18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Powiadomienie o aktualizacji Windows10

~Faper Noster • 2015-12-26, 23:50
Pewnie większość z korzystających z Windows 7/8 odczuwa irytację z powodu powiadomienia o możliwości aktualizacji do Windows 10, jednak nie na tyle by aktywnie szukać w sieci informacji co z tym fantem zrobić.

Dla leniwych tutorial:
1) wchodzimy w Panel sterowania -> Programy i funkcje -> zainstalowane aktualizacje
2) usuwamy aktualizację nr KB3035583
3) po restarcie wchodzimy w Windows Update i ukrywamy w.w. aktualizację.

Gotowe!

OK, wiem że to może nie miejsce dedykowane poradom IT, ale informacja może być dla dużej grupy ludzi ciekawa

Zizu Ziomek

2015-12-27, 00:00
Taką listę znalazłem kiedyś:
KB3014460 – affects windows 8 only
KB3075851 – makes “improvements” to the windows update client (really just more Win10 bullshit)
KB3035583 – pitches the free Windows 10 upgrade
KB2922324 – (reportedly pulled, uninstall it anyway if already installed)
KB2952664 – prepares system for upgrade to Windows 10 (sends a bunch of telemetry data to M$, reported to corrupt system files)
KB2990214 – prepares system for upgrade to Windows 10
KB3022345 – installs diagnostic tracking service, reported to corrupt system files
KB3050265 – supposedly fixes an issue with windows update, but also changes system files to support upgrade to Windows 10
KB3021917 – prepares system for upgrade to Windows 10
KB3065987 – makes “improvements” to the windows update client (really just more Win10 bullshit)
KB2505438
KB3015249 – adds more damn telemetry
KB3075249 – adds yet more telemetry
KB2977759 – prepares system for upgrade to Windows 10, installs telemetry
KB3080149 – adds yet more telemetry
KB2976978 – prepares system for upgrade to Windows 10
KB3044374 – prepares system for upgrade to Windows 10
KB3050267 – prepares system for upgrade to Windows 10
KB3068708 – installs telemetry service, prepares system for upgrade to Windows 10

stery_srh

2015-12-27, 00:32
Zamiast punktu nr 1 i 2, można też w linii komend wpisać tak (ewentualnie wkleić to w polu "uruchom"):
wusa /uninstall /kb:3035583 /quiet /norestart

Co istotne, czasami trzeba tę poprawkę usuwać dwukrotnie, bo po pierwszym usunięciu, ta j***na ikona aktualizacji nadal jest w tray'u - tak samo jak owa aktualizacja.

Nawiasem mówiąc, w Win7 jest 19 aktualizacji, odpowiedzialnych za telemetrię w systemie. Przy takiej ilości usuwanego badziewia, zdecydowanie lepiej jest używać komendy wusa i zrobić sobie BAT'a, który zrobi za nas całą robotę, bez ręcznego wyszukiwania paczek w liście aktualizacji. Będzie to dużo łatwiejsze i w ch*j szybsze niż ręczne wyszukiwanie i usuwanie. ;-)

mibcadet

2015-12-27, 00:37
Powiem tak: używania Win 10 po aktualizacji z Win 7 to niekoniecznie polecam. Ale robiąc czystą instalację to jak najbardziej. Pracowałem na Win 10 już od wersji testowych z grudnia ub. r. na 4 laptopach i dwóch stacjonarkach, od premiery na 1 laptopie i jednej stacjonarce. Chodzi ogólnie bardzo ok, design i wydajność dobry poziom. Faktem jest że trochę są problemy z kompatybilnością ze starymi apkami ale do obejścia w większości. 20GB poświęcone na SSD 256GB trochę boli jak na OS ale coś za coś. Od premiery Win 7 jest to kolejny, MOIM zdaniem, w porządku Windows. Sporo opcji warto powyłączać - klasycznie. W dodatku nie ma co żydować bo np tutaj kupicie za ok 75 pln http://www.kinguin.net/pl/category/19429/windows-10-professional-oem-key/?r=7067

dziaraxx1

2015-12-27, 00:53
Czyli aż tyle pie**olenia żeby zamieścić link spamerski do sklepu .

My...........er

2015-12-27, 00:55
Taki ch*j bo mam pirata.

Zizu Ziomek

2015-12-27, 01:11
@mibcadet - Dla posiadaczy win7 i win8(.1) jest za free jeśli zaktualizuje się do około połowy 2016 i można wtedy będzie zrobić nawet czystą instalacje win10.
A co do niechęci to:
-win10 jest wciskany na siłę nawet tym którzy tego nie chcą/nie mogą ze względu na niekompatybilne oprogramowanie. Trzeba uważać co się robi bo M$ wszędzie stawia pułapki i przez nieuwagę może zainstalować się win10.
-win10 zbiera i wysyła na serwery M$ sporo danych i trzeba kombinować jak to skutecznie wyłączyć (M$ wydał też aktualizacje dla win 7 i 8 wprowadzające trochę szpiegowania znanego z win10 do tych systemów)
-win10 nie pozwala wybierać aktualizacji, ani tego kiedy mają się aktualizować(dotyczy głównie wersji Home, w professional można odroczyć i tylko w najwyższej wersji tej dla korporacji można wybierać)

