18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Postarzanie produktów - Spisek Apple

KlintMeister • 2014-09-10, 23:00
Witam wszystkich użytkowników.

Ostatnio pod, którymś tematem wybuchła gównoburza na temat smartfonów, więc chciałbym podzielić się z wami, krótkim filmem na temat teorii spiskowej firmy Apple.



Według MNIE ceny produktów firmy Apple są za wysokie jak na to co sobą reprezentują. Poza systemem operacyjnym, który jest bardzo dobry.

Nie było, sprawdziłem dokładnie.

P.s. Pierwszy komentarz otrzyma 300 piw.

kam191

2014-09-11, 11:40
Niektórzy moi koledzy, do teraz mają jaPko 4, który całkiem dobrze działa (premiera w 2010).
Pokażcie mi, który tel z androidem działa 4 lata? Mi mój htc wytrzymał 1,5 roku i kupiłem ipohne 5s.
Nowe gniazdo w iphone 5? To jest zaleta. kabel lightening jest lepszy, bo w iphone gniazdo zajmuje mniej miejsca, oraz kabel jest dwustronny, więc w nocy nie trzeba się męczyć, czy dobrą stroną wkładamy kabel.
Starsze telefony po aktualizacji działają wolniej. No trudno, żeby np. komputer, który był robiony pod windows 98, miał śmigać zajebiście windows 8. Do robienia aktualizacji nikt nikogo nie zmusza.
Zauważyłem, że 90% przeciwników iphone nigdy go nie miało i jedyny argument to "bo tak".
ajFon do najtańszych nie należy, więc wszyscy są przeciwko niemu, bo ich nie stać.
I to jest naprawdę śmieszne, bo to tak jakbyś jeżdżąc maluchem, mówił właścicielowi ferrari, że jego auto jest ch*jowe, bo dużo pali.

nana666

2014-09-11, 11:45
300 piw ,to kolejny spisek ! nie dajcie sie nabrac!!!

ayawaya

2014-09-11, 11:55
Stara nokia z klawiaturą i ch*j ! W moim przypadku 6303, ma już 5 lat i nie wymagała wymiany żadnej części, bateria trzyma ponad tydzień, jak ktoś chce, nawigacje, aplikacje, szmery bajery, to kupuje smartfony,mnie osobiście najbardziej by wk***iało w smartfonie, że go trzeba ładować codziennie i trzeba siedzieć na kablu, jak Ci telefon pada i tak codziennie.Mi wystarcza telefon do dzwonienia i pisania, aparat 3,2 (to jedyny minus, bo mogłby być lepszy) ale telefon, już tyle wytrzymał, tyle razy spadł, i nic mu nie jest, jak jebnie mocniej to telefon dzieli się na 3 części (baterię, klapkę i resztę telefonu) składam i jedzie dalej.

archon44

2014-09-11, 11:58
To ja wam polecam się przesiąść na blackberry i uwolnić się od tego całego gnoju apple i androida. Od ponad roku na rynku dostępne są nowe smartfony z własnym systemem blackberry 10. Szczerze? System jest młody a już jest lepszy od androida i ios razem wziętych, a już porównywanie go androidem na podobnym etapie rozwoju, wogole nie ma sensu. Używam BlackBerry z10 od raju i system działa tak jak na początku
Telefony są dedykowane sektorowi biznesowemu i rzadowemu, nie ma czegoś takiego jak celowe postarzanie produktu, telefony mają działać dobre kilka lat, aż do ponownej wymiany urządzeń w firmie i nie ma od tego odstepstw.

rawpanic

2014-09-11, 11:59
ja pierwszy telefon apple co kupilem to 5s i jestem zadowolony, ale nastepny co kupie (mam nadzieje ze ten jeszcze ze 3-4 lata pochodzi) to Nokia

Siekul

2014-09-11, 12:02
Xperia x10 mini - mi działa tak samo poprawnie jak na samym początku, mimo, że wymieniłem już telefon kilka razy, to ten mimo rzucania na odległość - wytrzymuje wszystko.

sn...........r9

2014-09-11, 12:05
Cytat:


Pokażcie mi, który tel z androidem działa 4 lata? Mi mój htc wytrzymał 1,5 roku i kupiłem ipohne 5s.


