18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polscy Strażacy w Akcji. JRG Świętochłowice

lolflexberylex • 2016-05-21, 19:09
Polscy Strażacy w Akcji, szacunek.


SaveTheTrees

2016-05-22, 09:28
@SQT
Ostatnio koło mojej miejscowości zapalił się zabytkowy kościół. Te ,,wiejskie straże" przyjechały pierwsze, chyba z 5 minut po zauważeniu pożaru.

@Kislowy_wampir
No, co do sprzętu to się zgodzić nie mogę, bo w relacji z akcji z tym kościołem widziałem wozy chyba z lat 50' :-)

dracolix

2016-05-22, 10:41
Powiem krotko: Strazaki to ch*je.

pucek007

2016-05-22, 10:50
@dracolix sam jesteś ch*jem dzieciaku. Obyś nie musiał kiedyś prosić o pomoc pajacu.

bartzt

2016-05-22, 11:52
Przeczytałem "Polscy strażacy w Anglii" , to juz nawet nie jest zabawne :(

extrachomik

2016-05-22, 12:03
Jestem z OSP, większość takich osób które opisują działalność OSP jako błędna nie znają tak naprawdę realnego działania zagrożeń, podam dwa przykłady które może w jakiś sposób przedstawią nasze działania.
1. Dochodzi do wypadku ok 30km od miejscowości A w której znajduje się JRG, w wypadku są 2 osoby, jedna bez funkcji życiowych, 2 ma objawy wstrząsu hipowolemicznego, z miejscowości B do zdarzenia jest 5 km i tu znajduje się OSP KSRG, jednocześnie dysponowane jest JRG i OSP, Dojazd ODP ok 4-5min zależy jakim autem, mamy akurat SLRt Ford Transit wiec ok 4 min + 2 min dla wyjazdu pierwszej jednostki czyli 6 min i jesteśmy w stanie przystapić do RKO i pomocy dla osoby z ubytkiem krwi zaś teraz JRG ma 30km droga ok +- 25min... dalej chyba nie muszę pisać ?? (najlepiej aby świadkowie udzielili już w pierwszej minucie pomocy dla osoby bez funkcji życiowych)
Przykład 2.

Identyczny czas dojazdu,jeśli są osoby w domu po 6 min będą miały zatrucia poparzenia ale juz po 20 min pieczeń.
Robota jak każda inna ?? Ciekawi mnie czy byś wszedł do palącego sie domu jak w filmiku ?? Czy bys wolał wozić śmieci...

Emilian89

2016-05-22, 12:11
Przykre jest to ze Chlopaki wkladaja cale serce w to o robia by nas ratowac chronic a zarabiaja tak kurewsko gówniane pieniadze ze to historia ... lecz chlopaki robia to z serca pasji milosci ...

zonk

2016-05-22, 12:56
Nikt nikogo nie zmusza do takiej czy innej pracy. Ponoć to jest dobry wybór, a niektórzy spinają się jakby musieli pracować pod przymusem.

dracolix

2016-05-22, 22:54
Sa ch*jami, bo sie uwazaja za niewiadomo kogo. Rok temu pracowalem w pizzerii i dowozilem im zarcie. Straszne wybredne sk***ysyny. Pytaja czemu tak drogo, czemu tak malo sosu, czemu tyle musieli czekac itp itd. Czesto byl zwrot jedzenia, bo stwierdzili ze mialo byc 15 minut temu, to wyslali kolege do sklepu i nie beda dwa razy placic.
Wiekszosc z nich to sa dobrze sytuowani ludzie, ktorzy dostali te robote tylko po znajomosciach, albo po znajomosciach + roczna pensja strazaka.
Robia to, co ustawa dla nich przewiduje i za to dostaja wynagrodzenie. Tak samo jak Policja, Straz Graniczna, Wojsko i inne formacje mundurowe. A ze nie szkodza obywatelom, bo nie maja jak, to taki a nie inny ich status spoleczny.
Osobiscie o wiele bardziej cenie Policje, albo Wojsko. Bycie Policjantem - to jest dopiero niebezpieczna i mega stresujaca robota. Masz sluzbe, czy to w dzien czy w nocy i moze sie zdazyc tak, ze znajdziesz sie w nieodpowiednim miejscu i czasie i roznie moze byc. A ludzie Cie widzacy na codzien maja o Tobie najgorsze mysli i uwazaja Cie za pie**olonego sluzbiste. W PSP masz super nowoczesny sprzet ograniczajacy do minimum obrazenia funkow. Nie to, co w Policji albo WP.
A o pomoc ich nie bede prosil, bo to jest ich ustawowy obowiazek, ktory swiadcza min. za moje i Twoje pieniadze.
Zreszta, nie chce mi sie wiecej pisac juz o nich, bo szkoda czasu.

milkshake_88

2016-05-22, 23:10
Świony na sodolu... o ja xD

CiRo

2016-05-22, 23:46
@dracolix takie osoby są wszędzie jednak jako Strażak ochotnik wejdę w ogień z narażeniem swojego życia aby uratować swojego największego wroga, Alarm godzina 1 w nocy wracasz do domu godzina 4 lub 5 a nawet i później a na 8 do pracy. „ W pełni świadom obowiązków strażaka ochotnika uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć
w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym, członkiem
Ochotniczej Straży Pożarnej, dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu
życia ludzkiego i mienia ”

Wykalaczek

2016-05-23, 01:33
dracolix napisał/a:

Sa ch*jami, bo sie uwazaja za niewiadomo kogo. Rok temu pracowalem w pizzerii i dowozilem im zarcie. Straszne wybredne sk***ysyny. Pytaja czemu tak drogo, czemu tak malo sosu, czemu tyle musieli czekac itp itd. Czesto byl zwrot jedzenia, bo stwierdzili ze mialo byc 15 minut temu, to wyslali kolege do sklepu i nie beda dwa razy placic.
Wiekszosc z nich to sa dobrze sytuowani ludzie, ktorzy dostali te robote tylko po znajomosciach, albo po znajomosciach + roczna pensja strazaka.
Robia to, co ustawa dla nich przewiduje i za to dostaja wynagrodzenie. Tak samo jak Policja, Straz Graniczna, Wojsko i inne formacje mundurowe. A ze nie szkodza obywatelom, bo nie maja jak, to taki a nie inny ich status spoleczny.
Osobiscie o wiele bardziej cenie Policje, albo Wojsko. Bycie Policjantem - to jest dopiero niebezpieczna i mega stresujaca robota. Masz sluzbe, czy to w dzien czy w nocy i moze sie zdazyc tak, ze znajdziesz sie w nieodpowiednim miejscu i czasie i roznie moze byc. A ludzie Cie widzacy na codzien maja o Tobie najgorsze mysli i uwazaja Cie za pie**olonego sluzbiste. W PSP masz super nowoczesny sprzet ograniczajacy do minimum obrazenia funkow. Nie to, co w Policji albo WP.
A o pomoc ich nie bede prosil, bo to jest ich ustawowy obowiazek, ktory swiadcza min. za moje i Twoje pieniadze.
Zreszta, nie chce mi sie wiecej pisac juz o nich, bo szkoda czasu.


W koncu ktos napisal jak jest PIWO!

ciastek0302

2016-05-23, 14:47
@up to że w 1 jednostce trafił na takich nie znaczy, że teraz powinno się obrywać wszystkim strażakom po dupie :)

PaVV

2016-05-23, 16:05
To nie Polska, a jak to nazywacie brudny i śmierdzący Śląsk - to stąd pochodzą prawdziwi faceci! :D
A tera możecie hejtować.