18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polskie Drogi #116

Polskie_Drogi • 2018-05-25, 10:36
Niebezpieczne polskie drogi...
To właśnie dzięki takim nagraniom wszyscy mamy niepowtarzalną okazję uczyć się na błędach innych.

Lizodup

2018-05-25, 10:46
starocie powielaja niektore nagrania od innych moze z` 5 nowosci

Wiewór

2018-05-25, 10:58
Nie ma to jak przyj***ć komuś w auto na parkingu i sp***olić. Za ucieczkę powinni płacić z kieszeni a nie z ubezpieczalni.

Dolandinho

2018-05-25, 11:21
3:25 - Świetny czas reakcji kierowcy... Typek przed nim hamuje już parę sekund a ten nawet nie zwalnia.

dashadow

2018-05-25, 11:40
@up, coś masz z oczami, pierwszy raz tylko zwolnił, drugi raz dał ostro po hamulcach i trwało to sekundę. założę się że typ z kamerą patrzył wtedy w lewo, by sprawdzić czy nic nie jedzie

pisage

2018-05-25, 11:57
@dashadow
Pojeździsz trochę to zrozumiesz, że w takiej sytuacji ZAWSZE trzeba zakładać, że samochód przed tobą się zatrzyma. A poza tym nagrywający też miał obowiązek stanąć przed linią zatrzymania, a nie patrzyć czy nic nie jedzie.

czeret

2018-05-25, 12:39
@pisage
Jeśli mówimy o sytuacji z 3:30 to nie tam znaku STOP.

Henboh

2018-05-25, 13:30
pisage napisał/a:

@dashadow
Pojeździsz trochę to zrozumiesz, że w takiej sytuacji ZAWSZE trzeba zakładać, że samochód przed tobą się zatrzyma. A poza tym nagrywający też miał obowiązek stanąć przed linią zatrzymania, a nie patrzyć czy nic nie jedzie.Przed skrzyżowaniem, oczywiście (nawet w tej sytuacji, gdy nie ma STOPu), ale nie już będąc tuż po skręcie.

radek225

2018-05-25, 14:13
Połowa filmów już gościła w innych komilacjach albo na sadolu.

Intro - instant karma, jak ja kocham takie sytuacje. Przekroczenie prędkości + spowodowanie zagrożenia na drodze. Piękne combo. Mam nadzieję, że niebeiscy zabrali prawko takiemu debilowi. "Rany Boskie, jestem kioskiem! :) "

0:40 - nie rozumiem i nigdy tego k***A nie zrozumiem! Jak można cofać bez upewnienia się, czy za tobą nic nie stoi! No k***a tego z Audicy pie**olona mać! Jak chcesz się wysrać, to najpierw ściągasz spodnie, potem gacie a na końcu siadasz i srasz. Jak którąkolwiek z tych czyności pominiesz, albo zamienisz kolejnością, to będziesz miał obsrane spodnie/gacie. Podobnie z cofaniem. Po coś te lusterka do ch*ja pana są. ch*j menela mu / jej do mordy. PS: czemu po mocnym dzwonie, czy lekkiej stłuczce chodzą wyecieraczki? Wie ktoś?

1:02 - co tu się odpie**oliło? Pojazd jadący przed nagrywającym jechał prawidłowo, trzymał się prawej krawędzi. Pewnie kierowca Avensis klepał w telefon, walił konia, albo oglądał porno z dwoma sadolowymi pedałami (H i C). i nie zauważył, jak mu samochód na lewo ściąga i stąd ten dzwonek.

1:16 - jak ja takich debili KOCHAM! Naprawdę, Polacy NIE UMIEJĄ JEŹDZIĆ PO RONDACH, a połowę winy za to ponoszą szkoły jazdy, które uczą jak zdać egzamin, a nie jak się jeździ. Pacan w gólfie zaczął skręcać w prawo z nie tego pasa, co powinien, uderzając w prawidłowo jadące auto. Brawo. Nie dać sobie rady na tak małym rondku? Szacun.


1:33 sytuacja, jak powyżej - jestem debilem, nie umiem jeździć po rondzie i nie wiem, że pierwszeństwo na nim ma osoba, która się na nim znajduje. A, że moja Panda ma więcej wspólnego z T-34 niż z osobówką, to co tam? Wpie**olę się.

1:40 - kierowca wywrotki robił prawko na tę kategorię chyba w trybie ultra przyspieszonym. Zawadził prawidłowo stojące Paseratti, a z jego prawej w tej luce zmieściłoby się Tico, albo inny mały miejski popie**alacz. Brawo!

2:10 - a skręcę sobie w lewo bez patrzenia, a co mi tam! Moja fura ma 5 gwiazdek w teście Euro NCAP - klasyczny przykład wymuszenia pierwszeńśtwa, jakby ktoś na prawko zdawał.

