18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Postępowość Szwecji znów zadziwia

cuurniprime • 2019-08-03, 21:31
Witajcie sadole, surfując po sieci trafiłem na ciekawy artykuł. Po tagach nie znalazłem [aż dziw bierze :roll: ].
Szwecka Agencja Służb Prawnych, Finansowych i Administracyjnych [Kammarkollegiet] rozpatrzyła wniosek Erik i Jenny Hedin by zalegalizować kościół satanistyczny przez nich prowadzony. Mówiąc krótko w Szwecji oficjalnie działa już kult diabła... Podobno pozyskiwali członków wręczając im środki do higieny intymnej zapraszając ludzi na wykłady o związku feminizmu z satanizmem :mrgreen: Dla chętnych link do artykułu w źródle. :lodowka:

emperorzbigniew

2019-08-04, 22:12
Bywają regularnie dysputy typu: "gdyby nie religia to skąd mielibyśmy moralność". Otóż moralność bez religii ma się bardzo dobrze, nawet jeszcze lepiej niż z nią.

A co do legalizacji owego kościoła - w sumie czemu nie? Latający potwór spaghetti ma prawo, to i sataniści. Chociaż religia wydaje się być zbędna, to jednak jak już ktoś chce w coś sobie wierzyć, to powinien mieć możliwości i dowolność. Wg mnie jak najbardziej OK.

Kacu63

2019-08-04, 22:19
Satanizm to głównie wolność i mądrość. Lucek może, nie musi, być dodatkiem. Kościół szatana to ciutkę coś innego.
To tyle jeśli chodzi o podstawy w skrócie.

killua

2019-08-04, 22:53
Szymon86 napisał/a:

Nie ma czegoś takiego jak: "diabeł", : "szatan".
Wymyślono to by nie obwiniać stwórcy, czyli tzw. boga.
Żadna nowość, w us and ej od dawien dawna oficjalnie działa kościół tzw. szatana, który niczym się nie różni od innego kultu, religii . Budują posągi behemotha.


nie behemota tylko Baphometa.

freaky napisał/a:

Zaraz sataniści w Szwecji będą domagać się zmiany flagi narodowej, bo obecność krzyża obraża ich uczucia religijne.



bez sensu przecież wiara w szatana implikuje wiare w boga.

i na odwrót wszyscy chrześcijanie wyznaja szatana (choć się go wyrzekają :) )

Rejti

2019-08-04, 23:11
Żeś autorze doj***ł to pieca... woda na młyndla gimboateuszy :amused:

Mors_Nigra

2019-08-04, 23:24
Ojojoj jakie to bardzo straszne, oj joj, cotobędziełolaboga tERaS!!111?XYZ Jak to tak moszna, wierzyć w jakiegoś szatanka a nie jeżunia, żyda na kiju, ojoj, aj waj!A tak serio, to z tego co czytam to ten akurat odłam sat. durny jak mało który, bardzo dobrze, niech się dwie grupy debili żrą ze sobą nawzajem.

Sharimsejn

2019-08-04, 23:41
Piszecie o Szwecji, a w Hamburgerowni tez zatwierdzili prawa dla kosciola Szatana.

M00nSpeLL

2019-08-05, 00:07
Co w tym dziwnego?

killua napisał/a:

nie behemota tylko Baphometa.
bez sensu przecież wiara w szatana implikuje wiare w boga.
i na odwrót wszyscy chrześcijanie wyznaja szatana (choć się go wyrzekają )



Nie wyznają szatana xD po prostu uznają jego istnienie.

Wiewór

2019-08-05, 08:09
Szymon86 napisał/a:

Nie ma czegoś takiego jak: "diabeł", : "szatan".
Wymyślono to by nie obwiniać stwórcy, czyli tzw. boga.
Żadna nowość, w us and ej od dawien dawna oficjalnie działa kościół tzw. szatana, który niczym się nie różni od innego kultu, religii . Budują posągi behemotha.



Różni się. Dzisiejszy kościół szatana to oddawanie czci nauce, postępowi i nowoczesności. Z założenia ma stać w opozycji do KK, który hamuje rozwój i postęp oraz ogłupia i okrada ludzi.
Są dwa rodzaje kościoła szatana. Pierwszy ten co wyżej drugi to założony przez Antona Szandora LaVeya.

Ca...........on

2019-08-05, 19:45
Też mi nowość. W Polsce też jest kościół szatana i nazywa się polityka.