18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Postawił na swoim

Snaku • 2015-07-30, 15:51
Czyli jak za darmo "przejechać" odcinek autostrady


niziooo

2015-07-30, 16:00
Pewnie przyjedzie do niego komornik i zażąda 1.93 zł. ch*j, że będzie musiał w tym celu stracić powiedzmy 40zł na paliwo z pieniędzy podatników. Ważne, że haracz ściągnięty...

tarcer123

2015-07-30, 16:05
Powiem tak. Autostrady w Polsce są chorobliwie drogie w stosunku do naszych zarobków. Zresztą są najdroższe w EU. ALE. Jeżeli ten cwaniaczek nie chce płacić to niech jedzie bokiem i sp***ala z tych bramek w podskokach bo za nim stoją ludzie, czekają i się wk***iają. Nikt nie kazał mu jechać autostradą.

Pewnie chciał się popisać przed "ekipą" w aucie.

niziooo

2015-07-30, 16:22
tarcer123 napisał/a:

Powiem tak. Autostrady w Polsce są chorobliwie drogie w stosunku do naszych zarobków. Zresztą są najdroższe w EU. ALE. Jeżeli ten cwaniaczek nie chce płacić to niech jedzie bokiem i sp***ala z tych bramek w podskokach bo za nim stoją ludzie, czekają i się wk***iają. Nikt nie kazał mu jechać autostradą.

Pewnie chciał się popisać przed "ekipą" w aucie.



Może i chciał przyszpanić, ale jak by nie było walczy chłop o swoje, (To nic, że o 1,40zł. Państwo upomniało by się nawet o 4gr. http://www.sadistic.pl/stary-dlug-mojego-dziadka-w-banku-vt371786.htm ). Dlaczego ma płacić za przejazd autostradą, która z definicji ma przyspieszyć jego podróż, a jak się okazuje, nie robi tego? I tak już za nią zapłacił. Ja też jestem za tym żeby zniesiono te chore opłaty. Nawet jeśli nie zostaną zniesione, to najpierw niech dostosują te drogi do jakichś standardów, bo płacę k***a za zaoszczędzony czas a nie za stanie w miejscu...

Teraz przynajmniej obywatele zobaczą, że można z tym powalczyć. Jeśli ludzie przestaną płacić, to może ktoś się do roboty weźmie i zadba o to ażeby owe "autostrady" można było w końcu nazwać autostradami.

I nie chodzi tu o to, że ktoś nie ma złoty czterdzieści... Chodzi o to, że jak chcą kasę brać od ludzi, to niech w zamian dadzą im spokojnie, bez nerwów dojechać do domu, po ciężkim dniu zapie**alania na te j***ne parę groszy.

Ptoon

2015-07-30, 16:28
Cytat:

Zarządca drogi nie ma prawa pobierać pełnej opłaty za przejazd drogą, która na całej swej długości nie spełnia warunków tego rodzaju drogi, a kierowcy mają prawo odmówić zapłaty za przejazd.

W obronie kierowców korzystających z usług autostradowych stanął Sąd Okręgowy w Krakowie. W precedensowym wyroku stwierdził, że każdy ma prawo kwestionowania jakości usług, w tym także kierowca, który nie chce zapłacić za przejazd remontowanym odcinkiem autostrady. Orzeczenie zapadło w wyniku rozpoznania sprawy jednego z katowickich prawników, który we wrześniu 2007 r. nie zgodził się na zapłacenie 6,5 zł za przejazd odcinkiem autostrady A4, na którym trwały prace drogowe.
Nie było wyłudzenia

Kierowca został uznany przez sąd grodzki za winnego wyłudzenia opłaty przejazdowej. Od zarzutów zwolnił go jednak sąd II instancji.

– Po stronie kierowcy brakowało bezpośredniego zamiaru wyłudzenia i winy umyślnej, a więc przesłanki osiągnięcia korzyści majątkowej przy wjeździe na autostradę. Należy więc w pełni się zgodzić z orzeczeniem krakowskiego sądu – podkreśla Aleksander Barczewski, radca prawny z Chałas i Wspólnicy Kancelaria Prawna.

Ze stanowiskiem, że zarządca drogi nie ma prawa pobierać pełnej opłaty za przejazd autostradą, która na całej swej długości nie spełnia warunków tego rodzaju drogi, zgadza się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. – Nie mamy tu bowiem ekwiwalentności świadczeń. Uiszczając opłatę za przejazd autostradą, kierowca powinien uzyskać odpowiedni komfort i prędkość jazdy właściwe dla autostrady – podkreśla Maciej Chmielowski z UOKiK. W takich sytuacjach wysokość wynagrodzenia za usługę przejazdu remontowaną autostradą powinna być ustalona w stosunku, w jakim wartość przejazdu wolnego od wad pozostaje do wartości obliczonej z uwzględnieniem wad.



http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/319671,mozna_nie_placic_za_przejazd_remontowana_autostrada.html

Zachęcam do obywatelskiego nieposłuszeństwa, egzekwowania swoich praw, patrzenia władzom na ręce. Krata piwa dla tego Pana!
W tym kraju często jest takie gówno i burdel, bo ludzie olewają takie drobnostki i dlatego czujemy się cały czas r*chani przez rządzących.

ganji

2015-07-30, 17:03
Co za k***a cebula!

zgonex

2015-07-30, 17:30
^
sam jesteś k***acebula. facet ma 100% racji, skoro firma świadcząca daną usługę się nie wywiązała, nikt nie ma obowiązku płacić.

dumad

2015-07-30, 18:22
dobrze! Polać mu!