2:30 - kierowca Volkswagena wymusił pierwszeńśtwo, nie upewnił się, czy coś jedzie z lewej, ale pedał ze szlifierki będzie miał przybitą współwinę, o ile przeżył. Ale lepiej, by przeżył, bo kierowca auta może w takim razie iść za nieumyślne spowodowanie śmierci przez j***nego śmiecia. Jeśli na otarciach się skończyło, to przy oddrobinie szczęścia i dobrej papudze kierowca Volkswagena może zostać oczyszczony z zarzutów.

2:50 - wyprzedzanie na trzeciego, a kierowca na Elbląskich blachach spycha motocyklistę. Wina najprawdopodobniej motocyklisty, który chciał śmignąć dwa auta na raz, ale się przeliczył, i zaczął uciekać na lewe pobocze. Niestety debilizm i brawura zrobiły swoje. Na innej kompilacji oglądałem ten sam film i kierowca Vectry podobno się wrócił na miejsce wypadku. Kierowca szlifierki zrobił szlif po trawie, więc najprawdopodobniej skończyło się na stłuczeniach, ew. złamaniu żeber. Szlifierka do kasacji.

3:00 - co tu się odjaniepawliło? Ja rozumiem, że w aucie można się zamyślić, zasnąć, ale jadąc na kiblu? Hamulce nie padły, bo nawet nie świeci się światło stopu. Czemu więc kierowca kibla uderzył w stojące auto?

3:20 - kierowca z kamerką zapatrzył się na wyprzedzające auta. Prowadząc auto masz patrzeć CO JEST PRZED TOBĄ, a nie myśleć o dupie Maryni. Oczywiście, doświadczony kierowca ogarnia wszystko co się dzieje przed nim i analizuje, ale patrząc na to, co jest bezspośrednio przed Tobą też nie zaszkodzi. I tak kierowca Peżówki naprawi sobie auto na koszt "marzyciela".

3:40 - kolejny klasyczny przykład wymuszenia pierwszeństwa, choć kierowca z kamerką też święty nie jest, bo jadąc przez przejście powinien zwolnić.

3:52 - kierowca mógł śmiało rozjechać tą k***ę ze szczekającą świnką morską. Nawet jakby ją pie**olnął, albo rozjechałby kundla, winna byłaby baba na pasach. Klasyczny przykład wtargnięcia na przejście, jeszcze kiedy to ONA miała czerwone. Gratuluję babsku, które musiało się aż rzucić za szczurem powodując zagrożenie na drodze, zamiast szczura szarpnąć do siebie. Ale z tego, co widziałem, to kundel szedł bez smyczy. Jeszcze bym k***ę pozwał za to, że pies szedł bez smyczy, bez kagańca i za spowodowanie realnego zagrożenia na drodze. Grzywny + koszty sądownicze nauczyły by szmatę, że wychodząc z domu prócz torebki, portfela, telefonu, kluczy do domu i kundla zabiera się też mózg.

4:00 - nadmierna prędkość + wyprzedzanie na podwójnej ciągłej. Brawo Januszu z wąsiskiem w zakatowanej e klasie ściągniętej z Rajchu, brawo. Imbecyl nie mógł ścierpieć prawidłowo jadącego, wyprzedził i nie opanował tylniego napędu. Ale k***a daleko miałeś do skrętu w lewo baranie jeden. Tak to jest, jak całe życie jeździło się przednionapędowym Clio, a potem przesiadło się w Mercedesa z tylnym napędę z mocą 150KM + . Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych dla tego debila. Nie dałbym mu nawet zdalnie sterowanego autka pokierować.

4:20 - prowadzący z kamerką jechał za szybko, co nie oznacza, że kierowca Twingo nie powinien spojrzeć w lusterka. Zapamiętaj sobie raz na zawsze debilu, że to, że dasz kierunek, to ty SYGNALIZUJESZ ZAMIAR WYKONANIA ZMIANY PASA RUCHU / SKRĘTU. Nie wpie**alasz się na pas, na który chcesz skręcić. To, że jak dasz kierunek, a ktoś Cię puści, jest to tylko dobra wola tej osoby. Dajesz kierunek, patrzysz, czy coś jedzie. Nie jedzie? Zmieniasz pas. Jedzie? Czekasz, aż przejedzie, a nie wpie**alasz się, jak święta krowa. Czy to takie trudne?

4:35 - temat przer*chany od lewej do prawej tutaj: https://www.sadistic.pl/pedalarz-vs-sprinter-vt474358,15.htm#5212743 . Nie możesz patrzeć? A ktoś Cię k***a zmusza do tego? ;)

4:57 - kolejny k***a zakochany debil. Albo zasnął, albo musiał polubić zdjęcie swojej dziewczyny na facebooku, bo jakby to zrobił dopiero jakby dojechał tam, gdzie miał dojechać, to by miał awanturę w domu.

5:19 - ja rozumiem, że leśna wąska dróżka, ale nie zmieścić się na niej? Tak to jest, jak się zapie**ala nawet na takich bezdrożach i się nie hamuje na zakrętach.