A ten system za 75zł to prawdopodobnie nie jest całkiem legalne (podejrzanie niska cena jak za system kosztujący normalnie 400zł).

mortiisdei

2015-12-27, 02:00
A mi styka XP SP3 :P I raczej w tym dziesięcioleciu nie zmienię systemu :D

Matan_M

2015-12-27, 02:37
Jak ktoś ma winkupe10 to polecam wejść w ustawienia prywatności, wyłączyć fch*j wszystko i do tego zainstalować "spybot beacon" (możecie sobie poczytać o tym programie w internetach). W programie wyłączyć wszystko fp*zdu i gitara. Najgorsze jest to, że w Win10 ustawienia prywatności się resetują do ustawień domyślnych przy każdej aktualizacji. W robocie administruję około 30-40oma maszynami, jest to strasznie wkurzające i bez skryptów się nie da z tym ogarniać...

mibcadet

2015-12-27, 03:56
dziaraxx1 napisał/a:

Czyli aż tyle pie**olenia żeby zamieścić link spamerski do sklepu .



hmm podzielilem sie linkiem gdzie jest tanio, jest masa innych zrodel z reszta np ebay itd. Ale oczywiscie zawsze sie znajdzie ktos kto mysli ze ja mam w tym interes. Ciekawe tylko jaki bo ani nie mam udziałów w kinguinie ani nie wystawiam tam kluczy...

Matan_M napisał/a:

Jak ktoś ma winkupe10 to polecam wejść w ustawienia prywatności, wyłączyć fch*j wszystko i do tego zainstalować "spybot beacon" (możecie sobie poczytać o tym programie w internetach). W programie wyłączyć wszystko fp*zdu i gitara. Najgorsze jest to, że w Win10 ustawienia prywatności się resetują do ustawień domyślnych przy każdej aktualizacji. W robocie administruję około 30-40oma maszynami, jest to strasznie wkurzające i bez skryptów się nie da z tym ogarniać...



Popieram wyjebywanie udostępniania danych do M$, też się z tym kotłowałem, ale przestałem robić obsługówkę pc terminalowych na szczęście :P

Zizu Ziomek napisał/a:

@mibcadet - Dla posiadaczy win7 i win8(.1) jest za free jeśli zaktualizuje się do około połowy 2016 i można wtedy będzie zrobić nawet czystą instalacje win10.
A co do niechęci to:
-win10 jest wciskany na siłę nawet tym którzy tego nie chcą/nie mogą ze względu na niekompatybilne oprogramowanie. Trzeba uważać co się robi bo M$ wszędzie stawia pułapki i przez nieuwagę może zainstalować się win10.
-win10 zbiera i wysyła na serwery M$ sporo danych i trzeba kombinować jak to skutecznie wyłączyć (M$ wydał też aktualizacje dla win 7 i 8 wprowadzające trochę szpiegowania znanego z win10 do tych systemów)
-win10 nie pozwala wybierać aktualizacji, ani tego kiedy mają się aktualizować(dotyczy głównie wersji Home, w professional można odroczyć i tylko w najwyższej wersji tej dla korporacji można wybierać)

A ten system za 75zł to prawdopodobnie nie jest całkiem legalne (podejrzanie niska cena jak za system kosztujący normalnie 400zł).



Z tego co wiem (dzwonilem w tej sprawie do M$), to owszem można win 7 i 8 aktualizować do Win 10 za free ale nei można na kluczu z tej aktualizacji wykonać czystej instalki (również po roku od premiery).

Co do ceny no podejrzanie ale kupowalem gry na kinguinie i zawsze jest tam FVat i ponoć mocno weryfikują sprzedawców. No ale Win to akurat nie tam kupowałem tylko na ebay, chociaz pewnie to samo pochodzenie xD

SamPanDiabel

2015-12-27, 04:34
Wiem, że to nie portal o gotowaniu, ale może komuś się przyda:
Co zrobić, gdy jesteśmy głodni?
Po kolei:
- idziemy do kuchni
- wyciągamy żarcie z szafki/lodówki
- robimy z tego kanapki albo cokolwiek zdatnego do zjedzenia
- jemy

NoPuke

2015-12-27, 07:13
mibcadet napisał/a:


Z tego co wiem (dzwonilem w tej sprawie do M$), to owszem można win 7 i 8 aktualizować do Win 10 za free ale nei można na kluczu z tej aktualizacji wykonać czystej instalki (również po roku od premiery).



A ja najpierw zrobiłem update win 7 do win 10, a jak już się zdecydowałem że chcę mieć 10 to zrobiłem czystą instalkę i działało i samo się aktywowało bo Microsoft zmienił zasady aktywacji dla Windows 10 i w końcu nie wymaga podawania klucza. Problem może wystąpić przy zmianie płyty głównej.

jbone

2015-12-27, 08:53
kto nie ma pirata niech pierwszy rzuci kamień

jormungand

2015-12-27, 09:53
Ja tam lubię Windows 10. Szybki sprawny i niezawodny. Tylko aplikacje są w większości niekompatybilne i zamulają. Polecam!!!