18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Powodzie w Chinach

Barnellini • 2020-06-27, 11:37
Z założenia to nie miał być wodospad. W chinach są właśnie największe powodzie od 50 lat.


ddss

2020-06-27, 11:43
Przesrane, dosłownie ludzie co tam utkwili byli mocno posrani.


żmij

2020-06-27, 11:43
Nieźle im się powodzi.

Tomasz_Dąb

2020-06-27, 12:21
A u nas dalej susza i nie dyskutuj

chorym

2020-06-27, 12:51
ddss napisał/a:

Przesrane, dosłownie ludzie co tam utkwili byli mocno posrani.



co swiadczy o kolorze wody :D :D :D

marcinskrzysinski

2020-06-27, 15:59
Na filmie widać że , Chińczyki wszystko podrobią nawet Wodospad Niagara...

Silverface

2020-06-27, 16:06
Co jak co, ale widoki to ładne.

Tryper

2020-06-27, 16:39
Przepiękny widok, mógłbym tam tonąć.

andrzejrobert75

2020-06-27, 16:42
U nas na podkarpaciu z rozmachem uruchomili oczko plus.

Toffik36

2020-06-27, 16:46
Tomasz_Dąb napisał/a:

A u nas dalej susza i nie dyskutuj



Susza po zapowiadanej zimie stulecia

:mrgreen:

ja...........87

2020-06-27, 17:55
"Obecnie obawy dotyczące Zapory Trzech Przełomów koncentrują się na jej możliwościach powstrzymywania powodzi. Jak podaje Asia Times Financial, władze elektrowni wskazują jednoznacznie, że pojemność zbiornika zapory jest ograniczona i nie należy liczyć, że jednostka poradzi sobie z takim napływem wody. Problemy potęguje fakt, że silny opad deszczu ma miejsce w górze zbiornika Trzech Przełomów.

W niepokojącym tonie wypowiada się cytowany przez Taiwan News chiński hydrolog Wang Weiluo, który ostrzega, że konstrukcja tamy może nie wytrzymać naporu wody. Naukowiec zarzuca Trzem Przełomom zbyt niską jakość kontroli wytrzymałościowej. Wang podkreślił, iż zerwanie zapory miałoby katastrofalne skutki, a mieszkająca w dole rzeki ludność powinna być przygotowana do natychmiastowej ewakuacji.

Media wychodzące pod auspicjami Chińskiej Partii Komunistycznej pokroju Global Times uspokajają: plotki dotyczące ryzyka przerwania Zapory Trzech Przełomów nie mają potwierdzenia w faktach. Spółka będąca operatorem jednostki ma monitorować sytuację na bieżąco."

https://www.energetyka24.com/potezne-powodzie-w-chinach-zapora-trzech-przelomow-w-niebezpieczenstwie-komentarz

Mnie chińskie media uspokoiły. A was?

przewodnik_elektryczny

2020-06-27, 20:22
Mnie też . Media w krajach komunistycznych zawsze słynęły z rzetelności i obiektywności. Klasycznym przykładem jest radziecka gazeta Prawda, która jednak z jakiegoś niewyjaśnionego powodu przestała się ukazywać

robsonx79

2020-06-27, 21:30
Od lat zbyt mocno regulują rzeki i budują miasta w miejscach z dupy. Wycięli roślinność, stepowieją, wiatry im do miast pyłu nanoszą. Poczytajcie, co w latach 50-tych zrobili z wróblami i jakim głodem to się zakończyło. Mają coś takiego, jakby chcieli przyrodzie pokazać, że są lepsi...

AdamBrown

2020-06-27, 22:24
jaku87 napisał/a:

"Obecnie obawy dotyczące Zapory Trzech Przełomów koncentrują się na jej możliwościach powstrzymywania powodzi. Jak podaje Asia Times Financial, władze elektrowni wskazują jednoznacznie, że pojemność zbiornika zapory jest ograniczona i nie należy liczyć, że jednostka poradzi sobie z takim napływem wody. Problemy potęguje fakt, że silny opad deszczu ma miejsce w górze zbiornika Trzech Przełomów.
W niepokojącym tonie wypowiada się cytowany przez Taiwan News chiński hydrolog Wang Weiluo, który ostrzega, że konstrukcja tamy może nie wytrzymać naporu wody. Naukowiec zarzuca Trzem Przełomom zbyt niską jakość kontroli wytrzymałościowej. Wang podkreślił, iż zerwanie zapory miałoby katastrofalne skutki, a mieszkająca w dole rzeki ludność powinna być przygotowana do natychmiastowej ewakuacji.
Media wychodzące pod auspicjami Chińskiej Partii Komunistycznej pokroju Global Times uspokajają: plotki dotyczące ryzyka przerwania Zapory Trzech Przełomów nie mają potwierdzenia w faktach. Spółka będąca operatorem jednostki ma monitorować sytuację na bieżąco."
Mnie chińskie media uspokoiły. A was?



Mnie też uspokoiły, Oni wogóle działają uspokajająco na cały świat, jeśli chodzi o koronowirusa też mnie uspokoili :D

Stachu81

2020-06-28, 09:25
żmij napisał/a:

Nieźle im się powodzi.



Nie mogą powiedzieć, że im się nie przelewa.