YaPa123

2015-07-30, 18:31
jaki burak, żal słuchać

Policeman

2015-07-30, 18:41
"Co za cebula", "co za burak", "1,4 zł co za żyd" te komentarze to chyba wracające dzieci z jakiegoś turnusu, którym mamusia i tatuś kupują wszystko i nie zastanawiają się kto i jak i skąd dostaje te czarodziejskie pieniążki. Gdybym stał w korku przez godzinę na autostradzie i spaliłbym przez to więcej paliwa, a straciłbym 2x więcej czasu niż gdybym wybrał się jakąś wojewódzką, to też bym się wk***ił. I tak, dobrze, niech blokuje pas i niech walczy o swoje, a wy patrzcie wy nie-cebulaki i nie-buraki jak wygląda obywatelskie nieposłuszeństwo, niezginanie karku dla tych pie**olonych złodziei i ch*j, że to nie ta babka z budki, przecież ona go puściła, raz, że nie chce tamować ruchu, a dwa że pewnie sama rozumie gościa. Powinniście oglądać ten film codziennie [mówię do tych pie**olonych śmieci, co wszędzie węszą cebulą, a nie widzą słomy w swoich śmierdzących butach], może w końcu coś wam dojdzie do łba, chociaż szczerze wątpię, mam teraz j***ny urlop i jeszcze kilka dni będę siedział w domu zanim wyjadę, patrzę na to co leci w telewizji od 8-16 jakieś pseudo dokumentalne programy "szkoła, policja, sąd, działka, kibel, pogotowie, trudne sprawy, zoo, dworzec" Kto to k***a ogląda, ja już wiem:

Yapa123, ku*as Szatana, ganji, tarcer123

_Azazel

2015-07-30, 18:51
Największymi "cebulakami" są ci którzy uważają tego faceta za "cebulaka". Kretyńskie nazewnictwo dla kretynów.

cenius

2015-07-30, 19:08
k***a 1,4 zł i bramka?

To ile ten odcinek ma?
7km? k***a dłużej się stoi na bramce niż jedzie

paranoja

spieriz

2015-07-30, 19:53
Kilka dni temu zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony na naszej autostradzie A4 na odcinku Łany - Kleszczów (dwa węzły przed Gliwicami od strony Opola). Miał miejsce wypadek za węzłem Kleszczów, stało się w korku jakiś czas. Gdy w końcu udało mi się zjechać z autostrady na Kleszczowie, miłym zaskoczeniem dla mnie były otwarte bramki dla wszystkich - prawdopodobnie rekompensata za stanie w długim korku.

ganji

2015-07-30, 20:03
Policeman napisał/a:

"Co za cebula", "co za burak", "1,4 zł co za żyd" te komentarze to chyba wracające dzieci z jakiegoś turnusu, którym mamusia i tatuś kupują wszystko i nie zastanawiają się kto i jak i skąd dostaje te czarodziejskie pieniążki. Gdybym stał w korku przez godzinę na autostradzie i spaliłbym przez to więcej paliwa, a straciłbym 2x więcej czasu niż gdybym wybrał się jakąś wojewódzką, to też bym się wk***ił. I tak, dobrze, niech blokuje pas i niech walczy o swoje, a wy patrzcie wy nie-cebulaki i nie-buraki jak wygląda obywatelskie nieposłuszeństwo, niezginanie karku dla tych pie**olonych złodziei i ch*j, że to nie ta babka z budki, przecież ona go puściła, raz, że nie chce tamować ruchu, a dwa że pewnie sama rozumie gościa. Powinniście oglądać ten film codziennie [mówię do tych pie**olonych śmieci, co wszędzie węszą cebulą, a nie widzą słomy w swoich śmierdzących butach], może w końcu coś wam dojdzie do łba, chociaż szczerze wątpię, mam teraz j***ny urlop i jeszcze kilka dni będę siedział w domu zanim wyjadę, patrzę na to co leci w telewizji od 8-16 jakieś pseudo dokumentalne programy "szkoła, policja, sąd, działka, kibel, pogotowie, trudne sprawy, zoo, dworzec" Kto to k***a ogląda, ja już wiem:

Yapa123, ku*as Szatana, ganji, tarcer123




Weź ty sie pie**olnij w ten pusty czereb.