18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

aaaaaaaaaaaaaa

2019-08-04, 19:00
Ja myślę, że głównym przesłaniem tego filmu winno być "Zapinajcie kaski motop*zdy".
Kiedyś nie było chipsów i jeździło się bezpieczniej...

gabriel0

2019-08-04, 19:34
O ładnie. Za motop*zdę piwko.

C0C0JUMBO

2019-08-04, 19:59
Cześć tych kolizji to po prostu nieuwaga, ludzki błąd... Ale Ci debile rażąco łamiący przepisy (np ostatnie kilka nagrań) to powinno się im nogi upie**alać na wysokości szyi by już taki sk***iel innych nie narazal.

Budrys2000

2019-08-04, 20:33
C0C0JUMBO napisał/a:

Cześć tych kolizji to po prostu nieuwaga, ludzki błąd... Ale Ci debile rażąco łamiący przepisy (np ostatnie kilka nagrań) to powinno się im nogi upie**alać na wysokości szyi by już taki sk***iel innych nie narazal.



Skąd się bierze ta mania pisania "ci" wielką literą?

aaaaaaaaaaaaaa

2019-08-04, 20:51
Budrys2000 napisał/a:

Skąd się bierze ta mania pisania "ci" wielką literą?



To nie mania, to forma grzecznościowa, forma wyrażenia szacunku...
Ale pisanie "Ci" w stosunku do debili... no trochę niezrozumiałe.
Mam nadzieję, że trochę Ci wyjaśniłem tę kwestię ;)


ca...........ia

2019-08-04, 20:55
Budrys2000 napisał/a:

 Budrys2000



Bo tak uczono przed erą gimbazy w szkołach ośmioklasowych. Dziś tego nie trzeba robić, ale kiedyś był szacunek dla każdego i pisząc per Pan / Ty / Ciebie używało się dużych liter.

aaaaaaaaaaaaaa

2019-08-04, 20:58
camadoria napisał/a:

Budrys2000.



Te 2000 w nicku niekoniecznie oznacza rok urodzenia. Może wtedy pierwszy raz zamoczył, może poszedł na studia, może kupił pierwsze auto...

:mrgreen:

Budrys2000

2019-08-04, 21:36
Do wszystkich powyższych, co nie załapali i zrobili z siebie debili, chcąc zabłysnąć. Wyjaśniam:
Formę "Ci" stosujemy, gdy zwracamy się z szacunkiem do drugiej osoby liczby pojedynczej: dziękuję Ci = dziękuję Tobie. To zaimek osobowy "ty" odmieniony w trzecim przypadku (komu/czemu). W powyższym zdaniu "Ci debile rażąco łamiący..." nie chodzi o drugą osobę liczby pojedynczej, to zaimek wskazujący (ci debile = oni).
Zatem: ci debile (a nie: Ci debile), którzy się do mnie przyj***li, wykazują elementarny brak wiedzy o języku polskim. Przeprosiny przyjęte, macie dzieciaki darmowe korepetycje z zagadnienia na poziomie trzeciej klasy szkoły podstawowej.

aaaaaaaaaaaaaa

2019-08-04, 22:00
Budrys2000 napisał/a:


Zatem: ci debile (a nie: Ci debile), którzy się do mnie przyj***li, wykazują elementarny brak wiedzy o języku polskim.



No niestety tym zdaniem pokazałeś, że też do debili się zaliczasz.

na...........pl

2019-08-04, 23:46
@up
Nawet w formie pisemnej każde zdanie zdanie zaczynasz od "No"? Nie żal ci klawiatury?

Black Snake

2019-08-05, 01:24
"Ci", "Tobie", "Ciebie" - tylko w listach. W innych sytuacjach jest to błąd.

Wiewór

2019-08-05, 13:24
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Ja myślę, że głównym przesłaniem tego filmu winno być "Zapinajcie kaski motop*zdy".



Albo raczej Polaki powinni wrócić do jazdy na osłach na oklep i bryczek na konie srające bo takie dzikusy nie mogą prowadzić samochdów, które mają więcej mocy niż oni IQ.

Smokw

2019-08-05, 17:37
Black Snake napisał/a:

"Ci", "Tobie", "Ciebie" - tylko w listach. W innych sytuacjach jest to błąd.



Halo. Tutaj XXI wiek. Mamy listy, smsy, posty na sadisticu i wiele innych. Nie mówiąc o gazetach i tym podobnych.

Budrys2000 napisał/a:

Do wszystkich powyższych, co nie załapali i zrobili z siebie debili, chcąc zabłysnąć. Wyjaśniam:
Formę "Ci" stosujemy, gdy zwracamy się z szacunkiem do drugiej osoby liczby pojedynczej: dziękuję Ci = dziękuję Tobie. To zaimek osobowy "ty" odmieniony w trzecim przypadku (komu/czemu). W powyższym zdaniu "Ci debile rażąco łamiący..." nie chodzi o drugą osobę liczby pojedynczej, to zaimek wskazujący (ci debile = oni).
Zatem: ci debile (a nie: Ci debile), którzy się do mnie przyj***li, wykazują elementarny brak wiedzy o języku polskim. Przeprosiny przyjęte, macie dzieciaki darmowe korepetycje z zagadnienia na poziomie trzeciej klasy szkoły podstawowej.



Szkoda klawiatury. Przypominasz szachistę próbującego rozegrać mecz szachowy z gołębiem. po Twojej stronie są reguły i taktyka, a oni chodzą i "srają" po tej szachownicy.