5:30 - tak się moje drogie dzieci kończy przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zamiast pojechać pół minuty później przejedźmy przez skrzyżowanie od razu. Bo ewidentnie widać, że kierowca niebieskiego vana zwolnił i chciał powoli przejechać na czerwonym. Brawo Januszu, patrz ile czasu i pieniędzy zaoszczędziłeś! Sęk w tym debilu, że nawet jakby Ci się udało przejechać, przyszedł by Ci mandat do zapłacenia za przejazd na czerownym, bo na takich skrzowaniach są kamery dzbanie j***ny.

5:45 - kolejne klasyczne wymuszenie. Zamiast poczekać, aż pas będzie wolny wjebmy się, a ten za mną przyhamuje. Niestety tak to nie działa.

6:00 - błagam, litości! PUSTA droga, oba pasy wolne, a sp***olina genetyczna w Thalii i tak się nie zmieściła i przyj***ła w samochód stojący po DRUGIEJ STRONIE JEZDNI! Dajcie mi adres, a wyślę puchar karnego ku*asa za ch*jową jazdę. Naprawdę się poświęcę, to zamówię i wyślę wraz z pocztą kwiatową do tego idioty / idiotki.

6:11 - no k***a to samo. Dostawczakiem dałoby się stamtąd wyjechać bezkolizyjnie, a co dopiero małą Fabią. Ty z Fabii i Ty z Thalii, przy najbliższej okazji, jak będziecie u kogoś na grillu / ognisku, wrzućcie do ognia swoje lejce, OK? Wyświadczycie przysługę sobie i innym.

6:30 - kierowca z kamerką jedzie szybko, pewnie, nie zmienia prędkości i co najważniejsze - ON MA PIERWSZEŃSTWO. Ćwok z lewej jedzie, czai się, a gdy kierowca z prawej jest coraz bliżej, ten zaczyna skręcać. No k***a, trzymajcie mnie..... Jeszcze, jakby skręcił w lewo na początku filmu - zdążyłby, choć i tak by wymusił. Ale nie skończyłoby się na dzwonie, tylko na lekkim przyhamowaniu ze strony kierującego z kamerką.

6:40 - brawo, wymuśmy pierwszeństwo i to przed ciągnikiem siodłowym wraz z całym zestawem. Brawo! Tu widzicie pojedynek - 40 ton rozpędzonej stali konta 1,5 tony. Dożywotni zakaz prowadzenia bez odwołania dla kierowcy osobówki, a przy każdym wejściu na rower ma to zgłosić na najbliższym komisariacie Policji.

6:49 - psychotropy dla kierującego z kamerką za słuchanie Pawła Mikołajuwa. Jak można tego ścierwa słuchać. A dla debila w srebrnym mieszczuchu ch*j do gęby od menela z Centralnego za nie rozejrzenie się.

7:00 - to samo - gówno z głośników, kierowca Fiesty meśka już puścił, ale kierującego z gównem zamiast muzyki już nie zauważył...

7:20 - gówno widać przez kijową jakość nagrania, ale ktoś zamawiał nowe auto z salonu? :)

95% sytuacji z tych filmów dałoby radę uniknąć, gdyby ludzie używali mózgów. No, ale niestety. Poza ostatnią sytuacją, bo na to kierowca z wideorejestratorem nie miał wpływu, to każdego wypadku dałoby radę uniknąć. Jesteś pieszym, ale nie wiesz, jak zachować się na chodniku / pasach - zostań w domu. Prawko zrobiłeś po znajomości, i codziennie stwarzasz zagrożenie na drodze? Przesiądź się w komunikację. Dla swojego i czyjegoś dobra.

lm65

2018-05-25, 15:25
@up chciało Ci się tyle pisać ;) ?

pasiasty55

2018-05-25, 15:46
Radek225
Sytuacja z 2:30 o której piszesz - wina motocyklisty, zauważ że jest to skrzyżowanie równorzędne, czyli szofer Vw będąc z prawej miał pierwszeństwo, po drugie prędkość motocyklisty, totalnie wyłączone myślenie oraz przewidywanie.

Sytuacja z 6:40 - koleś sp***olił z miejsca zdarzenia, po trzech godzinach jak go złapali miał 3 promile, pasażerowie też po alko. https://www.sadistic.pl/stop-pijanym-kierowcom-taka-mial-naklejke-vt474466.htm

Sonal

2018-05-25, 17:01
@radek225 - następnym razem przeczytaj co piszesz, by nie robić pewnych oczywistych błędów. W szczególności zj***łeś opis sytuacji z 2:30 (skrzyżowanie równorzędne). Mam nadzieję, że motop*zda, który wymusił pierwszeństwo przynajmniej połamał jedną łapkę.

aaaaaaaaaaaaaa

2018-05-25, 18:20
Pan policmajster z pierwszej akcji to prawdziwy patriota......
By nie obciążać budżetu państwa stara się nie dożyć emerytury. Brawo!!! :mrgreen:

longlong7

2018-05-25, 22:39
Te ciuliki z kamerkami to take odważne cwaniaczki szeryfy jedne