topic

Potwierdzone teorie spiskowe

snq321 • 2013-02-12, 12:41

Pięć prawdziwych teorii spiskowych:


#1. Eksperyment TuskegeeW latach 1932-1972 przeprowadzono serię eksperymentów na ok. 400 zakażonych kiłą czarnoskórych obywatelach USA. Do badania wybrano osoby ubogie, proste i niewykształcone - większość z nich nawet nie wiedziała o swojej chorobie. Amerykańska Publiczna Służba Zdrowia obiecała pacjentom darmowe leczenie. W rzeczywistości podawano im aspirynę. Celem tego "eksperymentu" było obserwowanie postępującej choroby u przedstawicieli czarnej rasy oraz naukowa sekcja zwłok zmarłych uczestników tych badań. W efekcie 28 osób zmarło bezpośrednio z powodu kiły, 100 straciło życie w wyniku powikłań bezpośrednio związanych z tą chorobą, 40 kobiet zostało zainfekowanych przez nieświadomych pacjentów, a na świat przyszło 19 dzieci z wrodzoną chorobą. Smutna prawda o Eksperymencie Tuskegee potwierdzona została w 1997 roku przez prezydenta Billa Clintona, który oficjalnie, publicznie przeprosił ośmiu pozostałych przy życiu uczestników tych badań.#2. Operacja NorthwoodsW 1997 roku przy okazji opublikowania dowodów dot. zabójstwa J.F.Kennedy'ego na jaw też wyszło przeszło półtora tysiąca stron dokumentów na temat tzw. "Operacji Northwoods".
W latach 60. Stany Zjednoczone szykowały się do wojny z rządzoną przez Fidela Castro Kubą. Aby odpalić machiny wojenne potrzebny był jednak jakiś konkretny, wzbudzający trwogę mieszkańców USA, pretekst. A tych pretekstów było całkiem sporo - w przedstawionym sekretarzowi obrony dokumencie o nazwie "Uzasadnienie interwencji wojskowej USA na Kubie” mamy więc całą gamę ciekawych prowokacji, np. ataki terrorystyczne polegające na wysadzaniu baz wojskowych, wzniecaniu pożarów, porwania samolotów, "desant" kubańskich oddziałów, bombardowania, a nawet zatopienie łodzi pełnej uzbrojonych Kubańczyków. Ta "autoterrorystyczna" akcja miała być przeprowadzona przez CIA na ogromną skalę, tak aby obywatele Stanów Zjednoczonych faktycznie poczuli zagrożenie ze strony kubańskiego dyktatora, a rząd miał pretekst do rozpoczęcia wojny. Prezydent Kennedy spotkał się z Przewodniczącym Połączonego Kolegium Szefów Sztabów generałem Lymanem Lemnitzerem i kategorycznie odrzucił plan operacji, krytykując jego autorów. Tym razem się nie udało...#3. Świadectwo NayirahW sierpniu 1990 roku doszło do ostrego konfliktu pomiędzy Irakiem a Kuwejtem. Poszło głównie o przygraniczne złoża ropy naftowej. Saddam Husajn zarzucił Kuwejtczykom kradzież tych zasobów. 10 października cały świat zwrócił oczy w kierunku piętnastoletniej dziewczynki o imieniu Nayirah, która płacząc obficie opowiadała o zbrodniach dokonywanych przez irackich żołnierzy. Młoda Kuwejtka miała być m.in. świadkiem zabijania przeszło 300 noworodków w jednym ze szpitali. Pełne dramatyzmu przemówienie poruszyło serca widzów, poparcie dla irackiej strony konfliktu gwałtownie spadło, a opinia publiczna nieco przychylniej spojrzała na zaangażowanie się Stanów Zjednoczonych w ten spór i