18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Poradnik dobrej żony

sunnychris • 2013-09-27, 16:04
Jak sprawić aby Twój mąż Cie kochał ? często zadajecie sobie to pytanie drogie panie. w "The Good Wife's Guide" z 1955 są zawarte wszelkie informacje.


Przygotuj obiad. Zaplanuj go wcześniej, nawet poprzedniego wieczora, tak by pyszna potrawa czekała na jego przyjście. W ten sposób dajesz mu znać, że myślałaś o nim i przejmujesz się jego potrzebami. Mężczyzna jest głodny, kiedy wraca do domu i perspektywa dobrego posiłku (zwłaszcza jego ulubionego dania) to część niezbędnego ciepłego powitania.

Przygotuj się. Odpocznij 15 minut, byś była odświeżona na jego przyjście. Popraw makijaż, zawiąż wstążkę na włosach i wyglądaj promiennie. Pamiętaj, że on właśnie wraca z pracy, gdzie napatrzył się na zmęczonych ludzi.

Bądź trochę bardziej radosna i trochę bardziej interesująca dla niego. Coś musi rozświetlić jego nudny dzień - to twój obowiązek.

Posprzątaj. Przed jego przyjściem ogarnij wzrokiem główną część mieszkania.

Pozbieraj podręczniki, zabawki, papiery itp. i odkurz stoły.

W czasie zimnych miesięcy powinnaś rozpalić ogień w kominku, by on mógł się zrelaksować. Twój mąż poczuje, że jest w raju, w świątyni odpoczynku i porządku, co tobie również polepszy samopoczucie. Przecież dbanie o jego komfort przyniesie ci ogromną satysfakcję.

Przygotuj dzieci. Przeznacz kilka minut, by umyć im ręce i buzie (jeśli są małe), uczesać włosy i, jeśli to konieczne, przebrać je. To małe skarby i on chce zobaczyć je w tej roli. Na czas jego przyjścia wyeliminuj hałas zmywarki, suszarki i odkurzacza. Zachęć dzieci, by były cicho.

Uciesz się, że go widzisz.

Powitaj go ciepłym uśmiechem i okaż szczerość w twoim pragnieniu ucieszenia go.

Wysłuchaj go. Być może masz wiele ważnych rzeczy, o których chcesz mu opowiedzieć, ale moment jego przyjścia nie jest właściwy. Niech mówi pierwszy - pamiętaj, jego tematy konwersacji są ważniejsze niż twoje.

Spraw, by ten wieczór był tylko dla niego. Nigdy nie narzekaj, gdy wróci do domu późno lub wychodzi na kolację lub w inne miejsce bez ciebie. Spróbuj zrozumieć, że żyje w świecie napięć i stresu.

Twój cel: spróbuj sprawić, by dom był miejscem spokoju i porządku, gdzie twój mąż będzie mógł odświeżyć ciało i umysł.

Nie witaj go narzekaniem i problemami.

Spraw, by było mu wygodnie. Zaproponuj, by się oparł na wygodnym fotelu lub by położył się w sypialni. Przygotuj mu coś chłodnego lub ciepłego do picia.

Ułóż dla niego poduszki i zaproponuj, że zdejmiesz mu buty. Mów cichym, kojącym i miłym głosem.

Nie kwestionuj tego, co robi, nie podważaj jego sądów. Pamiętaj, to on jest panem domu i zawsze czyni swoją wolę sprawiedliwie i rozmyślnie. Nie masz prawa tego kwestionować.

Dobra żona zawsze zna swoje miejsce.


http://www.j-walk.com/other/goodwife/index.htm

qwachu

2013-09-27, 16:15
sunnychris napisał/a:

Jak sprawić aby Twój mąż Cie kochał ?




Dziękuję, dobranoc.

