18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Polskie wojsko - 17 najsilniejsze wojsko na swiecie !

adamenim • 2015-10-05, 15:22
Przy lekturze internetowego wydania businessinsider-a natrafilem na artykul o 20 najsilniejszych wojskach.

Nie moge dodac linku tutaj... dodaje go w komentarzach

Ku mojemu zaskoczeniu Polska jest 17. Mile zaskoczylo mnie tez to ze niemcy sa 18 czyli za nami.

Dla nie chcacych otwierac linku :

1: USA
2: Rosja
3: Chiny
4: Japonia
5: Indie
6: Francja
7: Poludniowa Korea
8: Wlochy
9: UK
10: Turcja
11: Pakistan
12: Egipt
13: Taiwan
14: Izrael
15: Australia
16: Tailandia
17: Polska
18: Niemcy
19: Indonezja
20: Kanada

http://uk.businessinsider.com/these-are-the-worlds-20-strongest-militaries-ranked-2015-9

freaky

2015-10-05, 15:27
adamenim napisał/a:

Ku mojemu zaskoczeniu Polska jest 17. Mile zaskoczylo mnie tez to ze niemcy sa 18 czyli za nami.


To trzeba kuć żelazo póki gorące :krejzi:

Według innego, wiarygodnego rankingu zajmujemy 19 pozycję, zdecydowanie za niemcami (8), ale przed Tajlandią (20).

http://www.globalfirepower.com/countries-listing.asp

Murgen

2015-10-05, 15:41
Ci co robili ten ranking zapomnieli, że liczy się nie tylko ilość ale i jakość.
Jestem pewien, że nasi generałowie chętnie oddaliby wszystkie swoje czołgi, samoloty i łodzie podwodne za te kanadyjskie lub niemieckie :)

cys23

2015-10-05, 15:44
@2up

no ale ta stronka co podałeś ty wylicza wskaźnik GFP (global fire power) z takich czynników, jak liczba osób zdolnych do służby, liczba ludzi zbliżających się do wieku poborowego, ilość głowic atomowych, możliwości ekonomiczne kraju podczas wojny i tak dalej. Raport z tematu przedstawia aktualną, czystą siłę armii. Przykładowo, niemiaszki mają 80mln ludzi, my mamy 38. Także ich GFP idzie w górę, bo mają o połowę więcej ludzi zdolnych do służby, ale nie bierze się pod uwagę, że większość z nich do ciapaci lub lewackie pedałki.

Z atomówkami też według mnie jest troszkę sprawa niejasna. Ameryka ma przewagę, bo ma więcej atomówek, często się słyszy. ch*j w te ich tysiąc atomówek. Bo dajmy na to ruskie będą miały 100, to i tak jak wszystkie wystrzelą to gówno zostanie.

No a wracając do tematu to zostaje kwestia tego, że czyja to armia jest? Czy pójdzie za sercem przynależności narodowej, w duchu patriotyzmu, czy za głosem USA ;ub UE, bo tak nam kazali?

adamenim

2015-10-05, 15:46
Tego typu rankingi opieraja sie na dosc prostym systemie punktacji... Nie wydaje mi sie ze poradzilibysmy sobie z Niemcami tak latwo, chocby dla tego bo wiele z naszych czolgow czy tez 2 lodzie podwodne sa nam przez niemcy oddane/odsprzedane. Nie mniej jednak i tak milo zobaczyc Polske w tego typu rankingach

KOLABORACJONISTA

2015-10-05, 15:57
Ten ranking jest ch*jowy: próbuje porównywać coś, co jest bardzo trudne to porównania, nie wlicza jakości/sprawności/wartości bojowej pojazdów czy żołnierzy, nie wlicza ważniejszych spraw jak organizacja dowodzenia czy zdolności logistyczne...

A Polska może być wysoko bo jest w szczególnym okresie. gdy jeszcze trzyma się duża ilość przestarzałego sprzętu postsowieckiego a jednocześnie jest doposażana nowym.

Cytat:

Poland edges out Germany in the list due to its larger number of tanks and a more fleshed out submarine fleet


A program Orka to zupełny przypadek i zachcianka.

weltmajster

2015-10-05, 16:03
A co Francja robi na 6? Chyba że do rankingu wchodzi też zasięg ramion uniesionych w górę.

karinata

2015-10-05, 16:29
I tak silniejsza będzie armia baranów prowadzona przez lwa, niż armia lwów pod wodzą barana. :amused:

Lololoney

2015-10-05, 16:31
adamenim napisał/a:

Mile zaskoczylo mnie tez to ze niemcy sa 18 czyli za nami.


Niemcy mają długą tradycję w ukrywaniu stanu faktycznego swych wojsk... Jak się potem to kończyło, wszyscy wiemy... To po pierwsze...
Po drugie Niemcy po prostu nie chcą znowu mieszać się w niesienie wolności, demokracji i pokoju, organizowane przez USA, więc udają, że mają rozpie**ol w armii...

Goliard

2015-10-05, 16:45
@up My nie musimy udawac. Armia leży, wywiad kwiczy.

werewolfer

2015-10-05, 17:26
My nie mamy armii, my mamy tabun pacanów ochranianych przez cywili i zamawiajacych do koszar catering z obiadami plus paru zawodowców, kto ma z nimi jakakolwiek styczność to wie o czym pisze :P