18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Postarzanie produktów - Spisek Apple

KlintMeister • 2014-09-10, 23:00
Witam wszystkich użytkowników.

Ostatnio pod, którymś tematem wybuchła gównoburza na temat smartfonów, więc chciałbym podzielić się z wami, krótkim filmem na temat teorii spiskowej firmy Apple.



Według MNIE ceny produktów firmy Apple są za wysokie jak na to co sobą reprezentują. Poza systemem operacyjnym, który jest bardzo dobry.

Nie było, sprawdziłem dokładnie.

P.s. Pierwszy komentarz otrzyma 300 piw.

waldix

2014-09-11, 16:21

sorra18

2014-09-11, 16:21
Mam i4 trzy lata i niemialem problemu, malo tego ciekawostka jest ze wypralem go w 40 stodniach w pralce wysuszylem i juz tak od tego momentu chula 1,5 roku, jakims cudem przezyl upadki na beton i td. Wiec niemam sie do czego przyjebac. Jedyna prawda jest ze za duzo uaktualnien jest ch*jowa tzn zbyt nowy ios zamuli starego iphona proste. No i jeszcze fakt ze bateria to smiech na sali. Aczkolwiek jestem zadowolony wk***ialy mnie wszystkie inne systemy.

A cykl nowych modeli jest wszedzie taki sam co roku nowy model z linji, tv smartfony i tp taki maja standard. A to dlatego ze z tego plynie mega chajs. Znam ludzi ktorzy wymieniaja telefon 4 razy do roku z nowszego na nowszy i niemam pojecia po ch*j, ale firmy wiedza ze czesc bydla kupi zeby byc modna i na czasie. Swoja droga gdyby jakas firma robila sprzet wyj***ny w kosmos z system operacyjnym zajebistym ktory by mial cykl zyciowy 5 lat to i tak by poszli z torbami bo inne firmy by w tym czasie wypuscily 5 modeli i przy kazdym kolsili by okragle sumki.

Na koniec dodac moge jedynie ze to ludzie sa na tyle k***a tempi i denni ze dopuscili do sytulacji gdzie sa dymani j***ni i cyckani na kazdym kroku. Ale na koniec dnia siedza pijac browara grzebiac w pempku i kminiac ze to caly swiat ulozyl spisek i wyciaga z portwela chajs. Jakos niewidzialem zeby ktos mnie zmusil do zaplacenia za cos poza pie**olonymi rzadowymi zlodziejami (podatki waty sraty zusy ch*juzy).



IiiI

2014-09-11, 16:55
Mam iPhona 4 z 2010. Bateria trzyma ponad jeden dzień przy umiarkowanie intensywnym użytkowaniu (3G, WiFi, smsy, muzyka, różne aplikacje). Spadał mi wielokrotnie, raz dryfował 1,5h w karafce z wodą, innym razem wybrałem się z nim w góry i wróciłem wyglądając jak po skoku do basenu. Po obu epizodach schnął 2 dni, ale wyschnął i śmiga dalej. Teraz siedzę na idealnie płynnej "piątce", w przyszłym roku zapewne z abonamentem dojdzie szóstka. Świetnie zoptymalizowany system, odfiltrowane aplikacje, prostota i estetyka. Niczego więcej nie potrzebuję.

Trzyzet

2014-09-11, 17:03
Ech lamusy lamusy... W p*zdy sobie wsadźcie te wasze srajfony i ch*jdroidy.

Mam Nokię N900 na liniaczu, mimo bebechów z iphone'a 4 (a nokia wyszła chyba nawet wcześniej niż ten iphone) do tej pory zrobisz to samo i ciut więcej ;) Optymalizacja moi drodzy, na tym polega magia tej Nokii.

Nikczemny_Płód

2014-09-11, 17:13
Garrison napisał/a:



Aha?

Agata_Bjacz - nie najeżdżam na Ciebie, bo nawet z sensem piszesz, ale odnośnie ciskania się o rozmiary telefonów to odbieram wrażenie, że masz bardzo małe łapki. Mi rozmiary żadnych nowszych smartphone'ów (HTC One, który to Ci nie podpasował) nie sprawiały problemów. Jeśli chodzi o Sony Xperia - jestem użytkownikiem Xperii L i również na nic nie narzekam. Jak za taką cenę (~500zł) ma wszystko czego mi potrzeba i jeszcze ani razu mnie nie zawiódł. Jeśli chodzi o zdjęcia - wydaje mi się, że aktualizacje i aplikacje potrafią wycisnąć z wbudowanych aparatów ostatnie soki by zdjęcia były cudne. Telefonem da się robić bardzo ładne zdjęcia, ale wymaga to więcej uwagi i czasu, niż w przypadku aparatów. Dla mnie mimo wszystko aparaty w telefonach to tylko dodatek. Jeśli jadę gdzieś i wiem, że będę robił zdjęcia, zabieram Nikona :)

Pozdrawiam!

