18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Polskie Drogi #120

Polskie_Drogi • 2018-07-19, 10:12
Jak zwykle sporej części zdarzeń można było uniknąć.
Zabrakło wiedzy na temat powstawania niebezpiecznych sytuacji na drodze (wiedzy, którą można łatwo zdobywać siedząc bezpiecznie przed monitorem, oglądając nagrania z kamer samochodowych i ucząc się na błędach innych).
Podsumowując:
– za mało pokory,
– za dużo pośpiechu,
– za mało cierpliwości,
– za dużo rywalizacji,
– za mało edukacji,
– za dużo nonszalancji,
– za mało wyobraźni,
– za dużo egoizmu,
– za mało współpracy,
– za dużo agresji,
– za mało wyrozumiałości i empatii,
– za dużo brawury


~Velture

2018-07-19, 10:35
Ty te opisy robisz specjalnie pod sadola czy wpie**alasz je również w inne jakieś serwisy gdzie to wrzucasz?

Pytam serio bo jeśli pod sadola to nie produkuj się bo nikt tego nie czyta od czasów fantastico.


Co do filmików to moja lista kandydatów do zabrania prawka z miejsca:
0:38
1:27
1:45
2:28 - obu pomimo, że wina (w mysl naszych głupich przepisów) skręcającego.
4:04
5:40 - temu ch*jowi dożywotnio zabrać.

Volfodzio

2018-07-19, 11:11
"Wincyj kunióf pod maską! Wincyj części z aliexpress!" ... Do ruskich jeszcze nam brakuje, ale po 120 odcinkach PD można mieć nadzieję na awans w tabeli. Ludzie zamiast jeździć coraz lepszymi furami, coraz lepiej... Jeżdżą... lepszymi furami (przynajmniej przed skuciem szpachli i zczytaniem prawdziwego przebiegu) ale za to coraz ch*jowiej

camson

2018-07-19, 11:18
Erutlev napisał/a:


2:28 - obu pomimo, że wina (w mysl naszych głupich przepisów) skręcającego.



Jesteś niedorozwinięty, czy nie wiesz, że na skrzyżowaniach z liniami podwójnie ciągłymi się nie wyprzedza? Nie ważne czy jedno czy drugie, ale w takim razie dopisz i siebie do tej swojej listy.

Nattttsjel

2018-07-19, 11:25
A mąż narzekał jak mu mówiłam, że np ma zwolnić bo ktoś coś odjebie. Mam dobre wyczucie i NIGDY się nie pomyliłam. Tak jakoś mam. Ostatnio jedziemy sobie spokojnie i przed nami ktoś w Volvo jedzie niby normalnie. Coś mi nie pasowało i mówie mężowi, żeby zjechał na lewy pas, bo ten przed nami coś odjebie i nie pomyliłam się. Sytuacja: zjezdzamy na lewy pas, ten w volvo zjeżdza na dodatkowy prawy do skrętu w prawo z czego pas biegnie przez tory. Debil nie spojrzał w lusterko a jechał tramwaj, więc co zrobił? Z prawego odbił na środkowy z tym, że na środkowym, na naszej wysokości był już ktoś inny. Straty: oba auta boczne drzwi do wymiany. A tak, bylibyśmy to my.
Jeśli jest się dobrym obserwatorem wielu sytuacji można uniknąć. Dla mnie jasne jest, że jak ktoś przez długi odcinek drogi ani razu nie spojrzy w lusterka tylko patrzy w telefon to na bank coś odjebie.

mutant

2018-07-19, 11:26
camson wykonując manewr skrętu musisz zachować szczególną ostrożność. Nie możesz skręcić w momencie gdy jesteś wyprzedzany. Ten co wyprzedzał dostaje mandat na niedozwolony manewr a ten co skręcał jest sprawcą kolizji - takie mamy przepisy w kraju.

~Velture

2018-07-19, 11:29
camson napisał/a:



Jesteś niedorozwinięty, czy nie wiesz, że na skrzyżowaniach z liniami podwójnie ciągłymi się nie wyprzedza? Nie ważne czy jedno czy drugie, ale w takim razie dopisz i siebie do tej swojej listy.


Twoje prawko też w takim razie do niszczarki powinno polecieć skoro przepisów nie znasz.

gość nade mną ci wszystko opisał jasno i wyraźnie

Pa...........in

2018-07-19, 11:40
4:39 jaki baran zamiast odbić i ominąć bo małą prędkość zaczął hamować na zakręcie i stracił sterowność

Polskie_Drogi

2018-07-19, 11:41
Erutlev napisał/a:

Ty te opisy robisz specjalnie pod sadola czy wpie**alasz je również w inne jakieś serwisy gdzie to wrzucasz?

Pytam serio bo jeśli pod sadola to nie produkuj się bo nikt tego nie czyta od czasów fantastico.



Zależy, czasem zaczynam od sadola i kopiuję w inne miejsca, a czasem odwrotnie. Ten akuratnie był pierwszy napisany tutaj i skopiowany do innych miejsc 8-)

~Velture

2018-07-19, 11:50
Polskie_Drogi napisał/a:



Zależy, czasem zaczynam od sadola i kopiuję w inne miejsca, a czasem odwrotnie. Ten akuratnie był pierwszy napisany tutaj i skopiowany do innych miejsc 8-)


Hmmm... No aż wszedłem na twoją stronę... masz brodę... krótką ale jednak.
Łap piwko :amused:

aaaaaaaaaaaaaa

2018-07-19, 12:13
Te przepisy są poj***ne. Skoro jest ciągła to się nie wyprzedza i taki wyprzedzając powinien być sprawcą, no ale w PL jest jak jest.
Słyszałem o sytuacj, że na skrzyżowaniu z lewoskrętem skręcający miał zielone i był wyprzedzany z lewej strony. Ten co wyprzedził zrobił to mimo linii ciągłych, na czerwonym A i tak wina skręcającego.... no zajebiście.

DoktorAlban

2018-07-19, 12:25
Debilu velture i tępaku sprawcą kolizji jest ten co wyprzedzał na skrzyżowaniu a nie ten co skręcał, tobie i temu pajacowi @mutant z automatu powinni zakazać dalszej jazdy bo stanowicie ogromne zagrożenie!!

fixa

2018-07-19, 13:43
Nigdy nie zrozumiem ludzi którzy nie dbają o dobre opony. Więszkość akcji gdzie gość wpadł w poślizg była przy normalnej prędkości, co potwierdza chodźby fakt, że inni uczestnicy na tych samych odcinkach nie mieli problemów.
Czyli co, nie mam kasy na opony, ale mam na naprawy czy nowe auto? fuck logic?

bloodwar

2018-07-19, 17:09
Jeżeli ktoś wyprzedza dwa samochody na skrzyżowaniu tak jak ten pan 2:28 to z miejsca powinien dożywotnio tracić prawo jazdy, tak samo jak ułomy które kogoś takiego bronią i doszukują się winy skręcającego. Winny jest tylko i wyłącznie wyprzedzający na podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniu oznakowanym i do tego dwa samochody (mając niemal pewność, że skoro pierwszy hamuje przed samym skrzyżowaniem to drugi pewnie zatrzymał się żeby skręcić). Ktoś o takim poziomie upośledzenia umysłowego jest zakałą na drodze i prędzej czy później spowoduje wypadek więc powinien od razu tracić prawo jazdy na zawsze