18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Powrót zwalonej gruchy...

Halman • 2022-12-17, 05:49

jak przełączysz obroty to uratujesz sytuację...

vladok

2022-12-17, 06:12
Zj***ł sztuczną grawitację

mazga50

2022-12-17, 07:33
Gdy "gr*cha" kręciła się w lewo, beton gromadził się po lewej stronie (kierowcy). Odwrócenie obrotów równa się z automatu wyładunkowi betonu (półpłynny beton ma konsystencję gęstego błota), który "wspina się" po umieszczonej wewnątrz spiralnej prowadnicy do wylotu. Jednak beton również przemieszcza się na prawą stronę pojazdu (pasażera), a to właśnie prawe tylne koło wpadło w dziurę/zsunęło się do rowu. Do tego bezwładność i katastrofa gotowa.

barni123pl

2022-12-17, 07:48
skośnooki chciał ręka przytrzymać gruchę ale mu z ręki się wyślizgnęła

KuKuKa

2022-12-17, 07:51
mazga50 napisał/a:

Gdy "gr*cha" kręciła się w lewo, beton gromadził się po lewej stronie (kierowcy). Odwrócenie obrotów równa się z automatu wyładunkowi betonu (półpłynny beton ma konsystencję gęstego błota), który "wspina się" po umieszczonej wewnątrz spiralnej prowadnicy do wylotu. Jednak beton również przemieszcza się na prawą stronę pojazdu (pasażera), a to właśnie prawe tylne koło wpadło w dziurę/zsunęło się do rowu. Do tego bezwładność i katastrofa gotowa.


Ciebie to chyba w tej gruszce bujali w dzieciństwie że tak ze szczegółami opisałeś co się tam dzieje.. Przecież widać na końcu że ziemia się pod nim urwała, powstał tzw. klin odłamu dlatego się wywrócił. Pracuje na maszynach budowlanych więc tak, jestem ekspertem :-P :-D

Lobo24

2022-12-17, 08:18
k***a jak zajebista kamera.

mariusz3pl

2022-12-17, 08:27
KuKuKa napisał/a:

Ciebie to chyba w tej gruszce bujali w dzieciństwie że tak ze szczegółami opisałeś co się tam dzieje.. Przecież widać na końcu że ziemia się pod nim urwała, powstał tzw. klin odłamu dlatego się wywrócił. Pracuje na maszynach budowlanych więc tak, jestem ekspertem



Zmiana obrotów gruszki przesuwa środek ciężkości. Tak się robi jak gruszka siada na jedną stronę i grozi przewróceniem albo co najmniej zaj***niem się po mosty.

To ja jestem ekspertem :ekspert:

Igorek95

2022-12-17, 09:44
KuKuKa napisał/a:

Ciebie to chyba w tej gruszce bujali w dzieciństwie że tak ze szczegółami opisałeś co się tam dzieje.. Przecież widać na końcu że ziemia się pod nim urwała, powstał tzw. klin odłamu dlatego się wywrócił. Pracuje na maszynach budowlanych więc tak, jestem ekspertem



Dobrze napisał, a ty pie**olisz i chciałeś się pochwalić że na budowie zapie**alasz. Gratulujemy!

S_Z_A_L_O_N_Y

2022-12-17, 09:58
KuKuKa napisał/a:

Pracuje na maszynach budowlanych więc tak, jestem ekspertem



Że masz papiery na operatora młotka budowlanego, to nie musisz się od razu chwalić.

killua

2022-12-17, 13:05
Ciekawe czy ktos byl w tym składziku na dole.

lysybog

2022-12-17, 17:12
KuKuKa napisał/a:

Ciebie to chyba w tej gruszce bujali w dzieciństwie że tak ze szczegółami opisałeś co się tam dzieje.. Przecież widać na końcu że ziemia się pod nim urwała, powstał tzw. klin odłamu dlatego się wywrócił. Pracuje na maszynach budowlanych więc tak, jestem ekspertem



No to ci powiem, że się na tym nie znasz. Kolega bardzo dobrze to opisał, od siebie dodam, że po zmianie kierunku obrotów większa część ciężaru zaczyna się przesuwać na tylną oś. To ja jestem ekspertem, bo kilka lat jeździłem gruchą i wiem. Gdyby nie zaczął wylewać, spokojnie mógłby odjechać, powinien to zrobić po pierwszym ruchu całego pojazdu, bo to w tym momencie było wiadomo, ze zaraz się osunie. Pracownik tu srogo doj***ł, na mój gust żaden kierowca betoniarki nie kontynuowałby wylewania jak już raz poczuł, że coś jest nie tak.

Tu masz foto z mojej przygody, na szczęście na strachu się skończyło, zanim zaczęliśmy wylewać, to dolaliśmy najpierw wody, żeby beton dodatkowo nie podjeżdżał do góry. Gdyby nie łańcuch z koparki, to bym się wyłożył.

Taka ciekawostka, gruszki europejskie kręcą się w inną stronę niż te z UK


smc

2022-12-17, 19:45
Przewrócila się, bo tak chciała i ch*j...

mazga50

2022-12-18, 01:31
KuKuKa napisał/a:

Ciebie to chyba w tej gruszce bujali w dzieciństwie że tak ze szczegółami opisałeś co się tam dzieje.. Przecież widać na końcu że ziemia się pod nim urwała, powstał tzw. klin odłamu dlatego się wywrócił. Pracuje na maszynach budowlanych więc tak, jestem ekspertem



Osunęła się, ale betonowóz jeszcze stał w miarę stabilnie. Dopiero zmiana kierunku obrotów przesunęła ciężar. To chyba 5 albo 7m³ czyli mała. Jeden kubik to 2200-2300 betonu, czyli powiedzmy 5 x 2,2 = 11 ton. Jak ci się tak 1/4 masy przesunie z lewej na prawą, i do tego bujnie się masą bezwładności, to nie ma zmiłuj.