HAL-9000

2013-09-27, 16:15
I właśnie za to kocham swoją kobietę ;) Pamiętajcie sadole. Dobra żona to ta wychowana przez swoją matkę a nie media i lewackie prądy umysłowe w latach akademickich:)

Shineoff

2013-09-27, 18:34
Najlepszą oznaką miłości jest lodzik i piwko, a nie jakieś wytarte stoły i czyste bachory.

sunnychris

2013-09-27, 18:43
@up masz rację - w jaskini małp nie ma to znaczenia ! wracaj dorzucić drewno bo ci ognisko zgaśnie

C0caiNe

2013-09-28, 10:08
Najpierw trzeba mieć żonę.

Got

2013-09-28, 17:14
Wiecie? Nie jestem szowinistą czy coś, ale tamte czasy, w tym zachowaniu, jest coś czarującego, głęboko urokliwego. Wtedy rodzina była rodziną, nie grupą ludzi która się ledwo widuje bo matka w pracy, ojciec w pracy, dzieci w szkole lub przed komputerem. Wtedy Żona była tym ogniwem łączącym rodzinę, źródłem ciepła, centrum domowego ogniska. Dzieci były wychowane, dom był uporządkowany... Nie zrozumcie mnie źle, nie mam nic przeciw równouprawnieniu, zresztą w tych przykrych czasach ciężko byłoby żeby jedna osoba pracowała na całą rodzinę, ale... jednaka taka Żona z dawnych czasów to coś dobrego jak sądzę.

hejcior

2013-09-28, 22:08
Nie wiem, być może się już tu pojawiło. Jeśli tak, to dla przypomnienia..






To zdrówko, za stare, dobre czasy.

Jak ktoś nie "panjemaju" po angielsku, to ch*j mu w pysk.

Kislowy_wampir

2013-09-29, 10:33
Nie wiem kto to pisał, ale nie widzę w tym nic przyjemnego dla kobiety, raz na ruski rok może ona tak zrobić ale tak dzień w dzień to aż mi szkoda by było kobiety, a równie dobrze sytuacja mogłaby być odwrotna :) Że to facet by służył kobiecie :) Tyle, że dorzuciłbym do tego jeszcze masaż kobiecego ciałka, dobra minetę i namiętny ostry lub delikatny seks w zależności od nastroju kobiety :)


sunnychris

2013-09-29, 10:38
jest taki poradnik z 1956 dla mężczyzn ! ale nie waż się go tu publikować !!!

@up poczytaj sobie o Josephine Cochrane...

"Po śmierci męża zatrudniła mechanika George'a Buttersa do pomocy w gospodarstwie. Wspólnie z nim skonstruowała pierwszą zmywarkę do naczyń, którą opatentowano 28 grudnia 1886 roku. Pierwszy egzemplarz został zainstalowany w domu Josephine Cochrane. Po opracowaniu urządzenia założyli wspólnie przedsiębiorstwo produkujące zmywarki. Konstrukcja urządzeń była niemal identyczna ze współcześnie używanymi zmywarkami. Początkowo zmywarki były napędzane ręcznie, kolejne modele wyposażono w silnik parowy. Pierwsze egzemplarze firma produkowała na potrzeby znajomych i przyjaciół założycielki. Cochrane reklamowała także swój wynalazek w lokalnej prasie, dzięki czemu zainteresowały się nim pierwsze restauracje i hotele"

marekvader

2013-09-29, 10:56
Hmmm, po takim zachowaniu to prędzej facet się zorientuje że baba coś przeskrobała :amused:

daniell007

2013-09-29, 11:04
to co było, nie wróci..

habumbabum

2013-09-29, 11:10
a ja bardzo chętnie bym witała swego mężczyznę wracającego z pracy obiadkiem, deserkiem, lodzikiem, kapciami, wygodnym krzesełkiem, czymś do picia, radością i ogniem w kominku, gdyby nie to, że mieszkamy w Polsce i musimy oboje zapie**alać na nasze wynajęte mieszkanie. jak kiedyś mężczyzna utrzymywał żonę i dzieci i na wszystko było wszystkich stać, to spoko, można było sobie pozwolić. na dzień dzisiejszy ciężko rodzinę utrzymać z dwóch minimalnych pensji...

sunnychris

2013-09-29, 11:18
głosuj na Mikkego... wróci normalność.