Wóz z węglem

zeusik6 • 2013-11-05, 19:10
82
Nie Rosja. Zambrów, woj. podlaskie, Polska
lennyface • 2013-11-05, 19:42  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (33 piw)
A co w tym dziwnego? Rzeknę "każdy orze jak może". Chyba lepiej tak, niż popie**alać taczką ;)

Logika

MrMuscle • 2013-11-06, 18:44
312
- Dlaczego w wojsku jest pobudka o 6:00?
- Bo jedyne, co się chce o tej porze, to zabijać...

Dziadzio w burdelu

BongMan • 2013-11-06, 20:29
557
Przychodzi dziadzio do burdelu. Wchodzi do, bo ja wiem, wybieralni, a tam na jego widok podrywa się jedna ze zgromadzonych dziewcząt i, łagodnie kołysząc biodrami, podpływa do potencjalnego klienta. Z jej ust, niczym tchnienie jaśminowego odświeżacza do powietrza, wydobywa się pytanie:
- Numerek?
Na to dziadzio:
- O żesz ty! Do dentysty - numerek, do kardiologa - numerek, ale żeby do k***y, to już przesada!!!

Jebitna fala

Fakerę • 2013-11-06, 15:35
128
Walia, Aberystwyth ;)

Gender nie chce "Władcy Pierścieni"

Yurij • 2013-11-06, 19:26
105
Po prostu absurd dnia codziennego :hitler: :

Cytat:

W Szwecji od niedawna wprowadzany jest nowy sposób oceniania filmów pod kątem tego, czy są wolne od stereotypów na temat płci. Sprawdzianu nie zdaje np. trylogia "Władcy pierścieni"', "Gwiezdne wojny" i niemal wszystkie przygody Harry'ego Pottera.

Aby uzyskać oznaczenie "A", film musi pozytywnie przejść tzw. test Bechdel, czyli muszą w nim występować co najmniej dwie postaci kobiece, które rozmawiają ze sobą o czymś innym niż o mężczyznach.

Nazwa wzięła się od amerykańskiej rysowniczki Alison Bechdel, która przedstawiła ten pomysł w jednym ze swoich komiksów w 1985 roku. Od tego czasu był on przedmiotem dyskusji między feministkami i krytykami filmowymi.

Według tego dość prostego kryterium do filmów nierówno traktujących postaci ze względu na płeć zalicza się np. cała trylogia "Władcy Pierścieni", wszystkie sześć "Gwiezdnych Wojen", opowiadający o początkach Facebooka film "The Social Network", a także prawie wszystkie filmowe adaptacje przygód Harry'ego Pottera.

Reakcja widzów na tę inicjatywę jest w zdecydowanej części pozytywna, a dla wielu "była przełomowym doświadczeniem" - podkreśla Ellen Tejle, szefowa studyjnego kina Bio Rio w Sztokholmie, jednego z czterech w kraju, które wprowadziły u siebie nowe kryterium oceny.

Na przekonania dotyczące kobiecych ról w społeczeństwie wpływa m.in. fakt, że widzowie rzadko widzą w filmach "superbohaterkę lub profesorkę lub inną kobietę, która podejmuje ekscytujące wyzwania i sobie z nimi radzi" - twierdzi Tejle. Oznaczenie "A" "ma na celu doprowadzić do tego, by na kinowych ekranach pojawiło się więcej kobiecych historii i perspektyw" - dodaje.

Popierana przez państwowy Szwedzki Instytut Filmowy inicjatywa zaczyna się przyjmować. Skandynawska stacja telewizji kablowej Viasat Film już zapowiedziała, że zacznie stosować nowe kryterium w recenzjach swoich filmów, a 17 listopada w ramach programu "Superniedziela" będzie wyświetlać tylko filmy z oceną "A" - m.in. "Igrzyska śmierci", "Żelazna Dama" czy "Savages: ponad bezprawiem".

Jednak nawet w Szwecji, gdzie dużą wagę przykłada się do promowania równouprawnienia płci, nowa ocena u niektórych budzi sprzeciw.

- Jeśli chcą, żeby filmy były inne, to powinni sami je kręcić, a nie tylko wytykać innych palcami - napisała Tanja Bergkvist, autorka bloga piętnującego szwedzkie "szaleństwo na punkcie gender".

- Jest zdecydowanie za wiele filmów, które zdają test Bechdel, ale w ogóle nie sprawiają, że społeczeństwo staje się lepsze lub sprawiedliwsze. Jest też wiele filmów, które nie zdają tego testu, ale są pod tym względem fantastyczne" - wytyka krytyk filmowy Hynek Pallas. Krytykuje on również Szwedzki Instytut Filmowy za poparcie inicjatywy, przekonując, że państwowa instytucja - i zarazem największy producent na szwedzkim rynku filmowym - nie powinien "sugerować, co można, a czego nie można włączać do filmu".

Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych jednoznacznie wskazują, że kobiety są niedostatecznie reprezentowane na srebrnym ekranie. Co więcej, w tej kwestii niewiele się zmieniło przez ostatnie 60 lat.
W 100 najbardziej dochodowych filmach wyprodukowanych w USA w 2011 roku kobiety stanowiły 33 proc. wszystkich postaci i tylko 11 proc. głównych bohaterów - wynika z badania kalifornijskiego Ośrodka Badań na temat Kobiet w Telewizji i Kinie.

Inne badanie, przeprowadzone przez centrum badawcze na Uniwersytecie Pensylwanii, pokazuje, że współczynnik liczebny męskich i kobiecych postaci w filmach co najmniej od sześciu dekad pozostaje na stałym poziomie 2:1. "Hollywood najwyraźniej uważa, że filmy z mężczyznami zarobią więcej. Ponadto większość etapów produkcji filmu - scenariusz, produkcja, reżyseria itd. - jest zdominowana przez mężczyzn. Dlatego nie zaskakuje fakt, że historie, które oglądamy na ekranie, zazwyczaj właśnie mężczyzn dotyczą" - podkreśla autorka badania Amy Bleakley.

W 2010 roku Kathryn Bigelow jako pierwsza kobieta w historii zdobyła Oscara za najlepszą reżyserię. Jej dramat wojenny "The Hurt Locker. W pułapce wojny", opowiadający o elitarnej jednostce saperów na misji w Iraku, nie zdaje testu Bechdel.Źródło
Camel_06 • 2013-11-06, 19:33  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (46 piw)
Cytat:

Aby uzyskać oznaczenie "A", film musi pozytywnie przejść tzw. test Bechdel, czyli muszą w nim występować co najmniej dwie postaci kobiece, które rozmawiają ze sobą o czymś innym niż o mężczyznach.Do każdego filmu, o tematyce dowolnej, wstawiać od teraz krótką scenę dwóch przypadkowych kobiet które rozmawiają o zmywaniu i test zdany. Nawet kino porno podoła.

k***a, co się na tym świecie dzieje :facepalm:

Niepełnosprawny kontra policja

Serdelek • 2013-11-06, 19:35
289
W małym miasteczku,we wschodniej Polsce mieszka pan Józef.
Pan Józef jest od kilku lat przykuty do wózka-ma taki elektryczny trójkołowiec.Pan ten porusza się głownie ulicami,ponieważ cięzko jest jechać chodnikiem,następnie zjechać z niego i znowu wjechać nań(krawęznki dosyć wysokie).
Wczoraj pan Józef,jak zwykle pojechał głowną ulicą miasteczka na spacer.Cóż-wózek moze osiąga te 5km/h,stąd lekka kolejka aut za panem Józefem w okolicach skrzyzowania.
Nagle ,kolumnę aut wyprzedza policyjny radiowóz na sygnałach świetlnych.Podjeżdża do naszego bohatera,otwiera się boczna szyba zza której wygląda brzydka jak listopadowa noc mundurowa i mówi bez zadnego "dzieńdobry" czy jak tam procedura wymaga:
-Nie może pan poruszać się chodnikem? Blokuje pan ruch uliczny.
Na co pan Józef:
A wy k***a, nie możecie się przejść chodnikiem,tylko benzynę pierdzicie ch*j wi na co?
Patrol odjechał ... Dosyć szybko

Sam widziałem-to opowiadam.
nowynick • 2013-11-06, 19:57  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (44 piw)
Pozwólmy każdemu niepełnosprawnemu tłuc się 5 km/h po ulicach. Przyczynimy się do zdecydowanego spadku odsetku niepełnosprawności w Polsce ;)

Złodziejski

BongMan • 2013-11-06, 20:04
342
Pewien stary złodziej wszedł do dziesięciopiętrowego bloku razem z młodym pomocnikiem i korzystając z osłony nocy, zaczął okradać mieszkania na kolejnych piętrach.
Pomocnik w tym czasie kręcił się po korytarzu na czuja. Idąc od parteru doszli do szóstego piętra.
Kiedy szef opuścił kolejne i ruszył na ósme, młody zdziwiony pyta:
- Cóż to kolego? Ktoś znajomy tam mieszka czy ktoś z branży?
- Głupiś! Na religię się nie chodziło, co? Jest przecież napisane "siódme nie kradnij", nie?

Dziewczyna

metalizer • 2013-11-06, 21:09
327
Ostatnio znalazłem dziewczynę
dosłownie znalazłem, leżała na śmietniku
nie narzeka podczas seksu, nie trzeba się nią zajmować
nie wiem co za chorzy ludzie wyrzucają noworodki na śmietnik
markop4321 • 2013-11-06, 22:05  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (54 piw)
X