Miałem dobre kilka lat ZTE Blade za 3 czy 4 stówy i dziesiątki razy upadał na chodnik, raz nawet do kałuży i działa nadal, tylko kupiłem se lepszy telefon, więc go już nie używam.
A digitizer "ze szkła stosowanego w śmigłowcach bojowych" w fajfonie to można paznokciem bez trudu potłuc, w końcu nowy kosztuje więcej, niż tani tel. z androidem, więc szkoda by było takiej okazji na zarobek.

twinspark

2014-09-11, 12:05
WhoCaresAboutNik napisał/a:

Jaki wizjoner? Jak Gates prezentował tablety to przeszło to bez echa, jak Jobs prezentował iPada to wszyscy srali po gaciach. Tak samo było z PDA, wcześniej były i trzymały się dobrze, teraz szumnie nazywane Smartphonami, było wcześniej, Jobs pokazał i znowu szał. iPod? Przecież też były mobilne urządzenia do odtwarzania na rynku w tamtej chwili.


Jobs potrafił zrobić dwie rzeczy: uprościć sprzęt tak żeby każdy idiota go obsłużył i odpowiednio go wylansować.

mare30ks napisał/a:

co to za lewackie pie**olenie :) firmy oferuja taki produkt jaki chce klienci, zajmuja sie odpowiadaniem na zapotrzebowanie a nie jego tworzeniem
:)


Cytując Gwiazdowskiego: jaki był popyt na iphona zanim go zaprezentowali?
Jeżeli wydaje ci się, że ten argument to demagogia, możesz porównać popyt na iphona z popytem na tzw. MDA (palmtop+komórka, czyli po prostu smarfton) we wcześniejszych latach.
Tworzenie zapotrzebowania istnieje i nazywa się ładnie marketingiem. Ludziom się uświadamia ich prawdziwe lub urojone potrzeby żeby kupili produkt. Oczywiście nie ma w tym nic złego, dopóki produkt naprawdę w czymś pomaga, a nie jest np. magnetyzerem, dopinanym wentylatorem do xboxa albo plastrem aikido.

Murzyn9111

2014-09-11, 12:11
Mam jablko 4S, solidny, stabilny, szybki...spadl mi wiele razy i nic mu k***a nie jest, dziala dobrze caly czas. Przed kupnem wszyscy mowili ze gowno itp. zaryzykowalem i nie zaluje bateria tez mi sporo trzyma 4-5 dni a codziennie rozmawiam po ok 25 minut i korzystam z internetu przez WiFi, ale kazdy lubi co innego ja bede go mial dopoty dopoki bedzie to mozliwe.

Kozar

2014-09-11, 12:28
Jestem serwisantem komputerowym od ponad 30 lat, apple to największe gówno na świecie. Produkt dla cwe*i.

Dickk

2014-09-11, 12:28
@Agata_Bjacz
Co ty pie**olisz? Mam Sony Xperie S z połowy 2012 roku, działa identycznie jak na początku. Ba - po wypuszczeniu aktualizacji systemu w 2013, mam wrażenie, że działa szybciej. Spadał na beton, szkło, kamienie, różnie bywało. Nic absolutnie się z nim nie stało do tej pory. Teraz skończyła mi się umowa, więc zmieniam na Xperie Z2, ale gdyby nie to, to nadal bym na nim śmigał. Sprzęt bardzo dobry, dużo tańszy niż srajfon, bebechy lepsze, aparat mocniejszy, jakość obrazu lepsza... pie**olenie takie o tym stajfonie, to syf.

genghiskhan

2014-09-11, 12:29
camson napisał/a:

Każdy kto ma trochę oleju w głowie nie kupi iCrapu, bo ani to żaden lans, ani ten sprzęt nie jest wart tej ceny.


Jedni mają olej w głowie inni kapuste w portfelu. Każdy kupuje to co chce i nic Ci do tego.

