18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Postarzanie produktów - Spisek Apple

KlintMeister • 2014-09-10, 23:00
Witam wszystkich użytkowników.

Ostatnio pod, którymś tematem wybuchła gównoburza na temat smartfonów, więc chciałbym podzielić się z wami, krótkim filmem na temat teorii spiskowej firmy Apple.



Według MNIE ceny produktów firmy Apple są za wysokie jak na to co sobą reprezentują. Poza systemem operacyjnym, który jest bardzo dobry.

Nie było, sprawdziłem dokładnie.

P.s. Pierwszy komentarz otrzyma 300 piw.

amitolotto

2014-09-11, 13:16
Ja mam "Szajsunga" SG8500 z BADĄ. Ma już 4 lata bateria jak go nie tykam trzyma nawet 5dni gdzie z zasięgiem "lipa". Ogólnie używam telefonu do dzwonienia/sms.

A Apple miałem przyjemność pracować na "macu" 4miechy fajny system, ale 1000zł więcej za takiego samego kompa bym nie dał, już wole np. Asusa i linuxa na nim.

Gr00baz

2014-09-11, 13:32
Apple sprzęt od zjebów dla Izjebów

mi...........dz

2014-09-11, 13:35
To żadna nowość, że producenci projektują sprzęt tak żeby padł po 2 latach zaraz po gwarancji. Umieszczając np. kondensatory elektrolityczne obok transformatora żeby szybciej wyschły :)
Ja osobiście widzę, że moja AutoMapa po 3-4 miesiącach zaczyna zajebiście zwalniać i dam sobie rękę uciąć, że to po to żeby zaktualizować i zapłacić :)
A Apple to gówno :D System może i jest dobry ale weź tu coś zainstaluj jak w europie wszystko jest robione pod MS, w większości sprowadza się to do tego, że kto ma Maca gdzieś tam ma jeszcze drugiego kompa z Windą :D

grudawwk

2014-09-11, 13:47
k***a ale mnie wk***ia te pie**olenie, a to jest proste jak konstrukcja czołgu t-54. Jesteś bogaty i masz hajs kupuj se rzeczy od apple jak nie jesteś to nie. Telefony z androidem mogą mieć 5 gb ramu i 20 rdzeniowy procek ale i tak wybrane aplikacje będą lepiej chodzić na ios bo po prostu apple ma zajebisty marketing, dziękuje dobranoc .

rudocosta

2014-09-11, 13:55
Cytat:

P.s. Pierwszy komentarz otrzyma 300 piw.



k***a jakaś moda na wyzwania z tymi piwami zapanowała?

k4bleh

2014-09-11, 14:10
Haha dobre. Baterie w moim iphonie 4s wymienialem sam. Koszt to £6, a w zestawie ten zaczarowany śrubokręt do magicznych śrubek złodziejek. Aktualizacja do ios7 troche spowolnila iphona, po poprawce dziala szybciej niz na ios6. Bałem sie aktualizować ipada pierwszej generacji bo myślałem, że nie wyrobi, ale w końcu kilka aplikacji zmusiło mnie do tego. Ipad w życiu tak nie zapie**alał. Osobiście moge zarzucić Applowi dużo niedoróbek, ale ten filmik to parodia jakaś.

Nikczemny_Płód

2014-09-11, 14:37
Dickk napisał/a:

@Agata_Bjacz
Co ty pie**olisz? Mam Sony Xperie S z połowy 2012 roku, działa identycznie jak na początku. Ba - po wypuszczeniu aktualizacji systemu w 2013, mam wrażenie, że działa szybciej. Spadał na beton, szkło, kamienie, różnie bywało. Nic absolutnie się z nim nie stało do tej pory. Teraz skończyła mi się umowa, więc zmieniam na Xperie Z2, ale gdyby nie to, to nadal bym na nim śmigał. Sprzęt bardzo dobry, dużo tańszy niż srajfon, bebechy lepsze, aparat mocniejszy, jakość obrazu lepsza... pie**olenie takie o tym stajfonie, to syf.



Xperia S - budżetowy telefon dla ludzi którzy nie mają za wiele kasy. Logiczne więc, że opluwasz sprzęt kosztujący 1,5x krotność Twojej pensji... Ehh polacy :roll:

Dodatkowo S'ka to bardzo wadliwy telefon, są sztuki idealne i są sztuki psujące się co miesiąc.

twinspark

2014-09-11, 14:39
wytrzeszcz5 napisał/a:

Starzeją się moralne <- urzekające powiedzonko wykładowcy które znaczy tyle, że 286 nadal się ur*chamiają i działają, ale co na tym zrobisz? no właśnie nic prawie.


1. Procesory 286 na rynku pojawiły się 30 lat temu, a nie 3.
2. Na komputerach 286 można robić odkładnie to samo co kiedyś. Ludzie potrzebują więcej, bo informatyzacja poszła do przodu.