wybuch wojny w Zatoce Perskiej. Kiedy bitewny kurz nieco opadł, przyjrzano się Nayirah. Szybko wyszło na jaw, że szlochająca przed milionami widzów dziewczynka jest córką szejka Sauda Nassera Al-Saud Al-Sabah - kuwejckiego ambasadora w USA i członka królewskiej rodziny. Dziecko trafiło w ręce speców od PR - firmy Hill & Knowlton, gdzie przeszło wyczerpujący trening aktorstwa. To musiało się udać - szefowie firmy podpisali warty 11,9 miliona dolarów kontrakt z kuwejcką królewską rodziną. Zadanie było jedno - nakłonić USA do zbrojnej akcji przeciw Irakowi.
Nayirah nie tylko kłamała, ale i prawdopodobnie nawet nie było jej w kraju podczas gdy opisywane przez nią okropieństwa miały w Kuwejcie miejsce. Tym razem się udało...#4. Operacja PaperclipII Wojna Światowa chyliła się ku końcowi i raczej nic już nie zapowiadało zmiany sytuacji III Rzeszy. Amerykańskie służby specjalne uznały, że byłoby szkoda, gdyby życie straciły osoby, których wiedza i doświadczenie może z powodzeniem służyć Stanom Zjednoczonym. W ramach operacji Paperclip przemycono do USA szczególnie uzdolnionych nazistowskich naukowców związanych z przemysłem rakietowym, medycyną i bronią chemiczną. W bezpiecznych ramionach Wujka Sama znaleźli się m.in. Wernher Von Braun (SS-man, twórca słynnych pocisków balistycznych V-2), Kurt Blome (lekarz wyspecjalizowany w broni biologicznej, który testował swe wynalazki na więźniach Auschwitz) i Hubertus Strughold ("ojciec medycyny kosmicznej", zbrodniarz, który w obozie Dachau badał wpływ skrajnie niskich temperatur i próżni na ludzki organizm).
Łącznie, nowy dom znalazło 700 niemieckich "ludzi nauki".#5. MK-UltraW wielu teoriach spiskowych pojawiają się fragmenty o Wielkim Bracie, który wykorzystuje różnego rodzaju metody, aby wyprać nam mózgi, wywrócić je na drugą stronę i wgrać stworzone przez siebie oprogramowanie.
Okazuje się, że zabawą z ludzkimi umysłami parało się CIA, i to dobre pół wieku temu! W latach 60. dzięki dziennikarzom NY Times na jaw wyszły szczegóły projektu MK-Ultra, którego celem było zbadanie możliwości kontrolowania człowieka przy wykorzystaniu m.in. środków chemicznych, przekazów podprogowych, impulsów elektrycznych i substancji psychoaktywnych. Sam projekt składał się z wielu podrzędnych podprojektów. I tak na przykład MK-Search miał na celu stworzenie idealnego serum prawdy, które można by stosować na przechwyconych szpiegach rosyjskich. Ciekawie też wyglądały badania nad praktycznym wykorzystaniem LSD. Eksperymenty prowadzono m.in. na prostytutkach, więźniach i osobach chorych psychicznie. Bardzo często bez ich wiedzy i zgody. Jedno z takich doświadczeń polegało na podawaniu siedmiu ochotnikom psychodeliku bez przerwy przez 77 dni... Wśród substancji, którymi zajmowało się CIA była też amfetamina, psylocybina i meskalina. Eksperymentowano też z seansami hipnotycznymi.
Kiedy informacje o MK-Ultra zostały upublicznione, nie tylko powołano szereg komisji śledczych, ale także i oficjalnie, publicznie potępiono tego typu badania.