#edit.
Ah, żeby nie było, że z iPhone styczności nie miałem i je obrażam - nic z tych rzeczy. Jedynie uważam że 4 i 5S (zapewne S oznacza slim, więc to wiele wyjaśnia) są dziwacznie małe przez co też wydają mi się zapchane ikonami. Kojarzę je ze ściskiem, nieporządkiem, choć nie miałem okazji używać dłuższy czas. Nie pogardziłbym jednak, gdyby się nadarzyła okazja.



S oznacza... Że to lepszy model.

Nie mam małych rąk, po prostu lubię jak telefon mieści się w kieszeni, w schowku w aucie itp...

Z założenia telefon ma być telefonem, ew. nawigacją. Nie oglądam ani nie gram na nich, może po za snakem w starych nokiach.

Chciałbym coś wielkości powiedzmy do 12cm z bebechami topowego modelu.
Obecny telefon mam 3 i pół roku, nastepny tez chcę mieć ze 4 lata.

Telefony zmieniam tylko jak mi się znudzą a to troche trwa, nie suzkam nowinek, systemów itp, na ch*j mi to.

Spikeel

2014-09-11, 17:47
Dobra też się wypowiem. Pierwszym dotykowym telefonem który miałem to był iPhone 3GS który faktycznie był dobry, ale problem związany z iTunes przez co u znajomego nie mogłem nic zrzucić na telefon. Druga sprawa to brak możliwości przesyłu danych przez BT. System jak system normalne że czasem potrafił się zawiesić niestety nie można było wyciągnąć baterii przez co ponowny restart był troszkę długi. Zmieniłem go na Galaxy S2 który w pełni spełnił moje wymagania nie było z nim problemów. Umowa jakoś ojcu się skończyła 2 lata temu i zdecydowaliśmy się na S3, a ojciec wziął mojego S2. Fajny telefon nie ma problemów z aplikacjami, można kupić specjalny kabelek za 10zł dzięki czemu można nawet podłączyć pendrive'a żeby zgrać jakieś dane udało się podłączyć pada od PS3 i grałem sobie na telefonie w GTA Vice City za pomocą pada na telefonie. Bajery wiadomo nie używa się tego codziennie. S3 od 2ch lat używam i póki co nie zmienie, bo i po co skoro wszystko działa.

Zaletą iPhonów jest to, że trzymają swoją cenę bo tego 3GSa sprzedałem po 1,5 roku użytkowania za około tysiaka.
Z resztą nawet teraz biorąc jeden z wyższych abonamentów tzw flagowce kosztują przynajmniej 1000zł a iP to koszt ponad 2000zł.

No i teraz pewna zależność USA vs Europa. W stanach każdy ma iPhona, a nieliczni mają Samsungi i nikt na nikogo nie najeżdża że go nie stać na iP dlatego kupił szajsunga. Europa a w szczególności Polska wygląda na odwrót u nas iPhone jest wyznacznikiem bogactwa :D takie głupie przyzwyczajenie, że to amerykańskie i trzeba się pokazać :P Dlatego bardziej u nas wygląda to tak, że kupuje się telefon nie dla funkcji ale dla lansu, ch*j czy będzie miał umowę 3 czy nawet 4 lata.

kamillo16

2014-09-11, 17:57
przez ten j***ny pociąg do kasy zaj***li naprawdę świetne komputery IBM ThinkPad i jak się popatrzy na ich ewolucje i np. na model T500 a nowy T540 to ja pie**ole. kura dzieli je kosmos w budowie i użytych materiałach

Me...........an

2014-09-11, 18:04
strasznie przymula ten facet co czyta

vodafix

2014-09-11, 19:26
hahaha ja już 4 lata na 4s śmigam i działa pozdro dla tych co o telefon nie dbają i mieszają nim bigos
pozdro dla bóldupiarzy z drewnoidów

Tassadar

2014-09-11, 20:04
Agata_Bjacz
Masz nieźle nagrzane pod kopułą. Korzystam z samsunga bo reszta oferentów funkcjonalnie leży i kwiczy. Jabłko? Wolne żarty, mam taką padake 4s czy jakoś tak do celów bliżej nie określonych. Spadł raz z 10 cm i się szybka zbiła z tyłu. Śmiech na sali. Wymiana gogol zł. Chodzi to to jak drewno a podobno miał być konkurentem sgs3. Kpina.

