie, powstające w Warszawie ogromne Muzeum Żydów Polskich, oddzielne jednostki naukowe zajmujące się tylko badaniem historii i kultury żydowskiej – a wszystko to w kraju, w którym narodowość żydowską deklaruje około tysiąca osób. Jednocześnie izraelscy Żydzi coraz częściej (z powodzeniem) starają się o polskie paszporty. Wobec niestabilnej sytuacji na Bliskim Wschodzie, gdzie Izrael sukcesywnie traci sojuszników, napływ Żydów do Polski przestaje brzmieć jak abstrakcja.

Zakoszone z Narodowcy.net

Kiedyś śmiano się z walki pedałów o swobody dziś to już fakt a zatem może trzeba dać żydkom do zrozumienia że w Polsce nie mają czego szukać ?

Plecionkarz

2013-03-24, 15:16
No to zajebista kolej rzeczy. Pierw żydzi dorobili się czyimś kosztem majątków. Potem wyłudzili gigantyczne odszkodowania za to że je opuścili a teraz chcą ot tak sobie wrócić jakby szli na swoje. Ten cały zj***ny Izrael to kraj pasożytów powstał dzięki wyłudzeniu cudzych pieniędzy, czyjejś ciężkiej pracy i angażowaniu w wojny innych krajów bo przecież sami ginąć na swoich wojnach nie raczą.

JA...........or

2013-03-24, 15:18
@Songo Master

A ja slyszalem ze twoj dziadek to w Wermachcie sluzyl mimo ze byl zydem.
Pewnie dal dupy aby go wzieli..

kemcia

2013-03-24, 15:32
proponuje dodac punkt 6 na temat ponownego uruchomienia pryszniców w Auschwitz i jestem za

taos

2013-03-24, 15:45
no i znowu pie**olenie jacy to żydzi są źli.
Chcą przyjeżdzać niech wpadają, nie ma problemu. Ale nie będziemy zmieniać języka ani k***a nic w państwie!

Jumbastyczny

2013-03-24, 15:52
Mają swoją ziemię obiecaną, nie mają czego tu szukać

Loaloa

2013-03-24, 16:00
W sumie ten pomysł nie jest taki zły. Mogliby zająć kierownicze stanowiska. Polska automatycznie zyskałaby znaczenie na arenie międzynarodowej, tępe antysemickie polactwo siedziałoby w więzieniach, katole przestaliby się panoszyć jak u siebie, buraczani politycy przestaliby kompromitować Polskę w oczach świata. Jeśli komuś nie pasowałoby to mógłby wyjechać i najlepiej nigdy nie wracać. Ech, rozmarzyłem się...

Gracjan

2013-03-24, 16:02
:ks_homer:

Kur*a takich bzdur wieki temu nie czytałem.. żadnego powrotu nie będzie, to Sierakowski i jakieś stare żydowskie babsko sobie zrobili postulat i kampanie o powrocie żydów do polski

1300MHz

2013-03-24, 16:03

Songo Master

2013-03-24, 16:10
JADoktor napisał/a:

@Songo Master

A ja slyszalem ze twoj dziadek to w Wermachcie sluzyl mimo ze byl zydem.
Pewnie dal dupy aby go wzieli..



I za co ta obraza człowieku nic Ci nie zrobiłem? Jesteś dziwny wylej swój jad na nieżywym przedmiocie. Tacy prowokatorzy jak Ty nie powinni tutaj pisać.

kucma19

2013-03-24, 16:15
k***a bongman, zamknij sie juz z tym zydostwem, twoje argumenty sa naprawde typowo zydowskie i mama nadzieje ze nie jestes rudy. to powiedz mi u ciebie w domu sa szczury czy koty? moze cie zdziwie ze u mnie nie ani szczurów ani ktotow i nie musze wybierac jedna z dwóch opcji bo wybralem trzecia, nie chce ani zydow ani muslimow i nie musze wybierac miedzy dwoma opcjami i wybieram trzecia opcje. Jestes spoko gosc do puki wypowiadasz sie na wszystkie tematy do momentu jesli chodzi o religie. tak jak z cejrowskim, fajnie opowiada ale jak chodzi o religie to szlag mnie jasny trafia. Zydzi do pieca! Tyle w temacie

ma...........on

2013-03-24, 16:21
"Nie do Ugandy, nie do Argentyny, nie na Madagaskar, nawet nie do Palestyny.
Tęsknimy za Polską, ziemią naszych przodków."

Jakiś k***a przodków?

Plecionkarz

2013-03-24, 16:27
Loaloa napisał/a:

W sumie ten pomysł nie jest taki zły. Mogliby zająć kierownicze stanowiska. Polska automatycznie zyskałaby znaczenie na arenie międzynarodowej, tępe antysemickie polactwo siedziałoby w więzieniach, katole przestaliby się panoszyć jak u siebie, buraczani politycy przestaliby kompromitować Polskę w oczach świata. Jeśli komuś nie pasowałoby to mógłby wyjechać i najlepiej nigdy nie wracać. Ech, rozmarzyłem się...



Niech zgadnę: ojciec cię obrzezał zębami, że taką głupią gadkę masz? Jakby żydzi byli w Polsce stałoby się w końcu to co w palestynie, a te więzienia o których mówisz to zapewne obozy koncentracyjne te na kształt izraelskich. Żydzi są gorsi od nazistów ze swoimi ideologiami i chorymi zapędami.

ChivoloConchetumare

2013-03-24, 16:38
Loaloa napisał/a:

W sumie ten pomysł nie jest taki zły. Mogliby zająć kierownicze stanowiska. Polska automatycznie zyskałaby znaczenie na arenie międzynarodowej, tępe antysemickie polactwo siedziałoby w więzieniach, katole przestaliby się panoszyć jak u siebie, buraczani politycy przestaliby kompromitować Polskę w oczach świata. Jeśli komuś nie pasowałoby to mógłby wyjechać i najlepiej nigdy nie wracać. Ech, rozmarzyłem się...



Mam rozumieć, że z uśmiechem na ustach, z własnej kieszeni płaciłbyś na to żeby przyjechało tutaj 3.3 miliona żydów?

Kwadrans

2013-03-24, 16:41
Pożyczki na procent to przecież wymysł żydów. Dawniej nie było czegoś takiego jak inflacja czy procent od pożyczek. Co ciekawe, żydostwo same sobie pożycza bez procentow.

Koniec Świata

2013-03-24, 17:13
Lepiej żeby Polską rządzili Żydzi albo Niemcy niż wolacy, którzy wszystko zamienią w ruinę i siedlisko robactwa - opinia Polaka.