18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Postarzanie produktów - Spisek Apple

KlintMeister • 2014-09-10, 23:00
Witam wszystkich użytkowników.

Ostatnio pod, którymś tematem wybuchła gównoburza na temat smartfonów, więc chciałbym podzielić się z wami, krótkim filmem na temat teorii spiskowej firmy Apple.



Według MNIE ceny produktów firmy Apple są za wysokie jak na to co sobą reprezentują. Poza systemem operacyjnym, który jest bardzo dobry.

Nie było, sprawdziłem dokładnie.

P.s. Pierwszy komentarz otrzyma 300 piw.

Misiek1035

2014-09-10, 23:12
Ej no też chce mieć szanse na piwa…

urteusz

2014-09-10, 23:12
Typowi ktory to czyta chyba sie srac chce.. Strasznie irytujący głos i akcent ma.

qwerq221

2014-09-10, 23:16
A no tak miałem iść do sklepu kupić mleko bułki masełko a i jeszcze iPhone 6

konsternacja

2014-09-10, 23:23
Ja pie**ole, powtarzane jak mantra pedalskim głosem "planowe postarzanie produktów". Jeśli ktoś używa telefonu cały czas, to niech się nie dziwi, że się psuje... Jest różnica między osobą, która będzie np raz na dzień dzwonić z telefonu, a osobą która poza dzwonieniem, pisze co chwilę smsy, przegląda internet czy napie**ala w gierki. Więc dwa takie same modele mogą mieć taką samą datę produkcji, ale godzinowo jeden z nich może być zużyty kilkukrotnie mocniej. Z każdym urządzeniem jest tak samo. Zresztą masz gwarancję na rok, a np jak apple ogłosiło program wymiany przycisków power, to okres obowiązywał do dwóch lat od dnia sprzedaży telefonu.

menelutor

2014-09-10, 23:27
BARDZO
TO

SZOKUJĄCE

A tak na poważnie, to większość firm od elektroniki (i nie tylko) tak właśnie konstruuje swój badziew, żeby się szybko psuł i zmuszał do wymiany. A że ejpl wiedzie w tym prym, no cóż. Żadna nowość.

mare30ks

2014-09-10, 23:32
co to za lewackie pie**olenie :) firmy oferuja taki produkt jaki chce klienci, zajmuja sie odpowiadaniem na zapotrzebowanie a nie jego tworzeniem
:)

Nargatte

2014-09-10, 23:46
Tak się skojarzyło.

camson

2014-09-10, 23:48
Każdy kto ma trochę oleju w głowie nie kupi iCrapu, bo ani to żaden lans, ani ten sprzęt nie jest wart tej ceny.

Ptoon

2014-09-10, 23:49
Cytat:

Ja pie**ole, powtarzane jak mantra pedalskim głosem "planowe postarzanie produktów". Jeśli ktoś używa telefonu cały czas, to niech się nie dziwi, że się psuje... Jest różnica między osobą, która będzie np raz na dzień dzwonić z telefonu, a osobą która poza dzwonieniem, pisze co chwilę smsy, przegląda internet czy napie**ala w gierki. Więc dwa takie same modele mogą mieć taką samą datę produkcji, ale godzinowo jeden z nich może być zużyty kilkukrotnie mocniej. Z każdym urządzeniem jest tak samo. Zresztą masz gwarancję na rok, a np jak apple ogłosiło program wymiany przycisków power, to okres obowiązywał do dwóch lat od dnia sprzedaży telefonu.



konsternacja, nie. Iphone to po prostu nie jest telefon, to jest interaktywna biżuteria.
Elektronika jeżeli nie jest narażona na mechaniczne uszkodzenia, ewentualnie jakieś procesy chemiczne typu rdzewienie czy coś tam w baterii lub przegrzewanie, nie ma jak się zużywać. To nie są stare gacie, które się przecierają i naciągają. Jeżeli dbasz o telefon, sam sobie nie zjebiesz softwareu to on powinien działać spokojnie parę lat. Jeżeli apple robi telefony, które po roku użytkowania działają zauważalnie wolniej to znaczy, że taki był zamiar producenta. Widzę, że wśród użytkowników ajfonów to jest zupełnie normalne, że telefon przy graniu w gierki się niszczy i rozumiem, że wierzysz w to, że apple nie jest w stanie w tej samej cenie wyprodukować nic co mogłoby przetrwać roczne granie w gierki.

mare30ks

2014-09-10, 23:54
Ptoon, nie wierze ze to piszesz :)

wytrzeszcz5

2014-09-11, 00:00
komputery starzeją się zasadniczo moralnie
wiele wiele wiele komputerów klasy PC jest wywalana po 2-3 latach nie dlatego że już nie odpalają a dlatego że nie da się na nich nic odpalić. Elementami w komputerze które się starzeją/zużywają są:
-kondensatory elektrolityczne
-baterie
-Elementy mechaniczne
-Pamięci Flash (ograniczona ilość cykli zapisu)
Więc jak by huhać dmuchać i wymieniać to co się zużywa to nasz nowiutki Iphone działa by 40-50 lat :D tylko że po co jak jego porcesor nie pozwoli nam nic zrobić

Direx

2014-09-11, 00:02
ja proponuję poczytać kilka ksiażęk, m.in. autobiografie Jobsa aby zrozumieć wizję produktu.
Ogółem ten filmik to gówno i tania propaganta która możemy przypisać do 75% produktów.
ps. Przedostatni mój telefon to Xperia V lte, obecnie Samsung S3. W szufladzie w dalszym ciągu leży iPhone 3GS z 2008 roku który spokojnie trzyma baterie jeden dzień. Ogółem ból dupy i tyle.
Mam wielki szacunek do modelu 4S gdzie Steve jeszcze maczał przy tym palce. Był sk***ysynem i pojebem, ale jest to TOP3 wizjonerów w historii świata i za to szacunek.

Policeman

2014-09-11, 00:23
Gość ma pedalski glos