18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polskie Drogi #121 #122

Polskie_Drogi • 2018-08-02, 10:24
To właśnie dzięki takim nagraniom wszyscy mamy niepowtarzalną okazję uczyć się na błędach innych

paniemarianie

2018-08-03, 18:06
1.20 ewidentna wina gościa co zechciał sam wymierzyć sprawiedliwość.

BrzydkiBrzydal

2018-08-04, 02:20
MadJoker69 napisał/a:

@BrzydkiBrzydal
Na jakiej postawie stwierdzasz że ma prawo przepuścić pieszego, pieszy ma pierwszeństwo dopiero na przejściu dla pieszych czyli potocznie mówiąc na zebrze jeśli stał na chodniku zatrzymanie pojazdu było bezpodstawne chyba że pieszy miał widoczną niepełnosprawność. Wprowadzenie takiego przepisu byłoby głupie bo tylko pogłębi problem zakorkowanych miast. Do tego skąd mam wiedzieć że dwie panie stojące przy pasach czekają na przejście czy po prostu rozmawiają o Zenku spod 4-ki co biję żonę.



Czy ja napisałem, że pieszy miał pierwszeństwo? Nie! Napisałem tylko, że kierujący miał prawo przepuścić pieszego. Zgodnie z przepisami jeśli masz pierwszeństwo to możesz z tego przywileju zrezygnować -np. wpuszczając pojazd wyjeżdżający z podporządkowanej, umożliwiając zmianę pasa innemu kierowcy, czy właśnie umożliwiając pieszemu przejście. Natomiast prowadzący pojazd ma obowiązek zachować dystans umożliwiający zatrzymanie się gdy nastąpi taka konieczność. Tutaj wyraźnie było widać, że gość z forda miał wyj***ne na to co działo się przed nim i można się domyślać, że gdyby pieszy był już na przejściu to przez tego idiotę w którejś rodzine byłoby bardzo smutno. Dodatkowo ta droga nie wygląda na ekspresówkę, czy autostradę gdzie zatrzymywanie się jest zabronione. I uwierz mi, można spokojnie zatrzymać sie przed przejściem żeby piesi mogli przejść nawet jadąc te 70 km/h, ale do tego trzeba mieć oczy w głowie, a nie w dupie. Nie jestem przedstawicielem, a moja praca często polega na wizycie w siedzibie klienta i zdarzało mi się robić 30tyś km rocznie w 95% po mieście i dla mnie zatrzymanie się przed przejściem nie jest ujmą na honorze, trzeba tylko chcieć i skupiać się na tym co się dzieje przed Tobą i obok Ciebie.