Co pozostało po MK-Ultra (nie licząc oczywiście "teorii spiskowych"?). Często mówi się, że niesławny projekt był jednym z elementów, którego efektem było zrodzenie się ruchu hippisowskiego. Ken Kesey - autor "Lotu nad kukułczym gniazdem" brał, jako ochotnik, udział w jednym z przygotowanych przez CIA eksperymentów. Wpływ LSD na ludzki umysł tak bardzo zaintrygował pisarza, że stał się on jednym z pierwszych propagatorów używania psychodeliku w kontekście rekreacyjnym. Innym uczestnikiem psychodelicznych eksperymentów był Robert Hunter z Grateful Dead...Ukradzione z: joemonster.org/art/22332/5_prawdziwych_teorii_spiskowych

Pendrakhon

2013-02-12, 16:00
Operacja Paperclip... i przypomniało mi się Call of Duty : BO. Amerykanie i ich hipokryzja... :D

PapaGienio

2013-02-12, 16:08
Jeszcze mógłby ktoś poruszyć temat ataku japońców na Pearl Harbour. Jest ciekawa hipoteza, że stany o tym wiedziały, a nawet sprowokowały skośnookich do tego nalotu.

dawidtch

2013-02-12, 16:10
Co do teorii spiskowych takich jak Northwoods polecam film Zeitgeist, a o MK-Ultra wypowiada się np. na Youtube Al Bielek

james91

2013-02-12, 16:31
Dlatego nie wierze ze Sandy Hook jak i 9/11 byly atakami terrorystycznymi.

hornywojtek18

2013-02-12, 16:35
pięknie zerżnięte z joemonster.org ;) tyle co tam oglądałem

lobominator

2013-02-12, 16:57
Polecam Wam poczytać również o eksperymencie "Filadelfia", w którym to ponoć za pomocą pola elektromagnetycznego udało się hamerykańcom sprawić, że zniknął okręt, a większość załogi przeżyła coś ala "podróż do piekła".

KamykHC

2013-02-12, 17:07
MK-Ultra - na podstawie tego Stephen King napisał "Firestarter".

OrionToth

2013-02-12, 17:59
o tym drugim już pisałem ;) ale to taka ciekawostka
JEBZD

Loaloa

2013-02-12, 18:06
Cytat:

To musiało się udać - szefowie firmy podpisali warty 11,9 miliona dolarów kontrakt z kuwejcką królewską rodziną.Taka kwota przy kontrakcie na wydobycie ropy to jakiś śmiech na sali. Przecież tyle wart jest dzienny udój średniego pola naftowego.

Co do projektu MK-ULTRA, całkiem fajny teledysk popełnił pare lat temu Norman Cook, znany jako Fatboy Slim. Jest to historia pilota, który wybrał się na przelot pięknym samolotem Hawker Hunter. A właściwie nie wybrał się, bo nawet nie wyszedł z hangaru. Zresztą popatrzcie:sidian

2013-02-12, 18:09
Amerykanie przygarniali nie tylko Niemców o ciekawym życiorysie. Z równym zapałem importowali sobie japońskich zbrodniarzy. Ciekawe, że wszystkie te teorie dotyczą USA... Hmmm :) .

P.S. Zeitgeist to szajs. Jasne, niektóre rzeczy się zgadzają, ale wyłowić to z tony gówna, w której się pławią w tej "produkcji" jest dość ciężko.

kidra

2013-02-12, 18:30
za kilkadziesiąt lat wyjdzie smoleńsk.spokojnie

SoapGG

2013-02-12, 19:10
james91 napisał/a:

Sandy Hook


Sandy Hook to tak naprawdę powtórka z 1999, tylko wtedy nazywało się "Columbine".
Schemat ten sam - wyalienowany odludek, skocony w szkole i niebroniony przez nikogo sam "wymierza sprawiedliwość".
Nic "spiskowego" w tym nie widzę.

gindek

2013-02-12, 19:47
W 1953 roku agencja CIA obaliła demokratycznie wybranego premiera w Iranie, operacja zajeła 3 albo 4 tygodnie polegała na przekupieniu dziennikarzy aby w swoich artykułach źle wypowiadali się o premierze, przekupieniu grupy bandziorów żeby biegały po mieście niszczyły cos sie da i krzyczały ze nie lubia premiera ( przekupieniu drugiej grupy bandziorow zeby biły pierwszą grube bandziorów i krzyczały ze kochaja premiera xd ). Przekupieniu Generała wojskowego aby dokonał marszu na dom premiera. No i przekupieniu kilkunastu osob zeby poszły na dom premiera ( że niby lód chce obalić preiera ).

Wszysto dlatego że nowy "premier" kazał brytyjczykom płacić za ropę która wydobywają na terenie Iranu ( wczesniej brytyjczycy płacili jakieś totalnie śmieszne pieniądze ). Operacja powiodła się sukcessem, na tron został wstawiony niejaki "shah" który gnębił i torturował swój własny lód, chyba, przez następne 20 lat ( coś jak u tępienie opozycji za komuny ). Po 20 latach władze w kraju udało się objąć ... muzłumanom.
info z lektorem : watch?v=VjrtJwO16Mk

pozniej 1954 Gwatemala
pozniej zaczeła się Kuba 1960 ( amerykanie lubieli Castro na poczatku, ale przestali go lubieć kiedy chciał znacjonalizować majątek amerykańskich korporacji :-) ).
pozniej 1973 Chile

Co więcej co mnie to nie pamiętam :-) .
( przepraszam za błędy napewno jakieś są, kto wyłapie może poprawić i opublikować zgodnie z licencją BSD :D ).