Agata_Bjacz napisał/a:

Xperia S - budżetowy telefon dla ludzi którzy nie mają za wiele kasy. Logiczne więc, że opluwasz sprzęt kosztujący 1,5x krotność Twojej pensji... Ehh polacy :roll:


Żelazna logika. Powiedz tylko co się dzieje, kiedy ktoś o pensji w wysokości co najmniej 2 iphonów i tak kupi tańszy telefon?

chnibi

2014-09-11, 14:58
Ja mam HTC wildfire od 4 lat otwieram nim butelki obudowa jest pogięta przeżył w ch*j upadków i rok pracy w ciężkich dla niego warunkach bateria trzyma tyle, co wcześniej a system zamula tak jak zamulał na początku dla mnie super telefon

Enkipata

2014-09-11, 15:46
Samsung Galaxy S. Mam go 4 lata na starym androidzie i jakoś nie marudzę oprócz plastikowej osłony aparatu, która mocno się przetarła w pracy co skutkuje zdjęciami robionymi aparatem z obiektywem ochlapanym spermą. Upadał już tyle razy i żyje. PDF przejrzę, muzyki posłucham, zadzwonię, sms wyślę, czasami na skrzynkę mailową wejść. Do tej pory skurczybyk ani myśli się zepsuć ale gdy do tego dojdzie to na pewno nie będę przepłacał za iphone, bo nie jestem głupi. Zresztą wydawanie na smartfona więcej niż 500 zł to moim zdaniem ogólna głupota społeczeństwa i to nie do końca zbytnio bogatego.

konsternacja

2014-09-11, 15:46
@Ptoon mam "piątkę" od dwóch lat i nie zauważam żadnego wolniejszego działania. Bateria działa wciąż tak samo, o telefon przesadnie nie dbam. Parę razy zleciał, trochę rysek na górze telefonu gdzie zleciał i to wszystko. Wątpię byś miał iphona w ręce na dłużej niż 5 min.

Zjebizor

2014-09-11, 15:48
Jak mnie wk***ia jego dykcja...

avic

2014-09-11, 16:07
Pomijając już fakt postarzania produktów (lub nie), to apple to sprzęt dla... ludzi którzy chcą sprzętu zwyczajnie używać - wyjmują z pudła, wkładają sim i wsio. Nisza, jak każda inna a do tego urządzenia apple'a są fajnie wykonane - nawet nie koniecznie z uwagi na jakość materiałów, a pierwsze wrażenie. Jak ktoś chce do tego dopłacać, to czemu nie? Marketing też maja świetny, bo posiadanie Icośtam jest zwyczajnie modne. Dziwi mnie natomiast zacietrzewienie "fanbojów", których jedynym argumentem jest często "ajfona obrażają? bo ich pewnie nie stać". Ale to też poczytuję za sukces marketingowy firmy.
Ja lubię telefony z androidem - miałem HD2 (który zniósł niewiele mniej nokie 3310), teraz mam Note 2 bo potrzebuję programów których nie ma na IOS i WM, a do tego programy mogą być darmowe. Jednak - czy to note2, czy lg3, czy IP6, czy coś innego - płacz po upadku Waszych/Naszych cudeniek po upadku na beton z wysokości 1m jest taki sam.. :)

Garrison

2014-09-11, 16:08
Rems napisał/a:

ja mam srajfona 4S i to jest pierwszy i ostatni srajfon jaki kupiłem... następny będzie nexus :)



Aha?

Agata_Bjacz - nie najeżdżam na Ciebie, bo nawet z sensem piszesz, ale odnośnie ciskania się o rozmiary telefonów to odbieram wrażenie, że masz bardzo małe łapki. Mi rozmiary żadnych nowszych smartphone'ów (HTC One, który to Ci nie podpasował) nie sprawiały problemów. Jeśli chodzi o Sony Xperia - jestem użytkownikiem Xperii L i również na nic nie narzekam. Jak za taką cenę (~500zł) ma wszystko czego mi potrzeba i jeszcze ani razu mnie nie zawiódł. Jeśli chodzi o zdjęcia - wydaje mi się, że aktualizacje i aplikacje potrafią wycisnąć z wbudowanych aparatów ostatnie soki by zdjęcia były cudne. Telefonem da się robić bardzo ładne zdjęcia, ale wymaga to więcej uwagi i czasu, niż w przypadku aparatów. Dla mnie mimo wszystko aparaty w telefonach to tylko dodatek. Jeśli jadę gdzieś i wiem, że będę robił zdjęcia, zabieram Nikona :)

Pozdrawiam!

#edit.
Ah, żeby nie było, że z iPhone styczności nie miałem i je obrażam - nic z tych rzeczy. Jedynie uważam że 4 i 5S (zapewne S oznacza slim, więc to wiele wyjaśnia) są dziwacznie małe przez co też wydają mi się zapchane ikonami. Kojarzę je ze ściskiem, nieporządkiem, choć nie miałem okazji używać dłuższy czas. Nie pogardziłbym jednak, gdyby się nadarzyła okazja.

KhazAkar

2014-09-11, 16:19
unimator napisał/a:


Miałeś Ty kiedyś styczność z elektroniką? Bo takie głupoty pie**olisz, że szkoda gadać. Normalnie w komputerze elektronika nie ma prawa się zużyć czy zepsuć ze starości.


Tu staję w obronie Wyta,bo chyba sam nie wiesz jak elektronika działa. Kondensatory elektrolityczne tracą z czasem swoje właściwości powoli,tak samo rezystory i wszelakie inne elementy elektroniczne. Jeśli jest kondensator np. 2200uF/6.3V i jego zdolność do maksymalnego napięcia "magazynowanego" spadnie z 6.3V do,bodajże,5.2V,a chwilowe zapotrzebowanie na napięcie i prąd będzie powyżej tej wartości,kond pada. Zakładając,że 6.3V jest naprawdę 6.3V a nie np. 6V.
unimator napisał/a:

Elementami, które najczęściej szwankują są zasilacze (1. bo często są lipne, 2. bo to urządzenie elektryczne, a nie elektroniczne, pracujące pod dużym obciążeniem), wiatraki (które z kolei są elementem mechanicznym) czy DVD romy itp. (też jak wiatraki - mechanika, ale nawet i głupi kurz).


A co w zasilaczu masz? Switche tranzystorowe,cewki itd to NIE są elementy elektroniczne? To co nim jest? uC w uBGA?
Widać,że raczej TY nie masz wystarczającej wiedzy do dyskusji,a nie Wyt.