topic

Pościg transgraniczny

~TT4 • 2017-03-27, 22:00
Tylko ćwiczenia ale sami zobaczcie:Cytat:

"To chyba najbezpieczniejsze miejsce w Polsce". Tak o swojej miejscowości mówili mieszkańcy Marklowic Górnych. To wszystko za sprawą kilkudziesięciu radiowozów i innych specjalistycznych pojazdów oraz kilkuset policjantów, którzy przyjechali tam, aby wziąć udział w międzynarodowych ćwiczeniach pod kryptonimem "Fenix".

W roku 2017 prezydencję w Grupie Wyszechradzkiej sprawuje Polska. Jednym z elementów naszego przewodzenia było zorganizowanie ćwiczeń, które sprawdziłyby i udoskonaliły współdziałanie policji Czech, Słowacji, Węgier i Polski. W ubiegłym tygodniu takie właśnie ćwiczenia odbyły się w Marklowicach Górnych, tuż przy granicy polsko-czeskiej. Scenariusz zakładał przeprowadzenie dwóch epizodów - pościgu transgranicznego i odbicia zakładników przetrzymywanych w budynku.

Jeden z epizodów rozpoczynał się na terenie Republiki Czeskiej - tamtejsi policjanci podjęli pościg za przestępcami trudniącymi się handlem ludźmi. Kierunek ucieczki sprawców wskazywał, że mogą oni opuścić terytorium Czech, więc o pościgu powiadomiona został strona polska. Za pośrednictwem punktu kontaktowego w Chotebuz zaalarmowane zostały nadgraniczne jednostki, które wystawiły punkty obserwcyjno-meldunkowe.
Kiedy przestępcy przekroczyli granicę, do ścigających ich policjantów czeskich dołączyli polscy stróże prawa. Uciekający pojazd, poprzez wystawienie policyjnych posterunków w odpowiednich miejscach został skierowany do strefy izolacji, gdzie w punkcie kontrolno-blokadowym został zatrzymany z użyciem kolczatki drogowej, a sprawcy zostali zatrzymani.Źródło: Interia.

robert357

2017-03-28, 23:09
To były ćwiczenia? Myślałem, że to jakiś fragment z polskiego filmu czy innego serialu...

PanAndrzej666

2017-03-28, 23:16
aaa k***a jadą za nami aaaa k***a , a kierowca na wyjebce jakby traktorem pole orał :)

InvaderST

2017-03-29, 00:36
To jest tak żałosne że aż żal to komentować :D

miedzianek

2017-03-29, 00:46
1)Czemu ścigani/ścigający nie użyli taranowania?
2)Czemu na drogę nie wybiegł żaden pies/kot/kozioł/owca/koń/krowa/kura?
3)Dlaczego nie było salta w wykonaniu dziecka/starej babci lub dziadka, którzy to znienacka wleźli pod koła rozpędzonych aut, jadących SZKOLENIOWO w terenie zabudowanym niezamkniętym z przekroczoną prędkością?
4)Dlaczego nie doszło do strzelaniny?! Gdzie jest krew?! Gdzie spadające buty?!
5)Dlaczego ścigani nie przejechali przez kolczatki?
6)Za czyje pieniądze?

Za brak salt w wykonaniu zwierząt/ludzi i brak krwi daje mocne 1/10

masterlukas

2017-03-29, 07:42
brakuje tylko muzyki z beny hilla :P

Popeusz

2017-03-29, 16:36
Jeszcze trochę by się pokręcili i któryś herosów wlazłby na kolczatkę...

MaczoJuh

2017-03-29, 17:24
a potem wystawiaja lizaka i nie staja.. probuja goscia wyciagnac z auta a on nie kladzie sie grzecznie na ziemi tylko stawia opor, i panowie nie wiedza co robic :D