18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Powrót do przyszłości w moim wydaniu

WritersNotDead • 2015-01-16, 17:18
Był piątek, jakoś środek lipca 2035 roku. Miałem 24 lata i jako świeżo upieczony magister seksuologii miałem za sobą pół roku pracy w zawodzie. Tej pamiętnej soboty postanowiłem, że czekający mnie wieczór spędzę tak, jak nigdy wcześniej- pójdę na imprezę. Stać mnie. Nie po to od początku etatu oszczędzam, żeby teraz nie pozwolić sobie na taką ekstrawagancję, myślałem sobie. W normalnych okolicznościach, na drugi dzień oczywiście szedłbym do pracy jednak na jutro przypadał najważniejszy i jednocześnie jedyny wolny od pracy w ciągu roku dzień- Dzień Niepodległości UE. Jako uprzywilejowany człowiek z wyższym wykształceniem kończyłem pracę godzinę wcześniej niż reszta niewyedukowanej gawiedzi, dlatego punkt 20 opuszczałem już biuro. Mijając bufet pracowniczy zaburczało mi w brzuchu. Przez ostatni miesiąc tryb hiperoszczędzania wiałem ustawione na „ON” dlatego zamiast jeść co drugi dzień tak, jak robili to wszyscy, posiłek spożywałem co dzień trzeci. Dzięki korporacyjnym zarobkom i tak mogłem robić to częściej niż raz na tydzień.

O pozwolenie na jednorazowy zakup alkoholu zatroszczyłem się już wcześniej. Zamiast kupować nielegalne, przemycane ze wschodu piwo i ryzykować wieloletnim więzieniem, po krótkiej bo 30 minutowej kontroli dokumentów i rewizji w pełni legalnie wkroczyłem do sklepu monopolowego i za równowartość miesięcznych zarobków stałem się przeszczęśliwym posiadaczem dwóch owocowych piw o mocy 2,5%, za które zapłaciłem oczywiście dowodem osobistym wydanym przez Centralny Bank UE (nie chciałbym mieć problemów). Byłem tak szczęśliwy, że trasę do mieszkania pokonałem biegiem. Mieszkałem wtedy w dystrykcie 3, w całości przeznaczonym dla pracowników korporacji. Na swoje osiedle o oryginalnej nazwie Gehause 7 wkraczałem w akompaniamencie zachodu słońca. Pamiętam ten szczegół, dlatego że słońce zachodziło dokładnie nad blokiem, w którym mieszkałem, a różowa poświata jaką rzucało doskonale komponowała się z fasadą bloku, pomalowanego w kolory tęczy. Wiatru nie było wcale, dlatego flagi wiszące na masztach, przedstawiające 40 gwiazdek na ciemnoniebieskim tle leniwie zwisały ze swoich masztów. Piękny widok.

Bałem się stanu, w jakim będę po piwach, jednak na przekór całemu światu poradziłem sobie z nimi bardzo szybko bo w niecałe 2 godziny. Wbrew wszelkim mitom smakowały całkiem dobrze i umiliły mi oglądanie nowego, pokrzepiającego programu w Telewizji Europa pt. Wszyscy jesteśmy przeciętniakami . Byłem zwarty i gotowy, by wyruszyć na przygodę swojego życia. Każdy obywatel landu Polska pracujący w korporacji , miał prawo do jednej wizyty w dystrykcie nr 1 rocznie. Większość wykorzystywała go do tego, by na własne oczy podziwiać styl życia Panów firm, w których pracowali, ze mnie jednak przebiegła bestia- wykorzystam go do wyjścia na imprezę, myślałem sobie. Szaleństwo do późna wiązało się oczywiście z porannym odczuwaniem braku snu, czego nie robi się jednak dla takich wrażeń! W razie czego mam zapas nowego europejskiego hitu- bez kofeinowej kawy, nie powinienem mieć więc problemu w jutrzejszym, obowiązkowym udziale w całodziennej paradzie równości i homoseksualności na ul. Aleje Europejskie. Kocham życie w nowoczesnej Europie!

uho82

2015-01-16, 17:52
straszne masz te sny, zmień dilera może będzie lepiej

~Beny

2015-01-16, 18:28
Yyy, wiecej?

hudziel

2015-01-16, 18:38
Zacny tekst. Zasmucił mnie. Idę się nawalić póki piwo ma jeszcze powyżej 2.5%

WritersNotDead

2015-01-16, 19:48
benykuleczka84 napisał/a:

Yyy, wiecej?



Będzie zainteresowanie, będzie więcej :)

WujekMajkel

2015-01-16, 22:18
Prawdziwe realia 2035 roku :
Wstałem rano, poszedłem pod ambasadę randomowego kraju. Krzyknąłem :
- Allah Akbar !
Jeb.

Lordzik92

2015-01-16, 23:19
Czasy myślozbrodni nadchodzą...

Luqas95

2015-01-17, 01:13
z seksuologi nie ma magistara
to lekarska specka

I przez to potknięcie kolego zj***leś na robocie

embeno

2015-01-17, 07:12
Up

A skąd wiesz z czego będzie magister w 2035 ? Widać, że czytasz ze zrozumieniem.

A opowiadanie z przyszłości nie napawa optymizmem niestety...

achujciwcycki

2015-01-17, 10:13
WritersNotDead napisał/a:

za które zapłaciłem oczywiście dowodem osobistym wydanym przez Centralny Bank UE



trochę z p*zdy. nie wiem czy w Twoim świecie miało się płacić dowodem, jeśli tak, to sorry.

a poza tym przesadzasz. Polska to kraj, w którym każdy polityk zmierzył się już pewnie z tematem: podniesienie akcyzy vs. niepokoje społeczne

chyba ty

2015-01-17, 12:58
Zupełnie jakbym czytał fragment książki pt. "rok 1984"...

calkilove

2015-01-17, 13:04
Ale p*zdowate pie**olenie :v

Hagrid

2015-01-17, 13:35
k***a, jak Orwell normalnie

defcon1

2015-01-17, 13:47
Akompaniamencie zachodu słońca... no ciekawe odkąd to zachód słońca wydaje jakiś dźwięk?