Quiller

2014-09-11, 20:15
Jak zwykle ani jednej merytorycznej odpowiedzi... :idzwch*j:

Postarzanie jest etapem produkcji każdego urządzenia elektronicznego w firmach które dbają o markę.

Postarzanie dla przykładu matryc LCD polega na pracy w podwyższonej temperaturze. Ok 50- 60*C przez np 48 godzin. Symuluje to "normalną" pracę urządzenia przez pół roku (zależne od wewnętrznych obliczeń).

Dzięki postarzaniu znacznemu zmniejszeniu ulega prawdopodobieństwo, że urządzenie popsuje się w początkowym etapie jego użytkowania, co może być powodem niezadowolenia klienta i spadku renomy firmy.

pylaochos

2014-09-11, 21:51
Direx napisał/a:

ja proponuję poczytać kilka ksiażęk, m.in. autobiografie Jobsa aby zrozumieć wizję produktu.
Ogółem ten filmik to gówno i tania propaganta która możemy przypisać do 75% produktów.
ps. Przedostatni mój telefon to Xperia V lte, obecnie Samsung S3. W szufladzie w dalszym ciągu leży iPhone 3GS z 2008 roku który spokojnie trzyma baterie jeden dzień. Ogółem ból dupy i tyle.
Mam wielki szacunek do modelu 4S gdzie Steve jeszcze maczał przy tym palce. Był sk***ysynem i pojebem, ale jest to TOP3 wizjonerów w historii świata i za to szacunek.



pie**olisz bzdury. Jakich k***a wizionerów? Po prostu umiał dobrze sprzedawać, dobrze rozkręcił firmę. Jego produkty nie posiadały nic innowacyjnego. Kuuurwa jaki wizioner. Wizionerem to był Dennis Ritchie. Wizionerem jest Linus Torvalds. Wizionerem jest Bjarne Stroustrup, wizionerami byli John Bardeen, Walter Brattain i William Shockley. Bez nich srapple by było w powijakach. Ale tacy jak ty nawet nie wiedzą za co powinni im dziękować. Do ciężkiej cholery, Steve Wozniak powinien być doceniany a nie ten "handlarz". Ogólnie gratuluję reszcie ludzi którzy stwierdzili, że skoro umarł (blow-jobs) na raka to był wizionerem. Ps. Tak, miałem w łapie wszystkie srajfony zaczynając od 3s i nigdy nie rozumiałem co ludzie w tym widzą. Tak samo w macu. Taki sprzęt (albo lepszy) można mieć często w o połowę taniej (szczególnie jeżeli chodzi o macbooki). Nie psuje się? Szybciej chodzi? No jeżeli udowodnij pokazując różnice w ekwiwalencie.

mare30ks

2014-09-11, 22:18
wszyszcy fanboje jablka zapominaja ze ich system jest tworzony pod konkretny jeden telefon, i jakby byl robiony jak android pod tysiace modeli roznych producentow to tez by mial problemy z optymalizacja :)
po drugie co mnie zawsze bawi wszyscy posiadacze jablek rozPISuja sie ze ich ukochanych sprzetow uzywaja specjalisci od niewiem muzyki czy grafiki, a ilu z powtarzajacydh to matolow uzywa tych programow albo chociaz potrafi je wymienic? :)

nie jestem jakims gigantycznym fanem androida bo tez mnie niekiedy wk***ia, ale telefon to telefon, spelnia swoje funkcje to dobrze, niewiem po co dorabiac sobie do tego jakas smieiszna ideologie

KlintMeister

2014-09-11, 22:34
k***a. Kolejna gównoburza... :facepalm:

Erhid

2014-09-11, 22:58
Ja pierdziele ale głupie gadanie niedouczonych osób... nie podoba Ci się dany sprzęt nie kupuj... nikt Ci nie przykłada pistoletu do głowy mówiąc kupuj ku... iphona inaczej zabije Ciebie i Twoją rodzinę :D