18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Polska pomysłowość

BezInteresowny • 2015-09-04, 19:21
Na coś takiego natknąłem się dzisiaj przeglądając internet.

"Uwielbiam polską kreatywność. Prowadzę sobie szkolenie. Jak rzadko, tym razem nie w pełni własnego autorstwa, ale na bazie skryptu, który dostałem od zamawiającego (z zagranicy - to ważne). W skrypcie między innymi proste zadanie. Cytuję: "Daj uczestnikom puzzle z dowolnym obrazkiem, powiedz, żeby zrobili z nich akwarium. Ponieważ szybko się zorientują, że na obrazku nie ma akwarium, zaczną budować fizycznie akwarium z puzzli. Omów potem zadanie pod kątem procesu wyłaniania się lidera w grupie."
Ważne jest to, że w skrypcie nie była przewidziana inna możliwość niż fizycznej budowy akwarium - w rozmowie z autorem dowiedziałem się, że wszystkie grupy brytyjskie i niemieckie robią zawsze akwarium w postaci trójwymiarowej budowli z puzzli.
No więc dałem instrukcję, zgodnie ze skryptem. Co zrobili moi polscy uczestnicy?
- jedna grupa ułożyła z puzzli napis "Akwarium"
- jedna wzięła woreczek od puzzli, napełniła go wodą i wrzuciła do środka puzzel, twierdząc, że to rybka
- dwie zbudowały samą ramkę, a w środku ułożyli kształt rybek z pozostałych puzzli.
Vive la polskie podejście do rozwiązywania problemów. Serio. Gdybyśmy tylko umieli pracować długodystansowo, nie zrywowo i nauczyli się sobie ufać, bylibyśmy potęgą gospodarczą."

Pożyczone z FB

jormungand

2015-09-04, 20:12
i to była giwera osz ty. weekend się zaczął i nic nie zadali?

Gizmolka

2015-09-04, 20:56
Kiedyś na szkolenie gościu dał nam czyste białe kartki i kazał stworzyć coś, co może latać, a później trafić tym w jakiś cel. Zgniotłam kartkę w kulkę i go jebnęłam. Wygrałam :D

Remz

2015-09-04, 21:50
Widząc to nad czym zachwycają się te hamerykańskie barany na wystawach sztuki myślę że prawdy w tym trochę jest. Stasiek pod monopolowego lepszą sztukę pawiem na chodniku maluje :idzwch*j:


jur

2015-09-04, 23:32
Zgadzam sie z ostatnim zdaniem

Kamyczek

2015-09-04, 23:58
Ostatni Polak naszczal do worka po puzzlach i wsadzil tam swoje gówno, mówiac ze to zlote akwarium z afroafrykanczykiem.

adolfpanem

2015-09-05, 00:37
@Up, z kim k***a? afroafrykańczykiem?

TrissMerigold

2015-09-05, 02:30
adolfpanem napisał/a:

@Up, z kim k***a? afroafrykańczykiem?



To chyba chodzi o mieszkańca Afryki z afro na głowie :mrgreen:

kalijanek

2015-09-05, 04:22
nie, to raczej chodzi o tych murzynów co są czarniejsi od zwykłych murzynów

Cyrk

2015-09-05, 09:29
Gizmolka napisał/a:

Kiedyś na szkolenie gościu dał nam czyste białe kartki i kazał stworzyć coś, co może latać, a później trafić tym w jakiś cel. Zgniotłam kartkę w kulkę i go jebnęłam. Wygrałam :D

To szkolenie wygrał koleś, który się z niego wymigał, a nie Ty ;)

cenius

2015-09-05, 12:13
Zawsze rozpie**alają mnie tego typu szkolenia.
Jakaś zasrana moda z korporacji zachodnich.

Do nieczego nie potrzebne, nic nie uczy, nic nie ukazuje.
Debilizm.

yippe_ki_yay

2015-09-05, 12:28
@up
totalny debilizm...

Na takim szkoleniu powinno paść kilka pytań:
- Czy puzzle są wodoszczelne?
- Czy z jednego worka puzzli wystarczy na zbudowanie akwarium odpowiedniego do umieszczenia tam jakiegokolwiek żyjącego organizmu, choćby welonki?
- Jeśli puzzle już nie są wodoszczelne to gdzie jest reszta materiałów pozwalajaca na ich uszczelnienie (jakiś klej, silikon)?
- Jeśli mam sobie wyobrazić, że puzzle są wodoszczelne to niech szkolący sobie wyobrazi, że już zbudowaliśmy z nich akwarium.

Noo, ostatnie to nie pytanie.

KlinikaAborcyjna

2015-09-05, 13:12
Cyrk napisał/a:

To szkolenie wygrał koleś, który się z niego wymigał, a nie Ty ;)


No nie wiem nie wiem, pizza mu przepadła.

Bazyliszek

2015-09-05, 17:15
No mi kiedyś na szkoleniu laska prowadząca powiedziała, bym pokazał ptaka.
No to pokazałem, jej chodziło o to, bym stanął na jednej nodze, pochylił się do przodu i rozłożył ręce.
No moja wersja też się liczy, ja tak uwazam.