Tak lubię apple, mam ipada 4 który jest zajebisty a teraz planuję zakup 5s jak ceny spadną trochę po premierze 6stki - i co teras? :lol:

specodhec341

2014-09-11, 12:37
Problem w tym, że sprzęty chodzące na OS X mają naprawdę masę przydatnych aplikacji, którym odpowiendniki na PC nie zawsze dorównują funkcjonalnością. Taki na przykład Sibelius czy Finale (do zapisywania nut) chodzi genialnie, o niebo lepiej niż na PC. Do pogrania oczywiście lepszy PC, do biura też, ale do edycji, renderingu, prac graficznych czy własnie muzyki - Mac wdaje się być nieco lepszy, chociaż na upartego PC może całkowicie go zastąpić bez żadnego większego bólu. I tutaj pojawia się kwestia gustu, więc koniec dyskusji. Każdy kupuje, co chce i na co go stać.

T0B1

2014-09-11, 12:42
wytrzeszcz5 napisał/a:

komputery starzeją się zasadniczo moralnie


Że jak się k***a starzeją?
wytrzeszcz5 napisał/a:


Elementami w komputerze które się starzeją/zużywają są:
-kondensatory elektrolityczne
-baterie
-Elementy mechaniczne
-Pamięci Flash (ograniczona ilość cykli zapisu)
Więc jak by huhać dmuchać i wymieniać to co się zużywa to nasz nowiutki Iphone działa by 40-50 lat :D tylko że po co jak jego porcesor nie pozwoli nam nic zrobić


Miałeś Ty kiedyś styczność z elektroniką? Bo takie głupoty pie**olisz, że szkoda gadać. Normalnie w komputerze elektronika nie ma prawa się zużyć czy zepsuć ze starości. Elementami, które najczęściej szwankują są zasilacze (1. bo często są lipne, 2. bo to urządzenie elektryczne, a nie elektroniczne, pracujące pod dużym obciążeniem), wiatraki (które z kolei są elementem mechanicznym) czy DVD romy itp. (też jak wiatraki - mechanika, ale nawet i głupi kurz). Procesor, płyta główna, pamięć RAM czy karta graficzna to elementy tak działające, że tam się po prostu nie ma co zepsuć podczas normalnego użytkowania (jedynie woda i wysoka temperatura mogą je uszkodzić, ale na pewno nie normalna praca). Z dyskami bywa różnie, jak się kupi dobrze i wie się jak dysk działa oraz jak go używać - będzie służył długo.
mare30ks napisał/a:

co to za lewackie pie**olenie :) firmy oferuja taki produkt jaki chce klienci, zajmuja sie odpowiadaniem na zapotrzebowanie a nie jego tworzeniem
:)


Z produktami Apple jest mniej więcej taka historia - zlecasz mi postawienie Ci domu. Ok, postawiłem i za powiedzmy 5 lat wbijam Ci na chatę i przestawiam ściany, pod pretekstem aktualizacji. Dom wygląda ch*jowo, bo był budowany w innym standardzie i może się zawalić. Wtedy Ty musisz mi zlecić budowę nowego domu, bo w starym po prostu nie da się mieszkać. To samo robi Apple wciskając na siłę aktualizację. Mogliby chociaż informować, że "za X miesięcy wciśniemy Ci na siłę aktualizację, przez którą Twoje urządzenie będzie niewydajne - miej tą świadomość kupując nasz produkt".

wytrzeszcz5

2014-09-11, 13:05
@up widziałem nie jednego kompa.
Śmierć następowała z uwagi na spuchnięte kondensatory elektrolityczne.
I były to zarówno komputery, które były w biurach i się nie przemęczały jak i te, które były kręcone i wyciskane z nich ostanie poty.

Zobacz też że z listy którą wymieniłem Ty tylko powtórzyłeś punkty nazywając elementy mechaniczne dyskami i wiatrakami.

Starzeją się moralne <- urzekające powiedzonko wykładowcy które znaczy tyle, że 286 nadal się ur*chamiają i działają, ale co na tym zrobisz? no właśnie nic prawie.

A co do OS wara:
Przeciętny kowalski który nie gra (a i to się zmieni za jakiś czas) może spokojnie jechać na Linuxie
Firmy z uwagi na specjalne oprogramowanie są zazwyczaj zmuszone do pracy pod Windowsem
Artyści używają Maców bo są pod nich robione
Z rynkiem Smartfonów nie powiem nic bo mam Symbiana i jest ok :D