18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polskie Drogi #116

Polskie_Drogi • 2018-05-25, 10:36
Niebezpieczne polskie drogi...
To właśnie dzięki takim nagraniom wszyscy mamy niepowtarzalną okazję uczyć się na błędach innych.

Adisko

2018-05-25, 22:40
@radek225 akurat w 2:50 jest wina tylko i wyłącznie kierowcy auta, bo zepchnął wyprzedzającego motocyklistę. Jeśli ma taki sprzęt to może i wyprzedzić kolumnę 50 aut. Całe zajście niedaleko mojej miejscowości, więc mam dokładne pogląd na sytuację

pisage

2018-05-25, 22:56
czeret napisał/a:

@pisage
Jeśli mówimy o sytuacji z 3:30 to nie tam znaku STOP.



Jest znak "ustąp pierwszeństwa przejazdu".

hary51162

2018-05-25, 23:39
7:00 - Wyjechał mu z podporządkowanej. Widać po oznakowaniu poziomym.

Erni90

2018-05-26, 00:41
pierwszy filmik. Widać że policjant wbiega na środkowy pas więc kierowca automatycznie hamuje. Za takie stworzenie niebezpieczeństwa to policjant powinien dostać mandat., a nie kierowca Poczty.

nano50

2018-05-26, 00:42
@radek225, w 5:30 to nie do końca wina vana. Gość wyjechał jeszcze na czerwonym, a van mógł przepie**alać ze znaczną szybkością na późnym pomarańczowym, albo nie zdążył i wczesnym czerwonym.

radek225

2018-05-26, 10:20
nano50 napisał/a:

@radek225, w 5:30 to nie do końca wina vana. Gość wyjechał jeszcze na czerwonym, a van mógł przepie**alać ze znaczną szybkością na późnym pomarańczowym, albo nie zdążył i wczesnym czerwonym.



Widać prawko na loterii wygrałeś, albo go nie masz. Tylko pojazd UPRZYWILEJOWANY ma prawo legalnie przejechac na czerwonym świetle przy zachowaniu SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI. Czyli nawet policja, pogotowie, straż pożarna nie może się od tak po prostu przepie**olić na czerwonym na sygnale. Czyli jadą powoli przez światła, zwracając uwagę, czy każdy ich zobaczył, usłyszał i ustąpił pierwszeństwa / zszedł z pasów. Kierowca który spowodował kolizję miał świadomość, że jedzie na czerwonym. Jeśli się zagapił, że jedzie na czerwonym, trzeba było się cofnąć i stanąć na pasach. Raz tak zrobiłem, dzięki temu zyję i mam samochód cały, i nikt z tyłu mnie nie strąbił wzywając od debili. Na filmie była godzina 22-24, na przejściu żywej duszy nie było, więc trzeba było stanąć na zebrze i nikt nie miałaby do gościa pretensji. Ale spieszyło się Januszowi i tyle.

nano50

2018-05-26, 11:57
radek225 napisał/a:



Widać prawko na loterii wygrałeś, albo go nie masz. Tylko pojazd UPRZYWILEJOWANY ma prawo legalnie przejechac na czerwonym świetle przy zachowaniu SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI. Czyli nawet policja, pogotowie, straż pożarna nie może się od tak po prostu przepie**olić na czerwonym na sygnale. Czyli jadą powoli przez światła, zwracając uwagę, czy każdy ich zobaczył, usłyszał i ustąpił pierwszeństwa / zszedł z pasów. Kierowca który spowodował kolizję miał świadomość, że jedzie na czerwonym. Jeśli się zagapił, że jedzie na czerwonym, trzeba było się cofnąć i stanąć na pasach. Raz tak zrobiłem, dzięki temu zyję i mam samochód cały, i nikt z tyłu mnie nie strąbił wzywając od debili. Na filmie była godzina 22-24, na przejściu żywej duszy nie było, więc trzeba było stanąć na zebrze i nikt nie miałaby do gościa pretensji. Ale spieszyło się Januszowi i tyle.



