topic

Polska policja podczas rutynowej kontroli.

_Yarko_ • 2019-06-18, 12:42
Mimo ostrej reakcji mundurowych, ich formalne zastrzeżenia okazały się dość błahe. Wystawili Markowi K mandat za dwa wykroczenia: odmowę podania danych oraz używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym (nie ma mowy o znieważeniu funkcjonariuszy publicznych czy utrudnianiu czynności służbowych). Mężczyzna mandatu nie przyjął. W efekcie policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie.​
- Wydaje mi się, że trudno będzie policji się z tego wytłumaczyć. Wszystko wskazuje na wybitnie nieprofesjonalne, nieadekwatne działanie policjantów - uważa kryminolog, dr Paweł Moczydłowski.
Jest już zarzut dyscyplinarny dla policjanta za brutalną interwencję.

TB303

2019-06-18, 12:44
Oho... Kogoś chyba w szkole maltretowali.

somet

2019-06-18, 12:53
Patole spacyfikowali patoli.... wyj***ć z Policji obszczymurków bo wstyd przynoszą.

camson

2019-06-18, 13:03
k***y j***ne... oby ich jak najszybciej wyj***li za przekroczenie uprawnień i naruszanie nietykalności cielesnej. Bandyci opłacani z naszych podatków! Widać braki w kadrach, więc biorą kogo popadnie, a później takie efekty.

nwonigers

2019-06-18, 13:17
somet czyli patole to ludzie ktorzy sobie kulturalnie gdzies siedza i rozmawiaja? z jakiego plemnika ty powstales....

Warto jeszcze dodac ze ten smiec, bo nie czlowiek, a co dopiero plicjant zrobil to nie widzac kamery. myslal ze nikt nie widzi i nic mu sie nie stanie. Ciekawe ilu takich sk***ysynow jest w policji.

laszlobuch

2019-06-18, 13:41
Jaki to jest kontrast psiarskiech procedur (a raczej ich braku - wynika to pewnie z nacisków z góry i ogólnego strachu)

Tu widać, że dojechali chłopa jak burą sukę za to że siedział i w sumie nic nie robił, nawet nie pili alko, nie wyrywał się do psa z łapami, siedział spokojnie.

A na warszawskiej cwe* paradzie, gówniarz z zasłoniętą twarzą plus jakieś torby wyglądające jak kobiety rzucali się na policjanta, szarpali i co...
gówno, nawet nikt na glebie nie wylądował, nikogo nie skuli, tylko stali jak potulne psiaki i tymi swoimi oczkami patrzyli.

Gdzie szacunek do munduru, gdzie prawdziwa funkcja policjanta, stróża porządku i ochrony ludzi a nie sadola lub p*zdy który wypełnia rozkazy jak bezmózgowiec.
Jak ma być policjant szanowany, jak sam siebie nie szanuje. O godle i jego poszanowaniu na koniec dodam.

MalcolmX

2019-06-18, 13:51
Film pokazuje jak deprawuje władza. Typowy wioskowy głupek po otrzymaniu tytułu „funkcjonariusza” i odpowiednim nasraniu do łba bzdurami typu procedury, prawa, ustawy, pie**olety, dostaje na koniec gaz, klamkę (lub przynajmniej paralizator), służbową Astrę i już się włącza w nim natura łowcy-predatora. Już dyga mu kuśka w szarych cottonworldach. Już jest panem nad innymi. Jest WŁADZĄ! Co gorsza, NATYCHMIAST ameba j***na zapomina, że jest pracownikiem budżetowym i że to właściwie on powinien się kłaniać obywatelom jako swoim pracodawcom. Bardzo podobna korba odbija wszelkiej maści „security agentom”, operatorom szlabanu parkingowego, czy stojącym na linii kas, operatorom krótkofalówki, drepczącym w ciemnych okularach niczym MiB… czyli oględnie mówiąc cieciom. Pan policjant powinien być wyj***ny ze służby i pozbawiony praw do emerytury. Po prostu jest o wiele za głupi do tej roboty.

skywalker75

2019-06-18, 13:53
Pamiętajmy, ze policjant ma prawo wylegitymować, żądać okazania dokumentów , przeszukać osobę i bagaż w przypadku ich braku, w celu ustalenia tożsamości . Może nałożyć mandat karny gdyby się okazało, że jednak są a delikwent kłamał. Zachowanie utrudniające mu te czynności, jakieś pogardliwe odzywki , czy prowokowanie są naprawdę nierozsądne .

Abruel

2019-06-18, 14:43
Niech tam jedzie teraz TVN będzie świetny materiał do Uwagi.

PieronJasnySzlag

2019-06-18, 16:33
Zawsze w takich interwencjach rozwalało mnie to że jak 20 nawalonych, agresywnych osób terroryzuje osiedle to nigdy nie ma policji. Jak dwóch kumpli chce się kulturalnie upić na jakimś uboczu to odrazu się pojawiają bohaterzy od siedmiu boleści.

camson

2019-06-18, 16:40
skywalker75 napisał/a:

Pamiętajmy, ze policjant ma prawo wylegitymować, żądać okazania dokumentów , przeszukać osobę i bagaż w przypadku ich braku, w celu ustalenia tożsamości . Może nałożyć mandat karny gdyby się okazało, że jednak są a delikwent kłamał. Zachowanie utrudniające mu te czynności, jakieś pogardliwe odzywki , czy prowokowanie są naprawdę nierozsądne .


Pamiętajmy, że musi mieć ku temu podstawy. Inne niż grzeczne siedzenie o suchym pysku.

MgrMajster

2019-06-18, 16:46
skywalker75 napisał/a:

, przeszukać osobę i bagażKontrola osobista, a przeszukanie.

Policjant przeprowadzający kontrolę osobistą, przeglądanie zawartości bagażu, sprawdzenie ładunku dokumentuje realizowane czynności służbowe w notatniku służbowym. Zobowiązany jest przy tym określić ramy czasowe, miejsce i przyczyny przeprowadzenia tych czynności służbowych. W zapisie uwzględnia dane osób objętych czynnościami i w nich uczestniczących oraz wynik czynności. Na żądanie osoby poddanej kontroli osobistej albo przedstawiciela właściciela, przewoźnika, spedytora lub agenta morskiego policjant sporządza protokół
z przeprowadzonych czynności. Wzór protokołu określa załącznik nr 4 do rozporządzenia
Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2005 r. w sprawie sposobu postępowania przy wykonywaniu
niektórych uprawnień policjantów.


Przeszukanie jest czynnością procesową, polegającą na dokładnym obejrzeniu rzeczy,
pomieszczenia lub osoby, mającą na celu ujawnienie przedmiotów mogących stanowić dowód w sprawie karnej. Ponieważ jest czynnością procesową, wymaga spisania protokołu12.
Przeszukanie lub zatrzymanie rzeczy powinno być dokonane zgodnie z celem tej czynności,
z zachowaniem umiaru i poszanowania godności osób, których ta czynność dotyczy, oraz bez
wyrządzania niepotrzebnych szkód i dolegliwości (art. 227 kpk).

Jak się zagłębisz w temat i go zrozumiesz, to będziesz wiedzieć, że kontrola osobista, przeszukanie to dwie różne rzeczy.

Hrabia Drapula

2019-06-18, 17:16
a mnie interesuje tylko jedno, czemu koleś od razu zaczyna nagrywać ?