Widzę, że kolega ma tak przytłumione głupotą ego, że nie stać go na wymianę argumentów. Chodzi mi o fakt, że światła mają pewien bufor czasowy, dzięki któremu nie dochodzi do wypadków. I tak samo jak van zapewne przejechał na czerwonym to drugi gość wj***ł się na skrzyżowanie ponad sekundę przed zmianą światła na zielone.

radek225

2018-05-26, 14:37
nano50 napisał/a:



Widzę, że kolega ma tak przytłumione głupotą ego, że nie stać go na wymianę argumentów. Chodzi mi o fakt, że światła mają pewien bufor czasowy, dzięki któremu nie dochodzi do wypadków. I tak samo jak van zapewne przejechał na czerwonym to drugi gość wj***ł się na skrzyżowanie ponad sekundę przed zmianą światła na zielone.



Tak, światła mają bufor po to, że jeżeli tuż przed Tobą światło zmieni się na czerwone, byś nie musiał awaryjnie hamować. Ten ćwok, co spowodował wypadek czaił się jak czajnik, zamiast szybko przejechać. Poza tym, co ja będę gadał:

Wjechał na czerwonym za światła i pasy? Wjechał. Spowodował wypadek? Spowodował. Czyja wina? Jego. Na ch*j drążyć temat?

Dla mnie sprawa jasna i klarowna. Jak ataki z 11 września 2001 roku na WTC. Przy jednym samolocie jeszcze się dziennikarze wahali, czy to nie wypadek. Przy drugim samolocie wiadomo było, że to atak terrorystyczny. Tak klarowna jak to, że Kennedy zginął, bo został zastrzelony, a nie dlatego, że poślizgnął się na skórce od banana.

Sonal

2018-05-27, 12:27
Co do akcji z 5:30 - jak już nie bardzo rozumiem kogo Radek225 winisz za zaistniałą sytuację. Bo piszesz o VANie - a teraz mam wrażenie, że o osobówce " Ten ćwok, co spowodował wypadek czaił się jak czajnik, zamiast szybko przejechać"

W 5:39 gdy zapaliło się zielone dla kierunku pojazdu z kamerką VAN (czyli dostawczaka) nie powinno w ogóle być na kierunku kolizyjnym. Powinien się zatrzymać przed skrzyżowaniem. Może za sygnalizatorem S-1

Ooooo widzę, że Największy Debil Sadola (nano50) znów się udzielił w temacie przepisów drogowych... Walczysz o jakiś kolejny zaszczytny tytuł?

KrwawyEric

2018-05-27, 16:58
Ci "biedni" motocykliści we wszystkich prawie filmikach mają co prawda pierwszeństwo, lecz w każdym praktycznie przypadku sami przekraczają znacznie dozwoloną prędkość na drodze. Drogi, znaki, zakręty - wszystko jest dostosowane do danej prędkości. Jeśli jadą za szybko to mogą mieć tylko do siebie później pretensje, że ktoś ich nie zauważył. A do wszystkich motocyklistów, którzy jeżdżą przepisowo żółwik

nano50

2018-05-27, 22:22
Sonal napisał/a:

Co do akcji z 5:30 - jak już nie bardzo rozumiem kogo Radek225 winisz za zaistniałą sytuację. Bo piszesz o VANie - a teraz mam wrażenie, że o osobówce " Ten ćwok, co spowodował wypadek czaił się jak czajnik, zamiast szybko przejechać"

W 5:39 gdy zapaliło się zielone dla kierunku pojazdu z kamerką VAN (czyli dostawczaka) nie powinno w ogóle być na kierunku kolizyjnym. Powinien się zatrzymać przed skrzyżowaniem. Może za sygnalizatorem S-1

Ooooo widzę, że Największy Debil Sadola (nano50) znów się udzielił w temacie przepisów drogowych... Walczysz o jakiś kolejny zaszczytny tytuł?



Jakbym się przejmował jakimiś zniewieściałymi c*pkami z sadola.
:idzwch*j:


Też za bardzo nie wiem, co Radek miał na myśli po za tym, że lubi dużo pisać.

dashadow

2018-05-28, 07:28
pisage napisał/a:

@dashadow
Pojeździsz trochę to zrozumiesz, że w takiej sytuacji ZAWSZE trzeba zakładać, że samochód przed tobą się zatrzyma.



a gdzieś napisałem że nie trzeba?

pisage napisał/a:


A poza tym nagrywający też miał obowiązek stanąć przed linią zatrzymania, a nie patrzyć czy nic nie jedzie.



jaką linią? zgodnie przepisami, znaki powinny być wyraźne i jednoznaczne.